Problem do hardvera ili softvera ?

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.832
Instalacija je poprilicno sveza, nema instaliranih gluposti.

Dual2Core E8400 3ghz
4gb ddr2
8800gts 512mb sparkle
Xp sp2

Crysis je radio ok, po nekad je umelo da zasteka na vhigh ocekivano, Grid race radi sasvim dobro sve na najjacim detaljima dok mi se desavao ovo kod sledecih igara. Assesian Creed, Titan quest (igra starija), mozda jos kod par njih malo starijih, da dok igram fps stoji 100-150 ali se desi da igra zasteka ili jednom na sec i manje, ili vise puta u 2,3 sekunde kao da fps pada ali je i dalje oko 100. Sad postavljam sebi pitanje do cega je to ? Pratim temperaturu procesora,graficke sve je ok, nisu ukljuceni drugi programi da je do njih. Isto tako se desi i kod massive effect igre, sve radi glatko i onda zasteka, nije odredjeno kao npr samo u zatvorenom prostoru samo u otvorenom...kao da je do neoptimizovanosti igre, jer se uglavnom na ista mesta to desava... neko resenje ? Osim reinstalacije xp-a, jer samim tim stvaram sebi problem oko ponovnog sherovanja konekcije i tako to :) Ne ometa igranje, ali se nerviram jer je konfiguracija poprilicno dobra i dao sam dosta para da bi me nesto ovako nerviralo..
 
Пази... фпс није исти свуда у игри ...зависно од детаља рендероване сцене.С твојом конфигурацијом имаш игриви просек али само просек што не значи да неће штуцати у неким презахтевним моментима...То што се дешава на истим местима у игри је доказ без обзира имао ти фпс и 200.Све те игре ће глатко гурати графика која ће изаћи за год дана ,све тренутно је само реклама ,да не напомињем графички чип Rx550 са PlayStation-a 3 који је бржи од две gtx280 за 40% у играма .То говори доста...Да nVidia контролише такву технологију ,тј. успорава је намерно да би у сваком кварталу зарадила што више од продаје карата средње класе од којих има највећу зараду...избацивање "новог" графичког чипа сваких 5 месеци је исплативије но једног заиста јаког и верног на 12 месеци ..Ко ће купити gtx280 кад би за 5 месеци изашла опет нека карта средње класе која би била једнако брза за упола цене?
Kупиш базу Rx550 и миран си 5 година на full-u,а да ли би nVidia била мирна? j0k ...требало би бар толико времена до појаве Rx600 и PlayStationa 4 ...дотле би nVidia пропала.
Пишем о имплементирању Rx550 у графичке карте ,нешто као 3D акцелератор с тим што би то био крај графичких карти средње класе,а nVidia пропала ...ништа бољи АТI
Технологија је ту ,само се монополистима не исплати...a Ви верујте
 
Poslednja izmena:
ja ti kazem momenti nisu zahtevni uopste, 7 godina se bavim gamingom u neku ruku sam imao i profesionalnog dodira, pitam da li je do graficke ili do procesora..ili mozda do samog sistema. Znaci treba mi covek koji je imao iskustva ili koji zna moguce probleme. Znam da kod nekih igara moze biti zato sto je Dual2Core procesor za koji nisu optimizovani sve igre pa dolazi do problema, ali ove igre jesu i zato pitam. Crysis, trenutno najzahtevnija iako neoptimizovana igra, kod mene radi vise nego dobro sa najjacim detaljima u visokoj rezoluciji, dok kod ovih manje zahtevnih dolazi do toga. Znaci o tome je rec, a ne o generacijama grafickih kartica i zarade tih firmi. Ok sto si izneo svoj stav koji je realan ali se ne radi o tome ;)
 
Да ...хтео сам рећи кад сам писао о графичким да gamming индустрија избаци игру оптимизовану за 9600gt ,иначе слабија од твоје 8800gt али игра боље ферца ,па ако си задрти гејмер или љубитељ фпс-a мењаш гарфу ,пуниш им буџет... Ја имам искуства али од раније ,од времена 9800про и мислим да што се тога тиче ама баш ништа није променило на том пољу ...престао сам да играм игре ...
Нови 2600xt је боље гурао неке старије игре но јачи 1950про из тог доба ... оптимизација или тржиште ,сам си одговорио на проблем.Не постоји оптимална графа ,имаш јак комп,нијансе су у питању

;) Ускоро нВидиа и Ати играчке конзоле ,неће никоме да сецка
 
Poslednja izmena:
probaj da skines nove drivere za tu karticu sa NVIDIA sajta i sa sajta SPARKLE evo ti linkovi
http://www.sparkle.com.tw/driver.asp?m_id=1
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

sa tog sajta su skinuti drajveri xD

strajo, jbs mu sve ko me terao da instaliram taj limewire, probacu da skeniram xD

btw, cackao sam nesto po nvidia control panel i verovatno nesto zajebao sa onim global settingsom jer sam palio sve full zbog nekog cs movia :) Evo ss-a pa ispravite ako nesto nije u redu.

14646990qd3.jpg

52074472jw0.jpg
 

Back
Top