Hitna pomoc

  • Začetnik teme neznalica
  • Datum pokretanja
N

neznalica

Gost
Ok,ljudi da vas pitam nesto!Da li postoji spijunski program koji sve sto radim na svom racunaru prosledjuje na neki drugi.Ako je odgovor "da",kako da ga otkrijem i uklonim? :wink: [/u][/i][/b]
 
Takvih programa ima mali milioncic. Sa njima se moze nekako boriti a sve zavisi od tebe. Vrlo je vazno koje stranice na netu posjecujes tako mozes da nekako iskontrolises te stvari. Ukoliko nisi siguran u sve to onda moras da koristis neke zastite i prevencije. Potrebne su po meni tri stvari: 1. Antivirusna, 2. Fireval zastita i zastita od tih spijunskih gamadi. Za pocetak uzmi Neki poznati AV program, pa ZoneAlarm i na kraju AD-Aware 6. Kasnije nakon koristenja istih ces najbolje znati sta ti je dobro a sta ne. Naravno u medjuvremenu ces se mnogo vise nauciti o svemu ovom jer to je sada tako. Mnogo ljudi voli da zaviri u tudji racunar i da trazi ono sto neko drugi ima te polako... Vjerujem da ces nakon instalacije Ad-aware 6 reci da li ima spijuna kod tebe ili ne i sta mislis o tome.. Za pocetak dovoljno.. Poz..
 
GZ,hvala za odgovor.Imam PC-cillin i Ad-aware 6.0,ALI ja sam amater!Ok,Ad-aware detektuje i cookies,i "gatora",sve i svasta,i posto ja ne znam sta je sta (za kolacice znam),sve to lepo smestim u karantin.Na sta treba obratiti paznju?.exe?Pozdrav! :?
 
mogla bi pomoc:
e a gde tacno da se skine taj program mene stalno nesto voza po stranicama kad ga trazim
Pogledaj Lekin odgovor u okviru ove teme.Cini mi se da je tamo data adresa sa koje moze da se skine Ad-aware,ako je to program koji trazis.Ja ga imam po principu "iz ruke u ruku",pa o skidanju istog sa neta ne mogu nista preciznije da kazem.
 

Back
Top