Djole, OTPOR i ostalo

zeksiv

Ističe se
Poruka
2.186
Djole se polako opet ukljucuje u politicki zivot, cim se on onda ce i OTPOR.......Zato ocekujmo jos lepih pesmica o onima koji nam upropascuju zivote. A nekima kojima je mozak na otavi da se podsete starih...... Molim modove da ne premestaju ovu temu, mislim da ima dosta veze sa politikom. ZIVEO DJOLE I OTPOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Davno ti je vrag zaseo na prag, zemljo Srbijo
Niko ziv se ne seca tolikih nesreca za jednog vezira
Oko tebe komsije podizu bedeme jeda i prezira
Tog jos nije bilo Ludama je milo Ostale je stid
Crne hronike i harmonike Sitan rock&roll
Bajke da na kraju ponajbolji ostaju vise ne prolaze
S tamne strane globusa bolje se vidi da Najbolji odlaze
Plocnici Toronta Oci boje fronta Lozinka svih nas
Na sta se prica svodi? Parole o slobodi
Setaci-preletaci? Slaba potpora
Nije to glava-pismo Ili jesmo ili nismo?
Ovo srce bubnja vecni tam-tam otpora:

Ziveti slobodno Svetom se oriti
Okicen perom sokola Za urok protiv okova
Ziveti slobodno Pesmom pokoriti
Tvoj steg na svakom gradu je gde ti se neko raduje
Probati jug ko zrno grozða sa dlana bogorodice
Liznuti so sa onog gvozða za koje vezu brodice
Slusati vetre kako gude u bele stepske jasene
Zajtiti vode koje bude gene u nama spasene

Cim se pomene fantom promene sevnu slemovi
Zali boze matore, oni se zatvore cim gazde podviknu
Upiru se deca da roðene oceve od lazi odviknu
Sta na kraju bidne? Putnici za Sidnej, izlaz taj i taj
Dokle, bre, da nas voza zli carobnjak iz Oza?
Dokle taj glupi dzoker: Cuti, dobro je

Ma, citav plen da skupe, pa ne mogu da vas kupe
Da vam mladost kao sitan kusur odbroje

Ziveti slobodno Svetom se oriti
Okicen perom sokola, za urok protiv okova
Ziveti slobodno Pesmom pokoriti
Tvoj steg na svakom gradu je gde ti se neko raduje
Svako je jutro novo usce Poteci kao recica.
Neka se trnje plete gusce Nebo je tvoja precica
I zdrobi lazne dijamante ko ljusku supljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka
 
Mi smo bar imali stare gitare... Poneki bedz na reverima...
Glupo bi zvucalo Je-Je! uz sve ove dileje s revolverima...
Al' zastavu sezdesetih vezle su gramofonske igle...
I put od zute cigle prostr'o se pred nas...

Mi smo bar imali razne Ce Gevare... O-o, i vece prevare...
To mladost piri u dahu kao secer u prahu sa bundevare...
Protesti sedamdesetih vise su bili odraz mode
Jer bokal pun slobode tocen je za nas...

Mi smo bar imali putovanja... Perone, suze, cmakanja...
Crveni pasos bez mane sto prolazi grane bez puno njakanja...
Dnevnici osamdesetih svrljani su na jarke razglednice
Svet je lice sminkao zbog nas...

Mi smo bar imali one snove koji se tesko ostvare...
A snovi najcesce vrede tek kad s tobom osede... Kad s tobom ostare...
Nije bas sve na kantaru... Citavo cudo kupi lova
Ali snova nema piratiranih...

Onda su dosle devedesete, tuzne i nesretne... Opake...
Gospod je barut primirisao pa ladno zbrisao za oblake...
E, kad vec puknu ustave nema nam spasa dok se reke ne zaustave...
No, i taj dan ce svanuti...kad-tad

Onda su dosle devedesete, tuzne i nesretne... Fobicne...
U udzbenike i u citanke usle su bitange... Obicne...
Kasno je da se panici... Dali smo sansu da se ludilo ozvanici...
A sad smo prosto zgranuti?

