Atentat

Poruka
2.322
Koji su pokazatelji politichkog atentata u natalnom horoskopu neke osobe. Znam da ima veze sa trazitima i da tranzitni pluton dolazi na ascedent u tom trenutku..Ali ne znam dalje detalje.
Konkretno razlog zashto sam postavila ovu temu jeste jer sam saznala da u svom horoskopu imam neke pokazatelje za navedenu temu. I naravno nije me toliko potreslo, jer su pretpostavljam shanse male, ali me chisto sama tema veoma zaintrigirala.
Zanimaju me detalji i vashe mishljenje koji su to pokazatelji koji ukazajuju na to, i da li se uopshte (shto pretpostavljam da moze) na vishe nachina protumachiti takav aspekt?
Ps. mozda bi bilo zaniljivo da se prouchi Djindjiceva karta (ako to nije protivno pravilima foruma)...
 
Mars kvadrat Sunce u lavu.. Metak u srce. Sećam se kada je u Glasu javnosti 2001. mislim baš izašla natalna karta da sam rekao da će biti ubijen. Mada mislim da se za atentat gleda i 12. kuća.
 
Ohoho neptun na Ac.
Mozda je zbog toga sto je vladar sedme kuce (javnost) mars u skorpiji u kvadratu sa plutonom, a venera vladar osme u kvadratu sa marsom i konjukciji sa plutonom, pa jupi je u osmoj kvadat pluton i opozicija mars.
Uran trigon mars pokazuje da se vise puta izvlacio iz opasnih situacija, a postojala je i zastita jupija do odredjenog trenutka.
 
Mars kvadrat Sunce u lavu.. Metak u srce. Sećam se kada je u Glasu javnosti 2001. mislim baš izašla natalna karta da sam rekao da će biti ubijen. Mada mislim da se za atentat gleda i 12. kuća.

Pa ako se ukljuci i dvanesta, definitivno je imao sve predispozicije da bude ubijen. Alli zasto bas tog dana?
 
Pa jedino sto vidim da mu je u tranzitima bilo lose je tranzitna venera kvadrat natalni mars, venera je aktivirala dugorocni tranzit i kvadrat neptuna na mars, a vlada i njegovim Ac i tranzitni mars iz jarca u kvadratu sa saturnom u 12 (tajni neprijatelji). A jarac na vrhu 4-kraj zivota.
 
Poslednja izmena:
Jupiter je benefik,nikako ne mogu da ga "povezem" sa pucanjem..:dontunderstand:

Ni ja, a pri tom je i vladar trece kuce- poznatije kao jedne od kuca koje stite zivot.
On kao da je trebao d aumre par dana kasnije.
Pa jeste strelac ljudski znak, ali moralo je da postoji nesto jace cisto da potvrdi retrogradog jupija, ima tu logike, za taj drugi pokusaj.
 
Poslednja izmena:
U ovom slucaju nije benefik, cim ukazuje na njegovu smrt.

I nije potrebno jace, jer jace od ovoga se retko vidja.

Izvini, ali nikada ne mozes samo na osnovu jednog aspekta da tvrdis nesto. Po tvom vidjenu svi redom bi umirali od pucnja u srce kada bi im retro tranzitni jupi bio na natalnom suncu.
Nemam nameru da s eraspravljam sa tobom, jer bi to bilo uzaludno gubljenje vremena-slobodno odgovori na ovo sta god zelis:). Za novi pokusaj se slazem, ali da nije bilo jaceg faktora, moguce je da bi taj pokusaj propao.
Neka i drugi iznesu svoja misljenja kakva god da su.
Gledala sam mu malo solarni i tu vrh njegove prve pada u 8 kucu, a bitno je cini mi se kod solara gde padaju uglovi natalnih kuca, jer su onda te solarne kuce znacajne za tu godinu.
 
