vasci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mejbi

Početnik
Poruka
9
moja majka ima u narodu poznato kao bolest koja se zove vlasci
90 posto zenske populacije po zenskoj liniji je umrlo od toga
bio je jedan u selu koi je to lecio parenjem na bosiljak
to izgleda ovako
kada se paris na bosiljak to izace iz predhodno otvorene ranice
izadje ih po 5 6
izgledaju kao dlaka bele boje i mrda se kao glista
zivo je
kada parenjem izbacis duplu to mu dodje kao matica onda si miran neko vreme
molim strucna lica koja ovo procitaju da mi daju odgovor
meni to lici na nekog parazita
to u mojoj familiji smatraju da je to jedna vrsta karcinoma
navodno su pitali lekare ali oni nikada nisu culi za to ni videli
izgleda odvratno
nekako sam ubedjen da za to ima leka barem se naadam
ako neko nesto zna molim da mi odmaha jave i vrlo su mi vazna misljenja strucnjaka
hvala puno svima
 
moja majka ima u narodu poznato kao bolest koja se zove vlasci
90 posto zenske populacije po zenskoj liniji je umrlo od toga
bio je jedan u selu koi je to lecio parenjem na bosiljak
to izgleda ovako
kada se paris na bosiljak to izace iz predhodno otvorene ranice
izadje ih po 5 6
izgledaju kao dlaka bele boje i mrda se kao glista
zivo je
kada parenjem izbacis duplu to mu dodje kao matica onda si miran neko vreme
molim strucna lica koja ovo procitaju da mi daju odgovor
meni to lici na nekog parazita
to u mojoj familiji smatraju da je to jedna vrsta karcinoma
navodno su pitali lekare ali oni nikada nisu culi za to ni videli
izgleda odvratno
nekako sam ubedjen da za to ima leka barem se naadam
ako neko nesto zna molim da mi odmaha jave i vrlo su mi vazna misljenja strucnjaka
hvala puno svima

Budi ljubazan pa procitaj lepljivu temu "Pre postavljanja pitanja obavezno procitati!!!!"
A onda molim te mi reci gde si vodio majku na pregled u Beogradu, gradu sa toliko klinickih centara, bolnica, instituta pa da nisu znali sta je u pitanju.
 
hvala na javljanju
procitao sam upustvo pre postavljanja teme:)
ovako
svi iz familije moje majke koi su bolovali od ovih vlasaca su prvo isli kod lekara
svi su ziveli u selu zeravac kod dervente u bosni
dakle svi su tamo isli kod lekara pa i moja majka
ona je sada ovde ovde je i mene rodila
sada joj je obolela i sestra koja ima 58 god
moja majka je 42 godiste
ni jedna ni druga nece da odu kod lekara jer znaju da od toga nema nista:dash:
sada se pari moja tetka i to prosto sipa po kuci
tako da ona nedolazi kod nas
zato sam se ja vama javio jer nikako nemogu da ih nagovorim da odu kod lekara uvezi toga
ja sam nesto nacuo da je to mozda jedna vrsta trihinele koja se prenosi i kod ljudi
samo ja sam video kod veterinara kako izgleda trihinela i ona nema nokakve slicnosti sa ovim
moj otac je umro 82 od raka pluca i kada su mu radili brinhoskopiju prilikom budjenja iz anestezije on je cuo doktore da pitaju jedne druge da li su to vlasci
i to je rekao mojoj majci
a opet znam da prilikom budjenja it anestezije mogu da se priciinjavaju razni glasovi
tako sam ja u velikoj dilemi
sta ako je to neka glupost od koje nemora da se umre
zato se vama javljam za pomoc
ocogledno im treba reci pravu istinu
boim se da je to nesto prelazno zbog dece
a da
tamo u selu su imali neki bunar koi je bio dubok oko 4 m i svi su pili vodpa i sami sumnjaju da nije nesto iz tog bunara
a kako onda da samo zene obolevaju
izvinite na ovolikom pismu nadam se da ce te imati strpljenja i vremena da ga procitate
molim vas za misljenje
dragan djekic
hvala
 