Mi smo bar imali neke veze s planetom i sa ljudima...
Znalo se ko togu nosi a ko cvetic u kosi... O, blago ludima...
Danas se laz odvazila... A zadnja bagra kroji moral...
Pa je OK koral dignut oko nas...

Ma, ****** se, Devedesete, vas mogu jedino psovati...
Za vama niko nece zaliti niti vam stihove kovati...
Jednu ste mladost sludele, budite sretne ako vam i strofu udele...
Pred crkvom pravih vrednosti...

Ma, ****** se, Devedesete, i vasa prica je gotova...
I dabogda se nikad ne sete svih ovih protuva i skotova...
Kad zakon metlom zamane... Ili ih pusti da se medjusobno tamane...
Sto ima svojih prednosti.
 
O nisu krivci primitivci sto su pokupili mast
korov nikne digod stigne, ma svaka njima cast

Krivi smo mi

Otkud svi ti paraziti sto su nam zagustili
nemoj stari moj, krivi smo mi sto smo ih pustili

Ma sta su znali djenerali i brkati majori
jedino da vicu: pali ali nisu najgori

Krivi smo mi

Ni svi ti silni infantilni sto su puske sanjali
ne, ne derane, krivi smo mi sto smo se sklanjali

Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas
ne pitaj mnogo, dospeces i ti na rdjav glas
Putuj planeto, super smo se druzili
nama je lepo, taman kako smo zasluzili

Nisu krivci depresivci, lude i psihopate
sto su rusili pa sada nama nude lopate

Krivi smo mi

Nisu krivi sedativi sto ih nisu sputali
sori, matori, krivi smo mi koji smo cutali

Putuj Evropo i pos'lji nam malo peciva
nama je dobro, sreca jedna neizreciva
Putuj planeto, ovde se vrag priziva
nama je lepo, slika jedna neopisiva
 
Dobar kompozitor i muzicar, ali g.o.v.n.o od coveka, a cerka mu je ljadro

Tvoja sklonost, "niskim udarcima" dovoljno govori o tebi i toj "pameti" koja je vechna inspiracija UMETNIKU Balashevicu! :roll: Naravno, vec se dugo znamo, pa ti je i komentar u skladu sa ochekivanim otrovom, jer shta si ,jadan, u sopstvenoj nemoci, hteo da kazesh o njegovoj cerki? Iz kakve li porodice ti potichesh, shta bi o tvojima mogao da kaze neko, ko je kao ti......obichna alapacha :rumenko:
 
Tvoja sklonost, "niskim udarcima" dovoljno govori o tebi i toj "pameti" koja je vechna inspiracija UMETNIKU Balashevicu! :roll: Naravno, vec se dugo znamo, pa ti je i komentar u skladu sa ochekivanim otrovom, jer shta si ,jadan, u sopstvenoj nemoci, hteo da kazesh o njegovoj cerki? Iz kakve li porodice ti potichesh, shta bi o tvojima mogao da kaze neko, ko je kao ti......obichna alapacha :rumenko:

evo ti ga đok.ica:


Djordje Balasevic - Triput sam video Tita

Jednom se otac moj sa posla kući vratio pre,
odenuo mi praznično sve i poveo me na trg.
Bio sam klinac još i bilo mi je tek oko pet,
al' dobro pamtim nasmejan svet i svečan i sretan grad.

Nisam razumeo zastave, gužvu, znao sam tek,
nešto je važno, jer otac me tad prigrli snažno,
reče mi: Sine , gledaj i pamti.
I ja sam video Tita Maršala, legendu tu,
slobodotvorca, čoveka tog, druga i borca,
tada sam ja video Tita prvi put.

U školskim danima o njemu su nas učili sve,
al' život nam objasnio tek, to kakav je čovek Broz.
Bio sam momak već, kroz muziku sam tražio reč,
pred jedan koncert prostruja vest da doći će možda on.