Izvini, ali nikada ne mozes samo na osnovu jednog aspekta da tvrdis nesto. Po tvom vidjenu svi redom bi umirali od pucnja u srce kada bi im retro tranzitni jupi bio na natalnom suncu.
Nemam nameru da s eraspravljam sa tobom, jer bi to bilo uzaludno gubljenje vremena-slobodno odgovori na ovo sta god zelis:). Za novi pokusaj se slazem, ali da nije bilo jaceg faktora, moguce je da bi taj pokusaj propao.
Neka i drugi iznesu svoja misljenja kakva god da su.
Gledala sam mu malo solarni i tu vrh njegove prve pada u 8 kucu, a bitno je cini mi se kod solara gde padaju uglovi natalnih kuca, jer su onda te solarne kuce znacajne za tu godinu.

Obicno se u ovakvim situacijama kaze:"Hvala!", ali to je vec druga prica.

I nije jedini pokazatelj, samo je najjaci pokazatelj medju tranzitima.
 
Može li i jedna tema da prođe bez prepucavanja :???:

U "Stubovima sudbine" od Imširagića postoji tumačenje preko fiksnih zvezda, inače tamo je kao vreme rođenja navedeno 10:45 što bi pomerilo Asc za 2 stepena otprilike (18 Vage 42').

Ako mene pitate ovo je najsažetije objašnjenje:
Mozda je zbog toga sto je vladar sedme kuce (javnost) mars u skorpiji u kvadratu sa plutonom, a venera vladar osme u kvadratu sa marsom i konjukciji sa plutonom, pa jupi je u osmoj kvadat pluton i opozicija mars.
Uran trigon mars pokazuje da se vise puta izvlacio iz opasnih situacija, a postojala je i zastita jupija do odredjenog trenutka.
+ jako bitan faktor jeste da Venera nije samo vladar 8. već i signifikator njega samog, kao vladar Asc-a, upletena u kvadrat Marsa i Plutona a dispozitori ostaju u kvadratu (Mars bez dispozitora, u sedištu, sa Suncem kao vladarem Venere i Plutona).

U ovom slucaju nije benefik, cim ukazuje na njegovu smrt.

I nije potrebno jace, jer jace od ovoga se retko vidja.
Slažem se da Jupiter može imati malefično dejstvo, npr. dovoljno je da vlada nekom od malefičnih kuća mada naravno ima još primera.

Što se tranzita Jupitera tiče ne bi bilo zgoreg i malo dodatnih objašnjenja, jer istaći Jupiter kao glavni faktor nije dovoljno - taj tranzit se dešava jednom u 12 godina, a ako nije jedini pokazatelj (očigledno), onda mora biti u kombinaciji sa nečim što takođe ukazuje na isto.
Osim toga, ne svode se sve predikcije na tranzite.
 
@ella77
Na jednoj od tema su se ljudi vredjali bez prestanka, a nisi reagovala, a sad reagujes iako niko nikog nije uvredio, zasto?

Objasnjenje jeste pozeljno, ali nije obavezno. Ko zna o cemu govorim shvata zasto je taj tranzit najbitniji, ko ne razume neka se raspita.

Tema se prevashodno vodila oko tranzita, pa i nisam zeleo da iznosim dalje argumente, koji su takodje interesantni.
 
Reagovala sam zato što je prepucavanje u poslednje vreme na pojedinim temama uzelo maha, i upravo zato što se nekada stvari otrgnu kontroli želim da to sprečim, unapred, da se više ne bi delalo retrogradno. Osim toga, samo sam prokomentarisala, nisam nikog prozivala niti kudila. U slučaju pak da ti kudiš mene - izvoli i konkretne primedbe iznesi ili na Astro-caffe-u (između ostalog i za to služi), ili meni na pp, jer od ovakvih komentara nemamo koristi ni ti, ni ja, ni forum. Realne i konstruktivne kritike su dobrodošle. Ok?

A sad povodom teme - opusti se malo :) nemaš razloga da shvataš sve lično, jer mi to zaista nije bila namera. Moje pitanje nije imalo za cilj da podstiče i nastavlja bilo kakvo prepucavanje, pa nema potrebe ni da mi se ovakvim tonom obraćaš; niti je bilo nipodaštavanje ili kritikovanje, niti je smak sveta ako se nekome viđenja mimoilaze. Samo sam iznela svoj stav i u cilju diskusije postavila pitanje, ne samo zbog mene nego i zbog drugih... što je u krajnjoj liniji i svrha foruma, razmena mišljenja. Dobrovoljna :) naravno, i naravno da ne moraš odgovoriti ako ne želiš, ali to onda već nije diskusija. Ne znam da li me razumeš. :)
Prosto se podrazumeva da ako već imaš neki stav, da ga možeš i argumentovati, ništa više.
 
