42. Gitarijada

Whitesnake

Primećen član
Poruka
870
Pa ljudi,kao i proteklu 41 godinu bliži se ova manifestacija.Hajde da na ovoj temi pričamo o tome u globalu!Bio sam na prethodne dve i mogu vam reći da ovom zadnjom nisam uopšte bio oduševljen,pogotovu zato što je sa izletišta Kraljevica izmeštena na Popovu Plažu na Timoku!Pretprošla 40-a je bila mnogooooo bolja kad su gostovali Uriah Heep,Kerber,Partibrejkersi,Eyesburn i ostali!No sva sreća da je na svakoj gitarijadi uvek dobra i opuštena ekipa u kampu pa bez obzira na sam program i organizaciju opet ne može da bude loše,uvek se može napraviti dobra atmosfera :)!Nadam se da će ove godine biti bolja organizacija,sam program,i da ćemo videti neko veće ime na ovoj 42.gitarijadi,naravno ako se opština i čelnici malo više angažuju i ako vrate sve na staru lokaciju!Pa dragi Zaječarci,pričali se šta tamo o ovom događaju možda ?
Hvala uapred !!!
 
Stvano, bre, ako zajecarci ne pisu na ovu temu ko ce??? Ja znam samo da je od 31.07. do 02.08.2008. U skladu sa tim, otvoren je konkurs za prijavljivanje bendova... bla bla bla... I isto sam nacula da nece biti na plazi, nego se kao vraca na stadion... a ko ce gostavati, cenu ulaznice i ostalo - pojma nemam... Whitesnake, mozda se samo ljudima smucila predhodna, pa ne bi da polemisu unapred, ono, zbog razbijanja malera! :D :bye:
 
Ne brini,ima ljudi koji hoce da pricaju na tu temu:)
Ove godine bice na staroj lokaciji.I ja se slazem sa tobom da nisu trebali da je menjaju prosle godine.Gitarijadu svake godine organizuje Dom omladine Zajecar.
Ove godine dolaze LAIBACH ,DISCIPLINA KITSCHME , AKI RAHIMOVSKI (bivsi PARNI VALJAK), BLOCK OUT ,E-PLAY ...
 
Mogli bi da krenu sa marketingom da se okupi vise ljudi, a ne na dan gitarijade samo da jave da je pocela... Niko ziv van Zajecara nista ne zna... Ljudi treba da se organizuju. Hvala ti puno Maja na informacijama, dolazim 100% !!! Whitesnake, vidimo se! :)
 
Ozbiljno!!!
Nisam znala da ce ove godine biti vracena na Kraljevicu, sto me izuzetno raduje, moram priznati!!
A ako jos bude besplatna... e to tek! Vreme je da vratimo rock u nas grad! Nisam protiv Popove plaze i gostiju iz branshe narodnjaka. Neka za svakog ima po nesto!
Da li neko zna kada ce se odrzati Gitarijada ove godine??
 
Mogli bi da krenu sa marketingom da se okupi vise ljudi, a ne na dan gitarijade samo da jave da je pocela... Niko ziv van Zajecara nista ne zna... Ljudi treba da se organizuju. Hvala ti puno Maja na informacijama, dolazim 100% !!! Whitesnake, vidimo se! :)

Nema na cemu:)Slazem se sa tobom.Cini mi se da nikako nije medijski propracena,a znam puno ljudi koji bi dolazili da su pre toga bili obavesteni.Trebalo bi za koji dan da izbace nesto i na sajtu.


oxxy,mislim da je 1. i 2. avgusta.Pre toga je,kao i svake godine, takmicenje demo bendova i izlozba rok fotografija.

whitesnake,vidimo se:)
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu:)Slazem se sa tobom.Cini mi se da nikako nije medijski propracena,a znam puno ljudi koji bi dolazili da su pre toga bili obavesteni.Trebalo bi za koji dan da izbace nesto i na sajtu.


oxxy,mislim da je 1. i 2. avgusta.Pre toga je,kao i svake godine, takmicenje demo bendova i izlozba rok fotografija.

whitesnake,vidimo se:)

vidimo se Majo :D ;)
 
Jos informacija....:lol:

Nezvaničan program 42. Gitarijade

31.07.2008

14:00 Otvaranje Rock kampa
20:00 Javno snimanje emisija "Linija za Jazz"
21:00 Javno snimanje emisije "Hit 202"

01:08.2008

21:00 Pobednik 41. Gitarijade
22:00 Block Out
23:30 I Polufinale
00:30 E-play
01:30 Aki Rahimovski (ex Parni valjak)

02.08.2008
21:00 Pobednik 41. Gitarijade po odluci publike
22:00 Bjesovi
23:30 II polufinale
00:30 Disciplin A Kitchme
02:00 Laibach

Po ovom izvoru, svi bendovi su sigurni, a promena može biti samo u satnici

(Ovo je preuzeto sa sajta www.zajecarci.com)
 
Ne mogu da verujem da ovako malo ljudi prica o gitarijadi?
Isto mi nije jasno zar nebi trebala da budu dosta zvucnija imena na gitarijadi i dosta duze da traje.?
Ja nisam ni jednom bio do sad ali cu verovatno sada ici.
 