I ja sam stajao malen s gitarom, predamnom sve,
moje detinjstvo, sloboda, mir, bratstvo, jedinstvo,
predamnom on, nasmejan, večan.
I ja sam video Tita Maršala, legendu tu,
slobodotvorca, coveka tog, druga i borca,
tada sam ja video Tita drugi put.

Bio je peti maj, iz Skopja me je vodio put.
Na stanicama duž pruge svud, tišina i nema bol.
Bitola, Maribor, Rijeka, Nikšić, Zenica, Bor,
i svaki čovek i svaki dom je žalio dušom svom.

Al' ja sam video visoke peći, fabrike dim, široke njive,
Gradove što slobodni zive, decu i mir i jato ptica.
I opet sam video Tita Maršala, legendu tu, slobodotvorca,
čoveka tog, druga i borca, opet sam svud video Tita.

I ja sam video visoke peći, fabrike dim, široke njive,
Gradove što slobodni žive, decu i mir i jato ptica.
I opet sam video Tita Maršala, legendu tu, slobodotvorca,
čoveka tog, druga i borca, opet sam svud video Tita...
 
Tvoja sklonost, "niskim udarcima" dovoljno govori o tebi i toj "pameti" koja je vechna inspiracija UMETNIKU Balashevicu! :roll: Naravno, vec se dugo znamo, pa ti je i komentar u skladu sa ochekivanim otrovom, jer shta si ,jadan, u sopstvenoj nemoci, hteo da kazesh o njegovoj cerki? Iz kakve li porodice ti potichesh, shta bi o tvojima mogao da kaze neko, ko je kao ti......obichna alapacha :rumenko:

evo ti ga još jedan:


RACUNAJTE NA NAS (Rani Mraz)
(Dj. Balasevic-- T. Milakovic-- Dj. Balasevic)

U ime svih nas iz pedeset i neke,
Za zakletvu Titu ja spevao sam stih,
Ne spominjem proslost i bitke daleke,
Jer rodjen sam tek posle njih.

Al' zivot pred nama jos bitaka skriva,
I preti nam, preti ko duboki vir,
Ja znam da na ceka jos sto ofanziva,
Jer moramo cuvati mir.

Racunajte na nas.

Sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok,
Jer slusamo ploce i sviramo rok,
Al' negde u nama je bitaka plam,
I kazem vam sta dobro znam.

Racunajte na nas.

U ime svih nas iz pedeset i neke,
Za zakletvu Titu sam spevala stih,
Ne spominjem proslost i bitke daleke,
Jer rodjena sam posle njih.
U nama je sudbina buducih dana,
I neki se mozda plase za nju,
Kroz vene nam protice krv partizana,
I mi znamo zasto smo tu.

Sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok,
Jer slusamo ploce i sviramo rok,
Al' negde u nama je bitaka plam,
I kazem vam sta dobro znam.

Racunajte na nas.
 
Jeste.... taj UMETNIK PRILAGODJAVANJA je pevao Titu, pa Slobi, pa posle demokratiji, sutra da dodju Kinezi na vlast prvi bi progovorio kineski.

@ alergicna
ne primaj se, izneo sam misljenje o jednom malom coveku a velikom muzicaru. Cerka mu je ljadro, to zna cela Srbija, a ja poticem iz porodice jataka haskih begunaca, ako te zanima.
 
I naravno
Gde je Balashevic, tu je i OTPOR, i opet je, na zalost, doshlo vreme da se pokaze ko je ko, da se stavi jasna granica izmedju avangarde i sebichnog, radikalskog primitivizma!

Djole je izjavio u Nedeljnom telegrafu da je razocaran !