Procitala,primila k znanju i jedino sto ti mogu reci to je da ta promena/e moraju da se vide i u Beogradu postoji infektivna klinika, uzmi uput i odvedi majku na pregled.
I da je neka vrsta parazita, sto je moguce te stvari se lece vrlo uspesno.
 
izvinite na ovolikom pismu nadam se da ce te imati strpljenja i vremena da ga procitate
molim vas za misljenje

Neobicna prica.
Nemam nikakav savet(zapravo,dr je dala jedini ispravan savet),ali bih te zamolio da nam se javis nakon pregleda kod lekara i eventualnog lecenja i preneses nam zakljucke i dijagnozu.
Sve najbolje.Pozdrav.;)
 
hvala doktorki
hvala DB06
moj veliki problem je sto neznam i nemogu da ih nagovorim da ovde odu kod lekara
bilo bi to dobro i za njih a i za ljude koi imaju slican problem
premda je to retka pojava pa mislim da bi i medicina imala neke koristi
prosto mi dodje da obavestim infektivnu kliniku i da ih sprovedu u bolnicu kao neki zarazni slucaj ba da se ta dilema resi
ali kako kada pravno to nemoze
i sta sada
ja sam vas i obavestio o ovome i molio za savet biz razloga imedju ostalog sto one nikako nece da idu kod lekara
i sada smo svi u pat poziciji
a bilo bi dobro po sve da se to razjasni
na kraju krajeva mozda ce moja deca dobiti zensku decu pa postoji opasnost da i oni od toga obole
a sto kaze doktorka mozda je to neka glupoost za koju ima leka
ali je stvarno neverovatno da je sva zenska populacija umrla od toga
da je to kao dlaka providne boje
duzine izmedju 1 cm do 4cm
i nemozes ga izbaciti nikako nego samo ako otvoris ranicu na telu
ah da ovo sam zaboravio
kada se namnozi mnogo u telu ono napravi nesto kao crvenu bubuljicu koja svrbi
i moja majka tu bubuljucu otvori sa stipsom i neznam cim jos
kada se ispari i to izadje sve lepo zaraste ko da nista nije bilo
i tqako cekas godinu dve pa ispocetka
i nijedna nije prezivela duze od 10 do 15 godina
hvala svima
 
Poslednja izmena od moderatora:
ok nekako cu probati pa makar i na silu sigurno cu vam javiti rezultate jer to je vazno i zbog drugih koi imaju slican problem
puno pozdrava
dragan
 
Stari jesu tvrdoglavi, ali ako neće brdo Muhamedu - Muhamed će brdu. Ja bih u nekoj privatnoj klinici zamolila (i naravno platila) da lekar dođe kući da ih pregleda. Ili bih pokupila par tih "stvorenja" koje izbacuju i odnela na analizu. Ovo je brate 21. vek, nemoguće je da ni jedan lekar ne zna šta bi to moglo biti. Uostalom, ako već tvrdiš da se od toga umire, kako se ne plašite zaraze? Ne znaš ni šta je ni kako se dobija, smrtonosno je, živite u istoj kući, i ti to tolerišeš samo zato što baba neće kod lekara?!
Još u životu nisam čula za ovakvu gadost i bezočnost! Ma sveži je i odnesi!
 
zivimo u istoj kuci samo svako ima svoje
sada skupljaju u teglu tu i ja cu odneti na analizu
sve mi se smucilo i na kraju cu najverovatnije na silu to uraditi
 
zanimljiva tema zaista, upoznat sam sa tom bolescu,mislim da su to paraziti koji se javljaju kod stoke ,ali posto sam laik stvarno neznam kako su dospeli kod coveka,mozda dr moze vise o tome da kaze
 
E ovo je neverovatno ...te dve zene su obisle lekare, i pasterova i dzordza vasingtona, lekari jednostavno neznaju.... Nikad nisu culi!!! A one su ponele uzorke sa sobom i pokazale im , nisu ih cak ni uzeli na analizu ...sumnjaju da su sve izmislile, a paraziti im stoje pred nosem. Natuznije je sto ce one idalje da zive sa tim problemom ,a ovamo kao zdravstvo prica neke bajke ,skrining,preventiva javite se ovde ,javite se onde ,a tamo cvr zakazivanja na 6 meseci , i sl gluposti
Jos jednom pitam da li neko ima iskustva sa ovom bolescu ,prosto je neverovatno da ih imaju samo njih dve na planeti!!!
 
