Данашње фашисте нису дорасле хитлеровцима

Тему треба закључати?

  • Да

  • Не, јер ђелим да се информишем о биометрији и новим ЛК

  • Не, али се поједине поруке треба цензурисати

  • Ма пусти децу да се играју

  • Немам став по овом питању (радите шта знате)

  • Да

  • Не, јер ђелим да се информишем о биометрији и новим ЛК

  • Не, али се поједине поруке треба цензурисати

  • Ма пусти децу да се играју

  • Немам став по овом питању (радите шта знате)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Načelnik odeljenja za upravne poslove Policijske uprave u Nišu Ljubiša Milovanović kaže da je problem u izdavanju novih ličnih karti nastao zbog nedostatka obučenog ljudstva, ali i da sistem za obradu podataka često ne radi.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=22&nav_id=304982

И ови ће да гарантују безбедност биометријских података.

Британци су неспособно за тако нешто, а камоли остатак света!

ПС. Само да објасним наслов теме. У Србији су личне карте уведене за време владавине Адолфа Хитлера који је тим потезом хтео да омогући боље услове како би се контролисало локално становништво. Како Хитлер није владао Британијом тако они данас немају личне карте.

Данашњи фашисти ни најмање нису дорасли Хитлеру, али свакако нису за потцењивање.
 
Poslednja izmena:
nikola , 25/04/2008, 14:32
Deo 1: Mi u Svajcarskoj imamo „Auslaenderausweise“ koje koristimo za sva putovanaj u inostranstvo. Tako sam nedavno morao da produzim taj moj dokument te sam morao da idem kod „imigracionih vlasti“. I tu sam dobio neku brosuru u vezi biometrije, mada ja jos uvek nemam nikakav biometrijski dokument. Naime nove putne isprave (od kraja 2006) sadrze te biometrijske cipove koji u sebi sadrze razne informacije. Kao biometrijska karakteristika koja ulazi u putnu ispravu, mogu sluziti sledeci podaci: telesna visina, roznjaca i beonjaca, otisak prsta, geometrija lica, struktura kapilara sake, geometrija sake, linije dlana, podnozje nokta, glas, razne verzije potpisa, dinamika pisanja na tastaturi, pokreti usana kod izgovaranja odredjenih vrsta reci, anatomija hoda, miris tela i zadaha, te DNK-test. U momentu se koriste samo neke od tih karakteristika prilikom izdavanja putnih isprava, a kad ce i dali ce se i ostale koristiti – videcemo. Dalje, u putnu ispravu je ugradjeno oko 2,5 metara antene (ravnomerno smotana i nalepljenja u koricama) koja radi u GHz podrucju, koja omogucava bezzicno i bez dodira iscitavanje svih ili samo nekih podataka iz dokumenta (zavisno o pravnoj hijerarhiji), a ako se prodje pored „uredjaja – skenera“ koji to moze da radi. Ukoliko je sistem povezan sa nekim „rampama“ onda se sva vrata otvaraju automatski, ako je sve u redu, a ako nije rampe se ne otvaraju – odnosno osoba biva presortirana u neku drugu kolonu ili prostor. Dalje, ceo sistem prepoznaje dali je iscitavanje podataka obavljeno s otvorenim ili zatvorenim dokumentom. Za vojne potrebe je moguce sa velike daljine iscitavanje dokumenta.

Deo 2: S obzirom da se ova politika ovde , kao i sva zapadna, bazira na psihozama koje se izazivaju kod vlastitog stanovnistva i vecitog straha od „Auslaendera“ tj. stranaca i nekih atentata, terorista itd, pitanje je vremena kad ce i kome biti odobrena/naredjena ugradnja takvih cipova u telo. Za sada mogu reci, da se vec mnogim „Auslaenderima“ kod pojedinih osiguravajucih kuca ugradjuju „crne kutije“ u automobile koje snimaju ponasanje vozaca prilokom voznje (gde, kada, kako brzo, nacin voznje – profil vozaca, itd.). Sve to ide pod izgovorom da statisticki gledano stranci daleko vise prave sudara, prekrsaja, troskova i onda se „drustvo“ mora stititi od takvih oblika rizika. Naravno objasnjenja su upakovana u celofan. Svi ti izgovori im sluze kao argument da SVI mi stranci placamo znatno vise osiguravajuce premije od domaceg stanovnistva. I ako je to cista diskriminacija, Evropa cuti, bas se ne cesu nesto previse zbog nas.

http://www.politika.co.yu/index.php?lid=sr&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=40224
асдфг
 
opet ti o licnim kartama :neutral:

Што?

Да нећеш можда да ми закључа тему или ћеш је прво спамовати па тек онда закључати?

Поставићу се као демократа, ставићу тему на гласање о томе да ли је треба закључату. Ти дејствуј како ти је воља...
 
Poslednja izmena:
:roll: nisam rekla da cu da ti zakljucam temu,a kad smo vec kod toga nisam ti ni prethodnu zakljucala.samo mi nije jasna tolika opsesija licnim kartama.

Ни мени није јасно због чега се некоме ђаволски жури са увођењем тих новотарија.

Зашто се чипови буквално подмећу приликом вађења нових ЛК!?
 
Ни мени није јасно због чега се некоме ђаволски жури са увођењем тих новотарија.