Đorđe Balašević: Shvatio sam da ne mogu da promenim svet
Pripadam ogromnoj armiji razočaranih koji su očekivali brže i bezbolnije promene, razočaran sam u sve i svašta, kaže naš najpopularniji kantautor, i poručuje:
Neću više da pominjem političare
Neko će me se sigurno setiti pred drugi krug izbora
Koketiranjem s politikom nemam šta da dobijem
Ne treba mi kabinet, vozač, ni mesto ambasadora
broj 623 nedeljni telegraf
 
Evo "naprednjaka" iz Gacka, koji je onomad chuo da je Tito umro, pa ga se brze-bolje odriche, jer je to sad popularno, u shirokim, nacionalno ne osveshcenim masama.

ps. Pitaj mamu i tatu, koliko su suza prolili za tom barabom, pa sad preko tebe pokushavaju da se "operu"

Moj ti je savet da ne preterash, jer to se radikalsko-sps bagri bash i ne dopada! Zaboravljash kako se trude da se bagri Eleni i Marku omoguci povratak, na "velika vrata" u Srbiju!
 
Jeste.... taj UMETNIK PRILAGODJAVANJA je pevao Titu, pa Slobi, pa posle demokratiji, sutra da dodju Kinezi na vlast prvi bi progovorio kineski.

@ alergicna
ne primaj se, izneo sam misljenje o jednom malom coveku a velikom muzicaru. Cerka mu je ljadro, to zna cela Srbija, a ja poticem iz porodice jataka haskih begunaca, ako te zanima.
Vidi se da potichesh iz porodice jataka RATNIH ZLOCHINACA!
ps. A kad je to UMETNIK Balashevic pevao Slobi, sem ako ne mislish na "Pesmu o GEDI"
a evo ti ga i sa kulturološkim guruom tvog prijatelja IDIja Zdravkom Čolićem pa možete zajedno da se igrate štafete:


Zdravko Cholic je, ipak, "izmishljen" za vas, ja slusham MUZIKU a ne jeftine dechje pesmice
 
Djole je opusteni smeker....lagani lik, koji ne vare dinarsko - romanijski shabani koji preferiraju Baju malu Mindzu, i ono kada stave prst u uvo pa zaurlaju zavicajne :rotf::rotf:

Ili ona fora sa tupkanjem nogama, sto zovu glamocko kolo.....ojha:rotf:.....

Elem, sto se Djoletovog pevanja Titu tice, on to nikada nije ni krio ni negirao, kao ovi , novokomponovani chetnici , ljoticevci , knindze i mindze.......koji su umesto ikona u svojim romanijsko - dinarskim vukoyebinama drzali titovu sliku......a najuze obezbedjenje pokojnog bravara je upravo bilo sastavljeno od prekodrinskih srba.......niko nije TITU voleo kao oni....

Djole se nije distancirao od pevanja tiletu, kao ovi letachi prevrtachi.....ali je lepo rekao " mene je , mladoga , bar prevario svetski prevarant.....faca koja je izvarala i ruse i amere, i nesvrstane i svrstane.........a vas vuku za nos cirukusanti i sibicari koji samo gluplje od sebe mogu da navuku na tanak led......nadjose nazalost u srbiji dovoljno takvih da postanu politicari"
 
Tvoja sklonost, "niskim udarcima" dovoljno govori o tebi i toj "pameti" koja je vechna inspiracija UMETNIKU Balashevicu! :roll: Naravno, vec se dugo znamo, pa ti je i komentar u skladu sa ochekivanim otrovom, jer shta si ,jadan, u sopstvenoj nemoci, hteo da kazesh o njegovoj cerki? Iz kakve li porodice ti potichesh, shta bi o tvojima mogao da kaze neko, ko je kao ti......obichna alapacha :rumenko:

djordje je najgori sjam u istoriji ove zemlje,cerka mu jeste ljadro,i on nije ni umetnik niti pevac vec obican RECITATOR,teba ga zabraniti,najcinicniji covek na planeti
 
Djole je opusteni smeker....lagani lik, koji ne vare dinarsko - romanijski shabani koji preferiraju Baju malu Mindzu, i ono kada stave prst u uvo pa zaurlaju zavicajne :rotf::rotf:

Ili ona fora sa tupkanjem nogama, sto zovu glamocko kolo.....ojha:rotf:.....

