Indigo djeca

nisam bila sigurna gdje da postavim ovu temu...:think:


ugl sta mislite o njima?da li smatrate da je stvarno to posebna ''grupa djece'' ili cisto nekoliko inteligentijih klinaca....?
da li su oni ti koji predstavljaju buducnost covjecanstva?

http://www.ikm.hr/ikm/redir.aspx?IDredir=3&IDcl=24

Zaista zanimljiv clanak i sasvim pravi pogled na deciju psihu i njihove male-velike licnosti. Moj mladji sin spada u te krugove i moram priznati da je veliki izazov i neslucena lepota ucestvovati u formiranju njegove licnosti (ili da se ispravim, vise pratim nego sto ucestvujem, jer jednostavno on sam izvodi neverovatne zivotne zakljucke i sasvim jednostavne zivotne istine na neki njegov decije-odrasli nacin).
 
Мислим да би озбиљни психолози имали шта да кажу о оваквом приступу.
70% особина овде наведених су особине карактеристичне за АДХД синдром (хиперактивност)...
Не видим шта је то што би неко дете одредило као ''индиго'', натпросечна интелигенција? Значи ли да је свако дете са натпросечном интелигенцијом ''индиго''? Или бар свако хиперактивно дете са натпорсечном интелигенцијом?
 
Ах, сад видим, то је нека промена у ДНА. Кажу, кад су нашли прво такво дете, вршили су истраживања и нашли 10 000, па 100 000 такве деце, и на крају милион! Кажу, сматра се да 1% становништва има те особине. Да би нашли милион такве деце они су морали тестирати ДНА бар 100 милиона људи....
Хмм.....:roll:

Мени је ово као преписано из ''Трећег ока''....:lol:
 
Poslednja izmena:
Не може да се копи-пејстује са сајта, али ово ми је интересантно:

''Изражене заједничке МЕНТАЛНЕ особине индиго дјеце:
- изражен осјећај јединства и заједништва
- склоност да воле једни друге и цијели живот око себе
- склоност избегавању сваке осуде туђих грешака и слабости''

Мислиииим....егзактно до бола! :lol:
 
Баш је тужно бити ти. :(

ja sam samo realan, nece biti bolje jer ne moze, svet kontrolisu uzasni ljudi kojima je jedino zarada bitna...mada ionako cemo svi pomreti nadam se u mukama za zlodela koja cinomo tako da je svejedno da li ima tih idigo idiota, da li su roze plavi zeleni stagod..kada ce uskoro kraj...hvala bogu.
 
ja sam samo realan, nece biti bolje jer ne moze, svet kontrolisu uzasni ljudi kojima je jedino zarada bitna...mada ionako cemo svi pomreti nadam se u mukama za zlodela koja cinomo tako da je svejedno da li ima tih idigo idiota, da li su roze plavi zeleni stagod..kada ce uskoro kraj...hvala bogu.

za razliku od ranijih vremena kada su zemljom vladali sve sami skromni sveci :lol:
 
Ti kao da si brat onog More_bre.

Ko je taj?

za razliku od ranijih vremena kada su zemljom vladali sve sami skromni sveci :lol:

pa ne kazem da je ranije bilo bolje, kazem da je citavo ljudstvo iskvareno i da ne zasluzujemo za da zivimo vec bi bilo najbolje da se ubijemo kolketivno, mozda neko samoubistvo, jer sve je ovo uzaludno ionako cemo svi krepati....istina boli
 
Ko je taj?



pa ne kazem da je ranije bilo bolje, kazem da je citavo ljudstvo iskvareno i da ne zasluzujemo za da zivimo vec bi bilo najbolje da se ubijemo kolketivno, mozda neko samoubistvo, jer sve je ovo uzaludno ionako cemo svi krepati....istina boli

Па шта чекаш? :mrgreen:
Ајд ти крени, а ми ћемо већ ионако стићи једног дана....
Шта те задржава?
 
Znam za ovo, ja sam se pronasla od reci do reci :D. Cak sam i nasla razloge za neka svoja stanja, pogotovo iz detinjstva/skolovanja/druzenja. Ali mozda je to samo tip licnosti?
I redovno bolje kapiram hiperaktivnu decu nego odrasle. Zar je prirodno sedeti mirno u skoli 8 sati? A nisam primetila da skola razvija mastu, pre razvija uniformisanost.
Interesantna je pojava da ovakvih tipova ima sve vise i mozda je to stvarno neka nova generacija, novi nacin razmisljanja i ponasanja, novo shvatanje sveta oko sebe kome se jos uvek postavljaju dijagnoze i daju lekovi.
Ja bih se ipak oslonila na nauku u vezi ovoga i pricekala dokaz ove teorije ali mislim da u tome neceg stvarno ima.
 
@Pufer
More_bre je forumash koji razmislja na slican nacin kao ti. Ti si verovatno vrlo depresivan - ljudi koji ne pate od depresije uglavnom nadju neki razlog zbog koga je dobro ziveti... iako na kraju moramo da umremo. I ono, ne gadi im se covecanstvo.
 
nasao sam ga ...bash se pitam sta ce vam biti kada vas zadesi neki rat? Hoce li vam onda pomoci plava derishtad? Kako li je trudnicama kada znaju da ce im dete umreti....
 

Back
Top