Зашто се чипови буквално подмећу приликом вађења нових ЛК!?
ne podmecu se.
lepo te pitaju oces cipovanu ili bez cipa,napisu primedbu da ili ne u toj njihovoj knjizi sa zahtevima i kraj price.
Јоој... поставио сам анкету да буде анонимна... то ми није била намера....


Може ли се то иправити? Банши?
evo bas gledam ali izgleda da ne moze...a i vec je nekoliko ljudi glasalo :confused:
 
ne podmecu se.
lepo te pitaju oces cipovanu ili bez cipa,napisu primedbu da ili ne u toj njihovoj knjizi sa zahtevima i kraj price.

На Звездари се не примењује таква пракса...

za privatnost , 23/04/2008, 13:09
Drugar mi pre neki dan rece da u zvezdarskoj stanici MUP-a nikoga nisu ni pitali hoce li ili nece cip - ispred njega je bilo nekoliko ljudi i nikome to pitanje nije postavljeno, dobijali su maltene gotov formular koji je salterski radnik popunio i to cekirajuci polje za cip. Kada je cikica na salteru poceo da obradjuje njegove podatke, bez ikakvih pitanja o cipu, ovaj ga je pitao jel postoji mogucnost da uzme kartu bez cipa i tek tada mu je to omoguceno. Ne znam kako je to radjeno u ostalim stanicama, ali u tom slucaju je bila cista prevara, jer su oni duzni da traze saglasnost za cip od onoga ko vadi l.k, tako pise u Pravilniku za izdavanje l.k. Bas me zanima da li ce se javiti neki od onih 200 koji su "trazili" cip na l.k. da objasne da ih niko nista nije ni pitao. http://www.politika.co.yu/index.php?lid=sr&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=40224
 
Poslednja izmena:
Evo ja ću da kažem javno da sam glasao da treba zaključati temu jer je postavljač teme ovu temu postavljao čini mi se 2-3 puta od Nove Godine..........

Захваљујем на транспаретности која је тотално супротна транспарентности која краси ову државу по питању биометрије.

Plus mislim da postavljač teme nije u pravu po pitanju biometrijskih LK..........

Конкретно? Где грешим?

A i ljudi mogu da biraju da li hoće ili neće biometrijske podatke na svojoj LK..........

Самоуправна Општина Звездара те демантује!
 
gle dakice ja sa predala zahtev za novu licnu kartu prosle nedelje u starom gradu.
kao prvo ne postoji nikakav formular.donosis krstenicu,drzavljanstvo,staru licnu kartu,sliku 5x5 cm,ko je vencan treba i vencani list i uplatnicu od takse.
oni te evidentiraju u neku njihovu knjigu,provere ti podatke,ponovo te slikaju i onda biras koju ces sliku,uzmu ti otiske sa oba kaziprsta,skeniraju dokumenta i to bi bilo otprilike to.
pitaju te - sa cipom ili bez - i ja sam bacivsi pogled na knjigu u rubrici gde se ispunjava to da ili ne videla da su ljudi uzimali i jedne i druge lk.
znam da ti isto pitanje postavljaju i na nbg jer sam pitala ljude koji su vec vadili i one koje sam nasla u redu...i to bi trebalo da bude praksa u svim policijskim stanicama koje izdaju lk...sad moguce da se neko ne drzi toga...
 
Држава нам је бисер.

Никоме не пада на памет да информише овај народ о било чему иако су по овоме питању обавезни, а "прдело" се поводом Устава који је тобоже био магловит...

Ова држава баш улива поверење, кад је могуће да се на најбахатији начин подмету чипови исто тако ће се и биометријски подаци чувати...

Не мислим да нам је безбедност боља од Британске...
 
Захваљујем на транспаретности која је тотално супротна транспарентности која краси ову државу по питању биометрије.



Конкретно? Где грешим?



Самоуправна Општина Звездара те демантује!

1. Hvala!

2. Mislim da će biometrijski podaci doprineti tome da se ne falsifikuju LK ali i da će lako ulaziti u trag kriminalcima...............

3. Ne verujem da su radnici opštine Zvezdara davali ljudima formulare sa već čekiranim poljem za čip a iako jesu svako može da vrati taj formular i da traži drugi blanko............
Zar LK ne izdaje policija?!?!?!?Zar se u policiji ne podnose zahtevi za nove LK?!?!?!?
 
Kao biometrijska karakteristika koja ulazi u putnu ispravu, mogu sluziti sledeci podaci: telesna visina, roznjaca i beonjaca, otisak prsta, geometrija lica, struktura kapilara sake, geometrija sake, linije dlana, podnozje nokta, glas, razne verzije potpisa, dinamika pisanja na tastaturi, pokreti usana kod izgovaranja odredjenih vrsta reci, anatomija hoda, miris tela i zadaha, te DNK-test.

:eek::eek::eek::eek::eek:
 

Фашизам је то!

Мени је посебно интересантно то што се и биометрија о динамици куцања на тастари може прибележити и чувати у централизованој бази података, а када се украде ЦД са тим подацима онда су врсте злоупотреба невероватне...

Можда Србија рачуна на бољи систем безбедности од Британског!?
 
Poslednja izmena:

Back
Top