TUŽNO ali ima nade

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
U nedelju sam isla na plac u Grocku.
Na mestu gde je nekada bio motel METROPOL, sad su samo slomljeni prozori, iskidani štokovi vrata i prozora i naravno mnogo mnogo đubreta.
Na zalost nije to sve, vise puta smo nailazili na ostavljene životinjice, bilo da su mačke ili psi. Ovaj put isto, neko je ostavio 6 malih pasa, ne starih više od 2 meseca, mršavi da im se karlica vidi, uplaseni a opet imaju povorenja kad ih zovete. Kad smo ih spazile, i stale, sreća da u kolima uvek imam vode. Pošto nisam imala nikakvu posudu iz ruke sam im dala da piju, njih pet a šesto se uplasilo i pobeglo. Mališani su se od tolike žeđi gurale i čak onu vodu koja je curela lizali.
Sestra i ja smo kupile litru mleka pa svakom po plastičnu čašu sa malo hleba. Tuga...
Vraćajući se kući opet smo im odneli vode i mleka i hleba i jadničci su se otimali i ako je svako dobio svoje.
Kad smo krenule naišli su neki momak i devojka i odmah ih zvali i rekoše da će ih oni hraniti i da su poneli i oni mleko, činijice i još štošta da im daju.
Sad se samo nadam da će ih neko uzeti i voditi računa o njima, a ako ne bar da će ih hraniti a ako budem ih videla pokušaću da ih sredim, vakcinišem i udomim.
Eto to je za mene bilo baš potresno, jer do sada sam nailazila na jedno do dva šteneta ili mačeta ali nikad 6.
Ako moderatori smatraju da tema treba da se premesti neka je premeste, ali ja sam morala ovo da napišem.
 
U nedelju sam isla na plac u Grocku.
Na mestu gde je nekada bio motel METROPOL, sad su samo slomljeni prozori, iskidani štokovi vrata i prozora i naravno mnogo mnogo đubreta.
Na zalost nije to sve, vise puta smo nailazili na ostavljene životinjice, bilo da su mačke ili psi. Ovaj put isto, neko je ostavio 6 malih pasa, ne starih više od 2 meseca, mršavi da im se karlica vidi, uplaseni a opet imaju povorenja kad ih zovete. Kad smo ih spazile, i stale, sreća da u kolima uvek imam vode. Pošto nisam imala nikakvu posudu iz ruke sam im dala da piju, njih pet a šesto se uplasilo i pobeglo. Mališani su se od tolike žeđi gurale i čak onu vodu koja je curela lizali.
Sestra i ja smo kupile litru mleka pa svakom po plastičnu čašu sa malo hleba. Tuga...
Vraćajući se kući opet smo im odneli vode i mleka i hleba i jadničci su se otimali i ako je svako dobio svoje.
Kad smo krenule naišli su neki momak i devojka i odmah ih zvali i rekoše da će ih oni hraniti i da su poneli i oni mleko, činijice i još štošta da im daju.
Sad se samo nadam da će ih neko uzeti i voditi računa o njima, a ako ne bar da će ih hraniti a ako budem ih videla pokušaću da ih sredim, vakcinišem i udomim.
Eto to je za mene bilo baš potresno, jer do sada sam nailazila na jedno do dva šteneta ili mačeta ali nikad 6.
Ako moderatori smatraju da tema treba da se premesti neka je premeste, ali ja sam morala ovo da napišem.
BRAVO PO STO PUTA BRAVO ZA TAKVU DOBROTU:klap::klap::klap:
 
Icicu opet za vikend pa ako ih nadjem ja cu ih opet nahraniti odvesti na plac, okupati jer su zaista prljavi i pokusati da udomim, to su tako dobri i slatki malisani i mnogo mi je zao sto je svih 6 neko napustio, a bilo bi veoma steta da nastradaju jer u Grockoj ima mnogo mnogo lutalica koje mi inace hranimo kad smo tamo i kad ih sretnemo. A posto ima preko vikenda ljudi koji dolaze na dva tri dana bar jedno ce neko od njih uzeti, naravno pazicu kome ih poklanjam.
 
jao,a pre vikenda nema sanse da odes/ili da javis nekom da ih nahrani??
javi obavezno da li si ih uzela.cak razmisljam da li da ostavis tu zalepljen neki papir na kome ces da napises da je sterilizacija resenje ane ubijanje neduznih malih bica.svi ti tamo kojiimaju svoje zenke ne vode racuna o njima nego ih pustaju i one s epare.i da im ostavis broj telefona gde mogu da sterilisu pse.
 
Grocka je nekada bila uredjeno mesto, a sada...
Razmisljam da posaljem jedno pismo o svemu tome i da im skrenem paznju.Znam da ima jedna drzavna i jedna privatna veterinarska ambulanta u koju smo vodili pse, ali kao i svugde to je prigradsko naselje pa se uopste ne vodi racuna o zivotinjama.
Prosle godine su kod nas dolazili psi na plac i mi smo im ostavljali hranu jer cim hocemo da im se priblizimo oni pobegnu, i ako su to bili komsijski psi mi smo ih hranili.
Bio je i jedan copor od 5,6 pasa, prelepi psi i bio je jedan velicine doge ali je podsecao na labradora i on je bio alfa ali nikog nisu dirali a bezali su od nas kad smo ih zvali, isto sam u centru videla jednog vucjaka koji je bio sav ofucan i kad je naleteo jedan skot na njega on je sva sreca pobegao.
 
Šta sam sve ja viđala i koliko god surovo bilo to nije ništa....Ja obično hranim tako napuštene kučiće i mačiće.Neke udomim, neke sama prisvojim, a nekima i ne uspem da pomognem.Nije mi jasno samo kako ljudi mogu biti toliko neodgovorni i bezosećajni, a oni koji to rade i nisu zaslužili ovakve reči več nešto mnogo gore, al' ajde....
 
