Akcija Udomljavanja Napustenih Zivotinja

mushu13

Zainteresovan član
Poruka
355
U subotu, 05.07., od 17 do 20 sati, ispred Pet centra održaće se
velika humanitarna akcija udomljavanja napuštenih životinja!



Organizatori akcije su Pet centar i
ARC (Animal Rescue Center).

ARC je udruženje za zaštitu životinja i bavi se udomljavanjem napuštenih pasa i mačaka. Pet centar od početka svog rada aktivno učestvuje u pomaganju rešavanja problema napuštenih kućnih ljubimaca, a ovom prilikom nastoji pomoći da sve životinje pronađu dobre vlasnike i ostvare sretan i zdrav život.

Ovo je prva u nizu akcija ovoga tipa koja je nastala kao rezultat uspešne saradnje
Pet centra i ARC-a.


Sve životinje su očišćene od parazita, vakcinisane, sterilisane i čipovane. Takođe, sve životinje su apsolutno socijalizovane, a starije životinje su prošle osnovnu obuku poslušnosti.

Uz svaku udomljenu zivotinju,Pet Centar poklanja start paket (hranu,posudice i igracke).
Pozivamo Vas u subotu da i Vi date Vaš doprinos!

Neka, zahvaljujući Vama, neke od ovih životinja pronađu dobre vlasnike i ostvare sretan i zdrav život kakav zaslužuje svaki kućni ljubimac

www.arc.org.yu
 

Prilozi

  • 31052008329.jpg
    31052008329.jpg
    45,2 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:
Ја ћу свратити! Него, где се то тачно налази? Гледам на План плусу али не могу тачно да нађем. Ако идем аутопутем и скренем код првог кружног тока код Арене, где онда даље?
 
Ја ћу свратити! Него, где се то тачно налази? Гледам на План плусу али не могу тачно да нађем. Ако идем аутопутем и скренем код првог кружног тока код Арене, где онда даље?

Iskljuci se kod sava centra i onda kreni ka buvljaku i videces pre buvljaka sa leve strane. Znaci jedna tranvajska stanica od sava centra.
 
Јесам, узела сам је током ове акције. Било је слатких животињица али нас је Ели освојила. Имала је и предивну сестру, само тамнобраон боје и црног брата.

Искрено се надам да је још неко усвојио љубимца!
 
Akcija je super,stvarno....ali svi mi mozemo napraviti sami malu akciju udomljavanja....pa uspjeh je pomoci i jednom napustenom bicu na pola godine....normalno nemaju svi neke uslove stambene ili materijalne....ali sve se moze kad se hoce....
Evo jednog macorcine....do prije 10-ak dana bio je mali beskucnik....ociscen od parazita,vakcinisan....uskoro ide u svoj dom....samo toliko smo se vezali za njega...ali obecanje je obecanje,i novi vlasnici su divni ljudi....i ovo nije ni prvi ni poslednji beskucnik kome smo pomogli....:D

 
Mushu: Imam kome da udomim ljubimce jer je proshlog puta donela na svet 3 a 5-6 ljudi je htelo.. tako da sam obetjala da na sledetje ide kod njih.. Pa razmishljam o tome.. Tj ja hotju ali videtjemo kako tjemo dalje jer ja nisam jedina koja o tome odluchuje :neutral: Imam problem, doneli su nekog psa koji je 'uhvatio na zub' mrvu :sad2: pa moram da vidim s`mojima kako tjemo s`njim jer ne zheli da je uhvati :cry: tako da mi je to preche.. I moram da skupim para jer za tu macu samo ja brinem.. Moji ne vole machke oni radije pse.. Mada tju ih ubediti valjda...
 
sa strahom da cu poceti da zvucim kao svi ostali zastitari,ja moram ovo da kazem jos jednom a onda cu ucutati obecavam;)
trenutno mi kuburimo sa 27 pasa i 46 macica.Svi ljudi se javljaju nama da im udomimo po 4-5 macica stenaca...treba puno akcija najavi gledanja proveravanja da bi se nasao jedan dobar dom za svaku zivotinju.Zato uvek kazem ljudima koji zele da pare svoje zivotijne sa obrazlozenjem da imaju kome da ih udome : " ako vec imate kome evo mi vec imamo njih gomilu koji su ne svojom krivicom vec stigli na ovaj svet a neizmerno im treba dom i ljubav,tako da sto da parite svoje kad mozete usreciti neke sa ulice"
samo juce sam na adi videla dva legla prelepih macica...tako da te molim (tebe i sve ostale) samo razmislite sta je humanije
1.naci zivotinju na ulici i lepo je udomiti ili
2.pariti svoje zivotinje i poklanjati
dok drugi gladuju i smrzavaju se na ulici a isto toliko zeljni pristojnog zivota sa svojim ljudskim prijateljem....
 
Evo par slikica sa samog udomljavanja (ne radi nam nesto na sajtu pa ne mogu tamo da okacim :( )...
udomljeno je ukupno 17 zivotinjica...
 

Prilozi

  • 05072008471-sajt.jpg
    05072008471-sajt.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 10
  • 05072008479-sajt.jpg
    05072008479-sajt.jpg
    41,3 KB · Pregleda: 9
  • 05072008481-sajt.jpg
    05072008481-sajt.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 6
  • 05072008489-sajt.jpg
    05072008489-sajt.jpg
    33,7 KB · Pregleda: 10
  • Abigail-sajt.jpg
    Abigail-sajt.jpg
    48,3 KB · Pregleda: 7
Evo, ispada kao da se opravdavam ali desilo mi se sledetje.. Pre nekih pola sata sam chula neko mache u dvorishtu.. Kako ja obozhavam mace sishla sam i uzela ga. Jako je divlje, jedva sam ga unela. Malo kasnije sam shvatila da je juche doshlo isto tako jedno mache ali nazhalost udavili su ga nashi psi pre nego da ga ja uochim.. I sad ponovo josh jedno.. Neko je bacio leglo machitja u ulici. I svaki dan po jedno :sad2: Zato sam ja pozvala drugarice koje su inache zhelele isto takvo mache kad je moja maca okotila rekle su mi.. Ne mozhemo mi to mache da uzmemo ovo ono.. I sad ja razmishljam. Shta da mu radim? Pozvala sam sve mogutje ali macheta se moram reshiti notjas jer moji ne dozvoljavaju u kutji mache i + velika maca ga juri. Ako ne uspem da ga udomim odnetju ga u park, gde nema psa jer je ogradjen u nadi da tje ga neko dete uzeti.. Mozhda je to ruzhno ali makar bolje nego da ga ostavim iako znam da tje ga psi udaviti.. Makar postoji nada da tje ga neko uzeti.. Shta vi mislite? U gradu nemamo azil :neutral: Tako da..
 

Back
Top