Провокација!!!

У тој бившој СФРЈ не знам ко ми је одвратнији Зловенци или Шиптари.....али Зловенце би све до једног НАЈУРИО ИЗ СРБИЈЕ ... зликовци и кукавице који су голобраде клинце поубијали ... не могу да их смислим... и никада, али никада док сам жив нећу им опростити...
 
PROVOKACIJA!
Nastupom svog Narodnog gledališča u Sava centru Slovenci nameravaju da u Beogradu proslave početak krvavog raspada Jugoslavije

BEOGRAD - Izvođenjem operske predstave „Karmen“ Slovenskog narodnog gledališča iz Maribora 14. juna u beogradskom Sava centru, Slovenija započinje obeležavanje Dana svoje državnosti, koji pada 25. juna. Istina, kao povod za to gostovanje navodi se slovenačko predsedavanje EU. Zanimljivo je da je u slovenačkim medijima gostovanje Narodnog gledališča u Beogradu označeno kao njihov najveći kulturni projekat ove godine. Tim povodom, nakon izvođenja predstave biće upriličen svečani koktel uz prisustvo brojnih visokih zvanica iz obe zemlje, uključujući i predsednika Srbije Borisa Tadića.

Sve to ne bi bilo ništa čudno da taj datum (25. jun 1991) nije bio uvod u krvavi građanski rat na prostoru bivše SFRJ. Podsećamo, u ratu u Sloveniji, koji je trajao od 27. juna do 7. jula 1991. godine, poginule su, prema podacima slovenačkog Crvenog krsta, 62 osobe, među kojima je bilo 39 vojnika ondašnje JNA, po četiri pripadnika Teritorijalne odbrane i policije, pet civila i deset stranih državljana. Međutim, po podacima Komiteta za zločine Srbije i Crne Gore, u ovoj bivšoj jugoslovenskoj republici u napadima TO na pripadnike JNA ubijeno je 47 vojnika. Mnogi od njih, rođeni 1972, te tragične 1991. godine nisu ni stigli da napune 19 godina! Takođe, važno je podsetiti da su to većinom bili srpski mladići od 18 do 22 godine! Zbog svega toga žalosno je i ponižavajuće to što su Slovenci odabrali baš Srbiju kao uvod u obeležavanje svog krvavog nacionalnog praznika. Komentarišući najavu tog događaja, Dragan Šormaz, visoki funkcioner DSS, kaže da „nije obavešten da je dobio pozivnicu za tu predstavu“.

- Ako oni pokušavaju da spoje prikazivanje te predstave u Srbiji sa proslavom svog dana državnosti, onda je to, po meni, besmisleno. Koliko ja znam, dan državnosti se obeležava u svojoj zemlji. Ako zaista to nameravaju da urade, ne znam kakav će rezultat imati - poručuje Šormaz.

To je ovaj tekst . Oni namerno rade sve na stetu gradjana Srbije.
 
Tim povodom, nakon izvođenja predstave biće upriličen svečani koktel uz prisustvo brojnih visokih zvanica iz obe zemlje, uključujući i predsednika Srbije Borisa Tadića.
Председник једне државе иде на част по позиву друге која оној првој не признаје границе и врши агресију отварањем својих представништава на окупираној територији,укључујући и учешће у илегалним мисијама ЕУ.

Идиот!Треба га стрељати...
 
По мени, требало би учинити све да се то спречи. Наравно, легалним и демократским средствима, а не палицама, као што би Мита. Хајде Мито, окачи слику бејзбол палице да је видимо.
 

Back
Top