Stari jesu tvrdoglavi, ali ako neće brdo Muhamedu - Muhamed će brdu. Ja bih u nekoj privatnoj klinici zamolila (i naravno platila) da lekar dođe kući da ih pregleda. Ili bih pokupila par tih "stvorenja" koje izbacuju i odnela na analizu. Ovo je brate 21. vek, nemoguće je da ni jedan lekar ne zna šta bi to moglo biti. Uostalom, ako već tvrdiš da se od toga umire, kako se ne plašite zaraze? Ne znaš ni šta je ni kako se dobija, smrtonosno je, živite u istoj kući, i ti to tolerišeš samo zato što baba neće kod lekara?!
Još u životu nisam čula za ovakvu gadost i bezočnost! Ma sveži je i odnesi!


Sve si u pravu, ali ima tu i nekih problema sa zakonom - ne smeš lečiti nikoga protiv njegove volje! (valjda se to ne odnosi i na zarazne bolesti) E, sad, baba sigurno ne zna za taj zakon :mrgreen:. Mislim da treba da "to" odnese na analizu, a babu da uhvati na emocije i grižu savesti, pa da je, kada dobije rezultate analize tih stvorenja, ubedi da su džabe umirali, i da ima i njoj leka.
 
E ovo je neverovatno ...te dve zene su obisle lekare, i pasterova i dzordza vasingtona, lekari jednostavno neznaju.... Nikad nisu culi!!! A one su ponele uzorke sa sobom i pokazale im , nisu ih cak ni uzeli na analizu ...sumnjaju da su sve izmislile, a paraziti im stoje pred nosem. Natuznije je sto ce one idalje da zive sa tim problemom ,a ovamo kao zdravstvo prica neke bajke ,skrining,preventiva javite se ovde ,javite se onde ,a tamo cvr zakazivanja na 6 meseci , i sl gluposti
Jos jednom pitam da li neko ima iskustva sa ovom bolescu ,prosto je neverovatno da ih imaju samo njih dve na planeti!!!

Ne veruj svemu sto procitas.
 
dr:
Ne veruj svemu sto procitas.

Nemam sta da neverujem ,ja sam ih video svojim ochima....u tegli da . zaista izgleda kao vlas kose -sede doduse.

Pomislio sam mozda i jeste kosa ali bez analize ,nemogu ih optuziti da izmishljaju da je neka psihoza ali kako kod obe ista? deluju potpuno normalno, tako da sutra idemo na veterinarski fakultet konachno ..naravno u pitanju je veza a kako bi drugachije u ovom nasem drustvu i tamo cemo razresiti bar da li su to oni zivotinjski paraziti "vlashci".
Javicu sta je bilo
 
Cela prica je zaista vrlo zanimljiva,ali smatram da ne treba svemu davati taj mistican znacaj.Ne treba pisati scenarijo za Dosije X vec uzeti kvalitetnu anamnezu.Kao sto su vec mnogi u prethodnim odgovorima rekli,tesko da je to bilo sta sto nije lecivo u danasnje vreme.Iz svega napisanog moze se pretpostaviti da je rec o nekom parazitarnom ili pak psihijatriskom oboljenju.Nisam od onih koji pacijente u startu salju psihijatru,ali ne treba ni tu mogucnost zanemariti.To sto vise osoba ima pomenute simptome moze se javiti i kod psihijatrijskih bolesnika kod tzv.indukovane psihoze.Ipak,predlozila bih da se najpre iskljuci mogucnost prisustva parazita.Ukoliko vec imate to"nesto"u tegli,mozete ga odneti na pregled na Institut za mikrobiologiju i parazitologiju pri Med.fakultetu.Tamo rade ljudi koji su najkompetentniji da problem razjasne.Ako vam oni kazu da parazita nema pokusajte da konsultujete nekog dobrog psihijatra.
 
