Nestasna baterija !

animsaj

Zainteresovan član
Poruka
227
Imam novi A 80 canon.

Sve je o.k. super se slazemo :wink: , samo ima jednu manu :
svaki put kad se baterije istrose, to se desi tako naglo, da me prekine u pola snimanja, bez ikakvog prethodnog upozorenja makar malo ranije, on se iskljuci pa me obavesti da je baterija prazna. :(

Ima li tome leka, i da li se to svima desava, ili samo meni?

Ne znam koga drugog da pitam, pa mi odgovorite sta da radim, da li je jedino resenje da nosim 2 kompleta ?
Napominjem da su u pitanju odgovarajuce baterije koje se pune odgovarajucim punjacem,

:shock:
 
Ne znam sta se konkretno desava i kako si formirala baterije itd ali siguran sam da UVEK treba nostiti rezervni komplet baterija, ja to radim i sa mojim potpuno mehanickim film aparatom kome baterije trebaju samo za svetlomer i rezervne za blic i kada nosim idiota i za njega uvek vucem bar jos jedan komplet baterija, bolje da izdvojim jedan dzepic za rezervne baterije nego da se ceskam ao mi u sred snimanja "izdahnu".
 
Pa da normalno je. Ja imam A70 i isto se dogadja. Ovi Canoni nemaju tu inteligentnu dijagnostiku za stanje baterije. Neki skuplji aparati imaju mogucnost da vam javljaju koliko jos snimaka mozete snimiti sa trenutnim stanjem baterije. Canon samo javi da je baterija na izmaku i vec par snimaka kasnije se gasi. Nosi uvek rezervne. Mozes nositi i obicne alkalne da izguras do kraja dana medjutim njih aparat brzo posrce.
 

Back
Top