Videla sam ja jednog goluba kako lezi i slomljena su mu krila.odmah sam ga uzela odnela kuci i previla mu krila.Brinula sam se o njemu dok nije dovoljno ozdravio i ojacao onda sam ga polako pustila i on je odleteoz:cry: ali nema veze znam da je sada srecan tamo sa svojm porodicom!z:cry:
 
Videla sam ja jednog goluba kako lezi i slomljena su mu krila.odmah sam ga uzela odnela kuci i previla mu krila.Brinula sam se o njemu dok nije dovoljno ozdravio i ojacao onda sam ga polako pustila i on je odleteoz:cry: ali nema veze znam da je sada srecan tamo sa svojm porodicom!z:cry:

Bash cudno hmmm. meni ni jedna zivotinja nije tek tako otishla, posle pruzanja pomoci, hranjenja....a bash ih je bilo dosta. Pogotovu golubovi oni se uvek vrate. Mozda ce da te iznenadi kao mene jedan beli, pametni golubcic koji mi se vratio posle 4 mes. pitaj boga odakle. A isto smo se tako upoznali, samo su njemu nozice bile upetljane u neki tanki konac, pa mu se bio zaro u prstice. Lepo je saradjivao pa smo to brzo sanirali. Nadam se da ce te obradovati jednog dana i vratiti se da ti se zahvali.z:lol:
Pozz svim dobrim dushama i ljubiteljima flore i faune.z:girl:
 
ja redowno kupim po putewima stence i negujem ih par dana dok se ne oporawe,swako sam uspesno udomila...moracu i slikice da okacim :)
ako wec ne moze globalno nista da se radi drago mi je kad cujem da ima jos iskrenih ljubitelja koji pomazu ziwotinjama..weliki poz swima :)
 
U nedelju sam isla na plac u Grocku.
Na mestu gde je nekada bio motel METROPOL, sad su samo slomljeni prozori, iskidani štokovi vrata i prozora i naravno mnogo mnogo đubreta.
Na zalost nije to sve, vise puta smo nailazili na ostavljene životinjice, bilo da su mačke ili psi. Ovaj put isto, neko je ostavio 6 malih pasa, ne starih više od 2 meseca, mršavi da im se karlica vidi, uplaseni a opet imaju povorenja kad ih zovete. Kad smo ih spazile, i stale, sreća da u kolima uvek imam vode. Pošto nisam imala nikakvu posudu iz ruke sam im dala da piju, njih pet a šesto se uplasilo i pobeglo. Mališani su se od tolike žeđi gurale i čak onu vodu koja je curela lizali.
Sestra i ja smo kupile litru mleka pa svakom po plastičnu čašu sa malo hleba. Tuga...
Vraćajući se kući opet smo im odneli vode i mleka i hleba i jadničci su se otimali i ako je svako dobio svoje.
Kad smo krenule naišli su neki momak i devojka i odmah ih zvali i rekoše da će ih oni hraniti i da su poneli i oni mleko, činijice i još štošta da im daju.
Sad se samo nadam da će ih neko uzeti i voditi računa o njima, a ako ne bar da će ih hraniti a ako budem ih videla pokušaću da ih sredim, vakcinišem i udomim.
Eto to je za mene bilo baš potresno, jer do sada sam nailazila na jedno do dva šteneta ili mačeta ali nikad 6.
Ako moderatori smatraju da tema treba da se premesti neka je premeste, ali ja sam morala ovo da napišem.

:super: :super:
 
Ovu temu sam preskakala zbog TUZNO pa pogledam jutros dodatak _ ali ima nade.
Lep gest, draga say!
Puno puta sam ucinila slicno. Stanujem pored skolskog dvorista. Kad neko hoce da se resi tih malih stvorenja _ pravac skolsko dvoriste. E, tu sam sad ja. I redovno su to zenski primerci ostavljeni valjda da ne bi imali potomstvo. Tako to postanu moje zivotinje. Razmnozavaju se, normalno, pa njih broj bude dvocifreni. E, sad ja moram da ih udomljavam a kad dodje taj dan muke neopisive. Njihov rastanak sa majkama! Neopisivo...Pa se kajem sto sam im to priredila ja a onda se tesim _ bice im dobro, trazili ih ljudi...
Zato verujem da IMA NADE!
A ove sto ih ostavljaju na milost i nemilost stici ce kazna. Kad tad. To je zakon kosmosa, duboko verujem
, nadam se i prizeljkujem!
 
Nikad nisam pisala sta se desavalo sa ovim stencima.
Naime, mi smo uspeli da udomimo 3 steneta komsiji jedno, jednom poznaniku isto iz Grocke i jedno je drugi komsija odneo kuci. Ostala tri su se spustila u centar Grocke. Ja sam ih hranila kad god sam mogla i bila u Grockoj, o pogledima i komentarima tih prostaka kojima psi sluza za cuvanje vinograda i kuce, na lancu, necu ni da govorim.
Sada vidjam samo jedno i to sa coporom bas na Dunavu, malo je nezgodan copor, ne za ljude vec za pse, posto laju na Leju kad idemo, ali ne napadaju!
Meni je zao sto nisam mogla vise da pomognem!
Moram da napomenem da se u Grockoj desavaju masovna trovanja pasa, vlasnickih pa i lutalica.
Prosle godine je otrovano dosta pasa, oko 15, i svake godine u prolece se ista prica ponavlja!
Ja sam cula da u Grockoj ima jedan privatni azil, a to je u stvari jedna gospodja koja pomaze psima i mackama, medjutim, kad sam se raspitivala, nisam uspela nista da saznam!
 

Back
Top