Moje jedino mishljenje je: da je Gitarijada za ovih 40 godina trebala postati najveci ROCK N ROLL Festival u Evropi. I ovo shto se deshava je zbog loshe organizacije i nesposobnosti onih koji su zaduzeni, chista sramota i dokaz koliko smo mi kao nacija (iz ovog regiona), narod, nesposobni. Exit traje od prilike 8 godina i za to vreme je postao najveci Festival te vrste u Evropi ako ne i shire. Sramota je, zato shto MI dozvoljavamo da neki nesposobni ljudi (matorci-kao na izborima) odluchuju o stvarima o kojima veze nemaju. I verujem da ce Gitarijada za par godina otici svetrom. To je zalosno, a mi smo bespomocni, cekamo pastira da nas vodi pa onda ce mo mi da beee beee i napravimo chudo kad se dignemo. Slushamo naj nekvalitetnije bendove i sve gore i gore svake godine, ne idemo u korak svremenom, ne radimo nishta dobro... I samo blatimo ono shto je neko pre nas stvarao godinama, najvece bendove YU scene. Samo zalosno..

A od gitarijade NISHTA - SRANJE godine ove i proshlih skorih

Toliko poznatih stranih a jeftinih bendova u svetu a mi dovlachimo izlizane starudije EX YU. Kao da bolujemo od amnezije pa nam treba svake godine ponovo i ponovo da ih slushamo. I zatupljujemo mlade generacije koje su vec zatupljene Katastrofom sa TV-a.

Kako momci sa EXIT FEST-a dovlache sve naj naj, a mi tradicija duga 40+ godina... BEDAK BLAM HORROR.

Nadam se da ce neko muchnuti glavom u kojoj se nalazi mali deo mozga i reci DOKLE BRE VISHE!!!!



A sad me pljujte


Hvala
 
* Magma /Beograd/
* Aeternia /Beograd/
* Hatred /Beograd/
* Noyz /Beograd/
* Valhala /Pančevo/
* Hirurgija /Novi Sad/
* New Mithology /Novi Sad/
* Change /Apatin/
* Replika 42 /Subotica/
* Divert /Požarevac/
* Hate-tech /Zaječar/
* Smiler /Užice/
* The Communist /Zaječar/


ja prvi pljujem po organizatorima gitarjade ,al ove godine sto se tice izbora revijalnih bendova nema sta da se prigovori izboru bendova s obzirom da je dzabe ,fale stvarno to 3. vece i jos par jacih imena ,a da je medju organizatorima 90 % nesposobnih i nezainteresovanih to svi znamo ...
 
Zna li se kojih 12 bendova ucestvuje?

Evo nasla sam nesto na netu....

ZAJEČAR, 17. jula 2008. (Beta) - U okviru takmičarskog dela Zaječarske gitarijade, koja će se od 31. jula do 2. avgusta održati na stadionu na Kraljevici, nastupiće 12 neafirmisanih bendova iz Srbije, saopštili su danas organizatori. Kako je rečeno na današnjoj konferenciji za novinare u Domu omladine u Zaječaru, koji je organizator ove manifestacije, žiri je odlučio da od 70 prijavljenih neafirmisanih grupa u polufinalu sviraju "Eternia", "Heitrit", "Inois" i "Magma" iz Beograda, "Hirurgija" i "Nju mitolodži" (New Mytology) iz Novog Sada, "Valhala" iz Pančeva i "Ćainge" iz Apatina. U takmičarskom delu 42. Gitarijade nastupiće i "Replika" iz Subotice, "Deivert" iz Požarevca, "Smiler" iz Užica i "High Teć" iz Zaječara. Predsednik žirija Vlada Janković Džet je rekao da ovi mladi bendovi mogu da se nose sa mnogo afirmisanijim grupama, ocenjujući da mediji u Srbiji nemaju pravi odnos prema rok kulturi. "Danas u Srbiji ima više stotina elektronskih medija koji ne daju ni pet para za rokenrol i zato je Gitarijada prava stvar. Ona ne može da se posmatra kao Exit, kao neka komercijalna priredba, već je to jedna društveno-korisna manifestacija", zaključio je Vlada Džet. Zvezde ovogodišnje Gitarijade biće kultna slovenačka grupa Lajbah, pevač "Parnog Valjka" Aki Rahimovski, "Disciplina Kičme", "Block aut", i drugi. Na Gitarijadi će svirati I-plej kao i prošlogodišnji pobednik demo bendova "Najtfol" (Nightfall) i nekadašnji pobednici Gitarijade, "Bjesovi" iz Gornjeg Milanovca. Zvaničan početak Gitarijade je najavljen za 31. avgust, kada će na gradskom trgu biti otvoreno "rok selo" (Rock Village), a nakon toga otvoriće se peti salon rok fotografija. U večernjim satima, tradicionalno će se održati javno snimanje emisija "Sav taj džez" i "Hit 202". Portparol Gitarijade Nemanja Cerović, saopštio je da će ulaz na gradski stadion biti besplatan, a neće se plaćati ni mesto u obližnjem rok kampu, gde će kamperi imati i jedan besplatan obrok.
 

Back
Top