Poslednja izmena:
Reagovala sam zato što je prepucavanje u poslednje vreme na pojedinim temama uzelo maha, i upravo zato što se nekada stvari otrgnu kontroli želim da to sprečim, unapred, da se više ne bi delalo retrogradno. Osim toga, samo sam prokomentarisala, nisam nikog prozivala niti kudila. U slučaju pak da ti kudiš mene - izvoli i konkretne primedbe iznesi ili na Astro-caffe-u (između ostalog i za to služi), ili meni na pp, jer od ovakvih komentara nemamo koristi ni ti, ni ja, ni forum. Realne i konstruktivne kritike su dobrodošle. Ok?

A sad povodom teme - opusti se malo :) nemaš razloga da shvataš sve lično, jer mi to zaista nije bila namera. Moje pitanje nije imalo za cilj da podstiče i nastavlja bilo kakvo prepucavanje, pa nema potrebe ni da mi se ovakvim tonom obraćaš; niti je bilo nipodaštavanje ili kritikovanje, niti je smak sveta ako se nekome viđenja mimoilaze. Samo sam iznela svoj stav i u cilju diskusije postavila pitanje, ne samo zbog mene nego i zbog drugih... što je u krajnjoj liniji i svrha foruma, razmena mišljenja. Dobrovoljna :) naravno, i naravno da ne moraš odgovoriti ako ne želiš, ali to onda već nije diskusija. Ne znam da li me razumeš. :)
Prosto se podrazumeva da ako već imaš neki stav, da ga možeš i argumentovati, ništa više.

Ako pogledas videces da sam od pocetka teme samo iznosio svoje misljenje i zakljucak sta je bitno, ne nalazim veliko zadovoljstvo u tome da objasnjavam kako se moze odrediti trenutak smrti u karti, to nisam radio ni ranije kad se ista tema diskutovala.
Tema je postala licna onog trenutka kad je flpflp pocela da se nervira bez razloga, a ti podrzala njeno misljenje iako verovatno ne znas na koji nacin sam dosao do onoga sto tvrdim. Tako da ne shvatam zasto meni prebacujes da shvatam stvari licno, kad sam veci deo vremena bio uzdrzan.

Svoje stavove mogu uvek da argumentujem, to je barem moj stil, ali je ovo tema u kojoj to ne zelim da radim.
 
Jos da dodam za tranzite ... koliko znam , bilo je pokusaja i ranije da se njemu oduzme zivot i znalo se za pretnju duze (ima dosta aspekata koji traju dugo , znaci da je frka vec vladala , konfuzija i neizvenost , tranzitni Neptun-natalno Sunce , tranzitni Uran - licne planete koje su i inace u zagrljaju smrti , samo im Uran fali jos :roll: i ti T kvadrati ) , sad , tranzitna Venera (telo koje se brzo krece) , u natalu vladar osme , smrt , vladar prve , njegovo telo , on ... dolazi tih dana , te nedelje u konjukciju sa Neptunom (vladar sestog-koja je mozda takodje vazno pogotovu posle u bolnici) i kvadrira ih Mars (vladar sedme-javnost) , takodje u opoziciji sa tim tranzitnim Jupiterom oko koga se bijete :lol: (vladar takodje seste i trece , ne znam zasto asocira me na parking :roll: ) i natalnim Suncem , njegovim zivotom , snagom , dispozitor takodje ovih livnih planeta ... 8) :-o :o
 
Poslednja izmena:
Ne bijemo se.
Ocigledno su se zbunile jer je moja prva poruka dosla posle poruke flpflp, pa je pomislila da je kritkujem, a ja nisam ni video njenu poruku kad sam svoju objavljivao, pogledaj vreme kad su poruke objavljene.
Od pocetka teme samo iznosim svoje misljenje i nista vise, a ostali neka rade sta hoce.
 

Back
Top