GRB DRZAVNE ZAJEDNICE

  • Začetnik teme XXL SRBIN
  • Datum pokretanja
DAMBLDOR:
pa nek ostaqne sadasnji dok se mi ne osamostalimo onda mozete da birate oceteli li grb nemanjiva ili obilica
mi znamo za svoj :D

Ma vi se otcepljujte! Idite vise negde u Tursku, Hrvatsku, Albaniju i Vatikan. Ovo sto se danas zove Crna Gora, ostaje stozer sveg srpstva! Kao sto rece nas veliki srpski kralj Nikola I Petrovic: "Једна жеља преовлађиваше све друге: да ми је цијело прикупљено Српство загрлити, да ми је све његове непријатеље спржити!"
 
aleks1:
Ma vi se otcepljujte! Idite vise negde u Tursku, Hrvatsku, Albaniju i Vatikan. Ovo sto se danas zove Crna Gora, ostaje stozer sveg srpstva! Kao sto rece nas veliki srpski kralj Nikola I Petrovic: "Једна жеља преовлађиваше све друге: да ми је цијело прикупљено Српство загрлити, да ми је све његове непријатеље спржити!"

Gospodja Edita Daram je pune dve decenije proucavala Balkan i njegove narode i pritom nije pokazivala nimalo naklonosti prema Slovenima, narocito Srbima. Stoga je danas narocito zanimljivo zanimljivo njeno zapazanje o Crnogorcimo koje je dvadesetih godina XX veka iznela u svojoj knjizi "Slovenska opasnost":

"Crna Gora samo zivi da bi uspostavila veliko srpsko carstvo. (...) Mi ne vidimo da je castoljublje Petrovica da zasnuju veliku Srbiju. (...) Oni su smatrali za gotovo da ce Crna Gora biti na celu velike Srbije. (...) Izmedju tasta i zeta, Nikole i Petra, nastala je borba o predominaciji, ali se Crna Gora ipak smatrala kao nesumnjiva glava Velike Srbije."
 
aleks1:
DAMBLDOR:
pa nek ostaqne sadasnji dok se mi ne osamostalimo onda mozete da birate oceteli li grb nemanjiva ili obilica
mi znamo za svoj :D

Ma vi se otcepljujte! Idite vise negde u Tursku, Hrvatsku, Albaniju i Vatikan. Ovo sto se danas zove Crna Gora, ostaje stozer sveg srpstva! Kao sto rece nas veliki srpski kralj Nikola I Petrovic: "Једна жеља преовлађиваше све друге: да ми је цијело прикупљено Српство загрлити, да ми је све његове непријатеље спржити!"

Kako to mislis ´´Vi se odcijepljujte idite za Albaniju, Vatikan´´ i sl.? Mi ostajemo odje dje su nasi korijeni a ko hoce Srbiju eto mu je pa nek´ ide da zivi u njoj, nemoj tu pricu takvu prosipat jadan, Crna Gora pripada crnogorcima od vajkada a ne srbima shvatas...
 
"Crnogorac je po svom legendarnom verovanju, ne samo najbolji ratnik na svetu nego i najbolji Srbin, srpskiji nego svi ostali Srbi."
Tako je pisao dr Gerhard Gezeman, profesor i rektor praskog univerziteta, najstarije visokoskolske ustanove u slovenskom svetu... Dok je nekada na cast bilo smatrati se Crnogorcem kao najboljim medju Srbima, tako se danas Crnogorcima smatraju svi oni otpadnici, nesrbi i mrzitelji svega sto je srpsko... Ta patoloska mrznja (koja se manifestuje prvenstveno kroz poricanje sopstvenih korena) govori o dubokoj krizi identiteta i nepostojanju elementarnog znanja u glasnijem delu crnogorske javnosti i tamnosnje tzv. kulturne elite.
Ovde je ipak tema moguci buduci grb ove nakaradne drzave, a ne pomereni nacionalni identitet danasnjih Crnogoraca.
 

Back
Top