Pomoc za ASSEMBLER!!!!!

milos.dimi

Početnik
Poruka
1
Zdravo!

Neka se javi neko ko bi mogao da mi pomogne oko jednog zadatka u assembleru...Treba mi ovo hitno...

Zadatak glasi:

Napraviti program za izračunavanje faktorijela brojeva od 0 do 5. Broj se unosi u binarnom obliku inkrementiranjem ili dekrementiranjem. Nije moguće pojavljivanje broja većeg od 5 ni manjeg od 0. Zadatak realizovati pomoću mikrokontrolera PIC16F84 na asembleru.
PORTB Prikaz binarnog broja
PORTA.0 Inkrementiranje broja
PORTA.1 dekrementiranje broja
PORTA.2 Prikaz zadatog broja
PORTA.4 Reset zadatog broja

Za sve informacije koje su potrebne, javite mi se na brokenmilos@yahoo.com

Unapred hvala!
 
To izgleda ovako i on se programira da bi odradio nesto.
2051.jpg


Evo ti nesto o njima

One svetlece reklame koje se sastoje od hiljade malih lampica i koje se pale takvim redosledom da grade slova koja se pomeraju gore-dole, levo-desno to radi taj mikrokontroler... naravno, moze se isprogramirati i za slozenije operacije.
 
Poslednja izmena:
To izgleda ovako i on se programira da bi odradio nesto.
2051.jpg


Evo ti nesto o njima

ModConangle.gif


One svetlece reklame koje se sastoje od hiljade malih lampica i koje se pale takvim redosledom da grade slova koja se pomeraju gore-dole, levo-desno to radi taj mikrokontroler... naravno, moze se isprogramirati i za slozenije operacije.

A kako ga povezem sa kompom da bih ga programirao, koji kabal, ili, da li se ne programira to na slici vec neka memorija...? PS. jel to jeftino inace?
 
Da, njegova memorija se programira. Tacnije, "utisne se" binarni izvrsni kod u memoriju mikrokontrolera. Za to se koriste Programatori kao most izmedju PC-a i mikrokontrolera.
Programator se povezuje sa racunarem preko USB, RS232 ili Paralelnog port-a.
Specijalan slucaj su mikrokontroleri sa tzv. Bootstrap Loader, programima koji se nalaze u memoriji uC-a i koji pod odredjenim uslovima DIREKTNO preuzimaju prenesene podatke preko USB ili serijskog porta i prebacuju u programsku memoriju kontrolera.

Takodje ti je potreban PIC Simulator za proveru onoga sta si napisao.

I jeftino je ako povratis ulozeni novac ;)
 
Poslednja izmena:
nisam shvatio nista al ok:) inace bio sam banovan pa sam ti zato tek sada mogao odgovoriti i odgovorio.

Tek ucim assembly, al verovatno ni kad naucim za IA-32 necu znat na to da radim ele je verovatno to "nesto skroz drugacije" jel tako.
 

Back
Top