koliko košta animacija

bird

Početnik
Poruka
18
Uradio sam reklamu za neku firmu u 3D max-u za lokalnu televiziju, ali kako sam nov u ovom poslu, ne znam koja je realna cena da to naplatim i kako se kreću cene za 3d i klasičnu animaciju. Tajanje je negde oko 20 sec. Ako neko ima iskustva u ovome mogao bi mi pomoći.
 
ma mnooogoooooooooo... Salim se ali iskreno receno stvarno nije malo, koliko sam ja upoznat to ti zavisi od kvaliteta uradjene animacije, mada prosecno kosta po 10 evra sekunda, ali opet ti najbolje znas da cenis svoje delo pa ti sam proceni, okini im cenu pa oni neka vide sta ce :D Ja sam ti dao odprilike orijentalnu cenu pa ti sad odluci, poz
 
Škola a? Koja škola? Ovde se radi o tome da li imaš nešto da kažeš ili ne. Animacija je samo sredstvo izražavanja. Zbog "škola" je i R'n'R propao, kada su ovi što imaju lovu kupili instrumente pa naučili da sviraju i onda počinju da misle šta da kažu. Isto je i sa animacijama, kupiš računar, završiš kuseve i škole i onda ti kao znaš. Znaš k...c.
 
Radio sam u MAX-u manje od godinu i po, i naucio sam ga do srzi, bez ikakve skole i glupih kurseva.
Stvar je samo da budes spreman da osedis za kompom, i da imas nesto talenta.
Od literature sam koristio samo dve knjige.
Max mi se smucio, presao sam na Mayu 3D. Prelaz je bio uzasno naporan, ali se veoma isplatilo, zato sto
je Max sa svojim decijim dizajnom nula naspram Alasovog ceda.
 
ma daj ne seri, MAYA bolja od MAX-a??? Smesno i glupo, veoma... to sto je maya 18 puta jednostavnija ne znaci da je i bolja, i nije bolja! Max je zakon svih zakona, bog! malo se zapitaj zbog cega skoro svi 3d umetnici koriste MAX....
 
marco3dx:
ma daj ne seri, MAYA bolja od MAX-a??? Smesno i glupo, veoma... to sto je maya 18 puta jednostavnija ne znaci da je i bolja, i nije bolja! Max je zakon svih zakona, bog! malo se zapitaj zbog cega skoro svi 3d umetnici koriste MAX....

Vidi se da si veoma neupucen.
Filmovi koji su radjeni u MAYI 3D:
-Matrix (svi delovi)
-LOTR (svi delovi)
-ICE AGE
-ANIMATRIX
-TERMINATOR 3
...

A u MAX-U?
Max se koristi samo za low-poly modelovanje, ima deciji interface, a o rener-u da ne govorimo.
Uglavnom ga koriste proizvodjaci igara (rookie animtori)

Dok nisam uzeo MAYU branio sam MAX isto tako.
Ali kad sam video kako se lako u MAYI pravi dlaka, kako su strava eksplozije, i koliko se bolje MAYA snalazi sa gomilom poligona. O likovima da ne govorimo.
Jedino sto je prelaz dosta tezak zbog dosta uproscenog low-poly modelera u Mayi.

Probaj MAYU pa onda rasudjuj.
I uzmi MAYA 3D UNLIMTED

Poseti sajt WWW.ALIAS.COM
 
ma boki sta se cimas!? ja se zajebavo na racun discreet-a i max-a a ti odma'..... ja sam imao mayu 4 unlimited pa sam sad uzeo mayu 5 unlimited i mayu 6 unlimited! max je sranje, i to svi znaju.

p.s. jeste probali softimage??? kakav je?
 
ma boki sta se cimas!? ja se salim na racun discreet-a i max-a a ti odma'..... ja sam imao mayu 4 unlimited pa sam sad uzeo mayu 5 unlimited i mayu 6 unlimited! max je najlosiji, i to svi znaju.

p.s. jeste probali softimage??? kakav je?
 
marco3dx:
ma boki sta se cimas!? ja se * na racun discreet-a i max-a a ti odma'..... ja sam imao mayu 4 unlimited pa sam sad uzeo mayu 5 unlimited i mayu 6 unlimited! max je *, i to svi znaju.

p.s. jeste probali softimage??? kakav je?

Dobro izvini, treba mi pomoc oko konfiguracije.

Sada budzim komp pa me zanima da li da kupim

Intel P4 2.6 GHz ili AMD Athlon na 2.6.
Da li mi za Mayu uopste treba jaka graficka buduci
da render koristi samo procesor.

Gde da nadjem neku dobru knjigu ili CD za modelovanje
likova.
 
pa vidi ovako: ako vec budzis komp zbog maye onda bolje uzmi AMD(brzi je, ali i brze se kvari) i nabudzi kao i ja RAM memoriju- ja sad imam 512 MB RAM DDR a skupljam pare za jos 1024 MB RAM-a! tako ce ti dosta prze raditi uopste! uzmi neku dobru karticu, trebace ti...
 
bole123:
treba mi pomoc oko konfiguracije.

Sada budzim komp pa me zanima da li da kupim

Intel P4 2.6 GHz ili AMD Athlon na 2.6.
Da li mi za Mayu uopste treba jaka graficka buduci
da render koristi samo procesor.

Gde da nadjem neku dobru knjigu ili CD za modelovanje
likova.

Sto se tice konfiguracije preporucujem Intel, sluplji jeste ali se ne buguje kao AMD +dosta je brzi u radu, govorim ti iz iskustva jer sam imao AMD. Sto se tice graficke uzmi neku jeftiniju na 128mb - trebace ti.
 
Vidi se da si veoma neupucen.
Filmovi koji su radjeni u MAYI 3D:
-Matrix (svi delovi)
-LOTR (svi delovi)
-ICE AGE
-ANIMATRIX
-TERMINATOR 3
...

A u MAX-U?


Pa nije baš tako. Matrix: Reloaded je rađen u max-u, kao i :
- nemoguća misija II
- povratak mumije
- Tomb Raider
- poslednji samuraj
- armagedon
- Skubi Du II
...
Sve u svemu - u ruke Madušića Vuka ...
 
bird:
Vidi se da si veoma neupucen.
Filmovi koji su radjeni u MAYI 3D:
-Matrix (svi delovi)
-LOTR (svi delovi)
-ICE AGE
-ANIMATRIX
-TERMINATOR 3
...

A u MAX-U?


Pa nije baš tako. Matrix: Reloaded je rađen u max-u, kao i :
- nemoguća misija II
- povratak mumije
- Tomb Raider
- poslednji samuraj
- armagedon
- Skubi Du II
...
Sve u svemu - u ruke Madušića Vuka ...


Pa opet nisi ni ti u pravu. To je isto kao kad bi mi rekao da si procitao da su animacije u igrici Final Fantasy radjeni u 3d maxu. 3d max je u toj igrici koriscen samo za pravljenje prasine (Polyphony Digital Studio je odkupio ceo paket 3d max samo zato sto im se svidela glupa prasina kako se proizvodi u tom programu - kad imaju para sto se nebi i razbacivali :D ) tako da verujem da je i u tim filmovima paket 3d maxa koriscen za pojedine scene (recimo svetlosne) dok je vecinu tog 3d vizelnog posla vrsio neki snazniji prgram neka bude da je LightWawe da ne bude da samo hvalim Mayu(ali je za mene i dalje najbolja:D:D:D) Inace Skubi DOO2 mogu da garantujem da je radjen u Mayi ali ipak cu da proverim na netu, po meni se bar max tesko snalazi sa dlakama(hair&fur)
 

Back
Top