Total Recall 2070

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Gledate li ovu novu SF seriju subotom na Pinku ?

Ova serija je takođe inspirisana pričom Filipa K. Dicka "Sanjaju li androidi električne ovce ?" i u mnogo čemu podseća na film Blade Runner.
Radnja se odvija u relativno bliskoj budućnosti u prenaseljenom, mračnom mega-gradu u kojem ljudi i androidi žive zajedno, a ulicama piče automobili futurističkog izgleda i rikše na ljudski pogon. Dvojica detektiva, od kojih je jedan android, glavni su akteri 22. zasebne priče rađene u tehno-krimi fazonu koji dosta podseća na Blade Runner, ali i na romane Isaaca Asimova "Čelične pećine" i "Golo sunce" (sećate li se detektiva Elije Bejlija i njegovog partnera R. Denila Olivava ?). Glavni lik takođe dosta podseća na Davida Duchovnyja u ulozi agenta Muldera, po fizičkom izgledu, ali i po "opuštenom", nonšalantnom stavu i ponašanju.
Serija obiluje dosta kvalitetnim i uverljivim specijalnim efektima, dok su scene grada posebno dobro urađene i prijatne za gledanje. Mračna i pesimistična atmosfera tehnološkog "napretka" i dehumanizovanog progresa daje seriji nešto od šarma po kojem je Blade Runner ostao zapamćen.
Zapleti su dosta bedni i neoriginalni, nema neke posebne psihološke dubine, a humora nema ni za leka.

Sve u svemu, najveći plus ove serije bi bio lepa futuristička scenografija i to što stvarno snažno podsećaju na "dobra, stara vremena" naučne fantastike čije sam predstavnike pomenuo.

Šta vi mislite ?
Ostavite svoje utiske.
 
Bas sam sinoc gledao...nisam sve, ali dovoljno da mi se ne svidi bas mnogo. Osim tih scena koje su neubedljivo iskopirane iz Blade Runner-a nema niceg sto bi privuklo gledaoce
To je neki spoj filmova Totalni opoziv i Blade Runner, koliko sam navat'o?
a meni glavni glumac vise lice na glavnog lika iz igre Blade Runner, ako znas kako on izgleda
 

Back
Top