moja majka ima u narodu poznato kao bolest koja se zove vlasci
90 posto zenske populacije po zenskoj liniji je umrlo od toga
bio je jedan u selu koi je to lecio parenjem na bosiljak
to izgleda ovako
kada se paris na bosiljak to izace iz predhodno otvorene ranice
izadje ih po 5 6
izgledaju kao dlaka bele boje i mrda se kao glista
zivo je
kada parenjem izbacis duplu to mu dodje kao matica onda si miran neko vreme
molim strucna lica koja ovo procitaju da mi daju odgovor
meni to lici na nekog parazita
to u mojoj familiji smatraju da je to jedna vrsta karcinoma
navodno su pitali lekare ali oni nikada nisu culi za to ni videli
izgleda odvratno
nekako sam ubedjen da za to ima leka barem se naadam
ako neko nesto zna molim da mi odmaha jave i vrlo su mi vazna misljenja strucnjaka
hvala puno svima

nasao sam sajt o ovoj bolesti
 
Inace se takvi pacijenti jave infektologu i dobiju terapiju.
Te price da se traze travari i da lekari ne znaju sta je u pitanju mozete da okacite macku o rep.
 
dr, o kom se to parazitu radi? :sad2:

moja majka je nasla nekog travara i on joj je preporucio sledeci lek
MEBENDAZOL
taj lek sam nasao kao preporuku za lecenje tih parazita na ovom sajtu koi sam juce otkrio
na tom sajtu imaju slike tih vlasaca njeni nisu dugacki nego beli i kraci
i ja sam razmisljao da su moja majka i tetka mozda za psihijatriju ali i ja sam to video
i mozda je najjednostavnije resenje sve nas poslati u lazu
samo malo je glupo da smo svi odlepili ha ha ha
pokusale su na infektivnoj klinici i nisu hteli da ih prime bas iz tog razloga da su odlepile probale i u djordja vasingtonaa i ista prica i sta sada
probale su sa travarem i on im je preporucio onaj lek probale su i malo im je bolje manje izlaze sada je samo pitanje koi lek da koriste jer tamo na sajtu su u ponudi vise vrsta
pa eto ako vas ne zamaram molim za komentar
ima bolnica 21 vek je
ali babe nece niko daa primi
mozda treba castiti ali mi nismo u mogucnosti a i one nece da se lece na takav neljudski nacin
pozdrava svima
 
Stvarno nemam nameru da komentarisem ovakve stvari.
Vi se lekaru niste ni javili i prica o tome da li ce neko da primi Vasu majku, babu ,tetku u bolnicu ne stoji.
Takve stvari se lece kod lekara.
 
mi kao da se igramo gluvih telefona:)
bili smo kod lekara uzeli uput za ifenktivnu kliniku nisu hteli da nas prime kazu nije za njih
bili u djordja vasingtona ista prica
vi mi neverujete
a mogli bi od njih dve dosta nauciti za buduce generacije jer mozda i mladji mogu to dobiti
najlake je reci da je neko u psihozi samo mislim da bi bilo fer prvo to proveriti
u mom selu u bosni to je jedno selo kod dervente bila je jedna zena koja je to lecila
umrla je a nikome to nije prenela
a lecila je tako sto si lezao u krevetu kod nje pio neke cajeve i sto je najvaznije lozila je vatru upo leta tako da je temperatura bila slicna paklu pacijent je bio non stop u znoju
STA HOCU DA KAZEM NEMOGUCE JE DA JE CELO SELO I OKOLINA BILO U PSIHOZI I LUDO ne drzi vodu
najverovatnije su se zarazili putem vode iz bunara koi su plitki
SAMO VI TO NECETE DA PRIZNATE
i opet kazem 21 vek je ali lekari su tvrdoglavi pa neke stvari nece da prihvate
tako da bih ja mirne savesti za vas mogao reci da ste vi u jednoj psihozi koju su vam skole istrenirale vasu svest
nemozete drugacije da razmisljate jer tako su vas ucili
ni jednog trenutka nisam od vas cuo da mozda to stvarno i postoi
samo stereotipni odgovori
skolovani kompjuterski bez emocija robotski
DA MOGUCE JE DA SMO MI SVI VIRUSI U VASEM STERILNOM SVETU
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top