Elem, sto se Djoletovog pevanja Titu tice, on to nikada nije ni krio ni negirao, kao ovi , novokomponovani chetnici , ljoticevci , knindze i mindze.......koji su umesto ikona u svojim romanijsko - dinarskim vukoyebinama drzali titovu sliku......a najuze obezbedjenje pokojnog bravara je upravo bilo sastavljeno od prekodrinskih srba.......niko nije TITU voleo kao oni....

Djole se nije distancirao od pevanja tiletu, kao ovi letachi prevrtachi.....ali je lepo rekao " mene je , mladoga , bar prevario svetski prevarant.....faca koja je izvarala i ruse i amere, i nesvrstane i svrstane.........a vas vuku za nos cirukusanti i sibicari koji samo gluplje od sebe mogu da navuku na tanak led......nadjose nazalost u srbiji dovoljno takvih da postanu politicari"



djordje je najgori sjam u istoriji ove zemlje,cerka mu jeste ljadro,i on nije ni umetnik niti pevac vec obican RECITATOR,teba ga zabraniti,najcinicniji covek na planeti
 
Tvoja sklonost, "niskim udarcima" dovoljno govori o tebi i toj "pameti" koja je vechna inspiracija UMETNIKU Balashevicu! :roll: Naravno, vec se dugo znamo, pa ti je i komentar u skladu sa ochekivanim otrovom, jer shta si ,jadan, u sopstvenoj nemoci, hteo da kazesh o njegovoj cerki? Iz kakve li porodice ti potichesh, shta bi o tvojima mogao da kaze neko, ko je kao ti......obichna alapacha :rumenko:

niski udarci??pa djole je kralj cinizma
 
Jeste.... taj UMETNIK PRILAGODJAVANJA je pevao Titu, pa Slobi, pa posle demokratiji, sutra da dodju Kinezi na vlast prvi bi progovorio kineski.

@ alergicna
ne primaj se, izneo sam misljenje o jednom malom coveku a velikom muzicaru. Cerka mu je ljadro, to zna cela Srbija, a ja poticem iz porodice jataka haskih begunaca, ako te zanima.

nadam se da si svestan da je moguce (cuj-moguce) da ovakve forume prate i oni koji bi i porodice jataka i haske begunce vrlo rado predali haskoj gamadi...:think:
 
Djole je opusteni smeker....lagani lik, koji ne vare dinarsko - romanijski shabani koji preferiraju Baju malu Mindzu, i ono kada stave prst u uvo pa zaurlaju zavicajne :rotf::rotf:

Ili ona fora sa tupkanjem nogama, sto zovu glamocko kolo.....ojha:rotf:.....

Elem, sto se Djoletovog pevanja Titu tice, on to nikada nije ni krio ni negirao, kao ovi , novokomponovani chetnici , ljoticevci , knindze i mindze.......koji su umesto ikona u svojim romanijsko - dinarskim vukoyebinama drzali titovu sliku......a najuze obezbedjenje pokojnog bravara je upravo bilo sastavljeno od prekodrinskih srba.......niko nije TITU voleo kao oni....

Djole se nije distancirao od pevanja tiletu, kao ovi letachi prevrtachi.....ali je lepo rekao " mene je , mladoga , bar prevario svetski prevarant.....faca koja je izvarala i ruse i amere, i nesvrstane i svrstane.........a vas vuku za nos cirukusanti i sibicari koji samo gluplje od sebe mogu da navuku na tanak led......nadjose nazalost u srbiji dovoljno takvih da postanu politicari"

E, kad bi josh mogli, u svojim zakrzljalim mozgovima, da povezu radikalsku ljubav prema "crvenoj veshtici i njenim rodbinskim vezama sa Titom i partijom,:cmok: .....jadni chetnici-pochetnici, zbunjeni i konfuzni, bash ne znaju shta se deshava :rolleyes:
 

Back
Top