ПРОСЛАВЕ "ОСЛОБОЂЕЊА"

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
Сведоци смо да после свих ових ратова која су задесили ове просторе било је пуно жртава на све стране.Ратни злочинци или национални хероји заузимају посебан део културе код свих народа.Неки их величају а неки их осуђују.У Хрватској се прослава Олује и Бљеска доживљава као национални празник.Слична дешавања као што су мотоскупови и разни дефилеи са личностима из политичког живота се доживљавају као дочек нове године.А тог дана су страдали људи.Неки су убијени а неки измасакрирани.Многима се не зна гроб,неки се воде као нестали.Али ипак то су људски животи заувек изгубљени.
86605407mg8.jpg


Зашто ја не могу овде са мојим другарима бејкерима да прославим ослобођење Сребре*ице.?Да ли те жртве које су страдале у Бљеску,Олуји,Братунцу,Сарајеву и још на многим другим местима а имале српско порекло не заслужују пажњу,сажаљење него се то представља као национални празник.Па млади Хрвати уче као њихови преци да је убијање Срба највеће патриотско достигнуће. Анте Старчевић срби су пасји накот који заслужује секиру .:rtfm:

Да ли су српске жртве ослобађајућим пресудама Насера и Рамуша изгубиле сваку тежину и право да буду поштоване као и свака друга хрватска или муслиманска жртва.Да ли се то нама понавља прича из WW2 да морамо због братства и јединства да заборавимо Јасеновац а сада због међусобне толеранције да заборавимо све па чак и случај "трговине органа" за који нико не би знао да није Карла пожелела да напише књигу и стане у ред "књижевника".


замолио бих модератора да не закључа тему као ову данас битно да се сучимо са прошлошћу као и наше комшије.:rtfm:
 
слажем се да од наших жртава праве "колатералну штету", али не и да славимо дан када су убијани невини људи.
"СВЕЧАНИ ДЕФИЛЕ КРЕЋЕ ИЗ ДРНИША"- Дрниш СРПСКО мјесто, етнички очишћено!:twisted:
 
Shvatam ja da ti ovo psotavljas iz pijeteta prema srpskim zrtvama a ne da zaista psotavljas pitanje. Ali ako je pitanje vec psotavljeno, odgovor moze da da samo onaj ko dobro poznaje prilike u svetu i odnos prema ratu 90-tih (njihov, i nas). Ono sto ja znam, jeste da se nigde (ni u svetu, ni kod nas) ne pominje da je ono sto se dogodilo bio gradjanski rat. U svetu, a i medju nasim zapadnim susedima, to se gleda ovako: napala nas je agresorski susedna drzava, kao sto je Nemacka napala Poljsku u II svetskom ratu, i kao sto je Nemacka vrsila zlocine i planski genocid nad Jevrejima, tako je Srbija uradila sa Hrvatima i bosanskim muslimanima. Pa kao sto ce svi da zazmure na a) zlocine koje su saveznici mozebiti uradili and nemackim stanovnistvom u II sv. ratu, b) zlocine koje su Nemci sami pravili medju svojim stanovnistvom, a ne tudjim i c) cinjenicu da su mnogi surovali sa Hitlerom i isporucivali mu oruzije. Te se stvari ne pominju. ALi dobro, II svetski rat, ma sta gospoda strendzeri zeleli da kazu, nema nikakve veze sa sukobom u bivsoj Jugoslaviji. Srbija nije mgola da napadne susednu drzavu jer smo svi bili sita zemlja. Cinjenica koju i lokalne patriJote u Srbiji zaboravljaju- ono je bio gradjanski rat.
 
зашто неке жртве треба поштовати и жалити а неке славити као "национално достигнуће"
ја сигурно нећу да славим убијање у сребре*ици али пошто сам данас мало возао бајк и свратио до једног мог колеге бајкера ово ми је запало за очи па сам хтео са вама другарима форумашима то да поделим.

иначе другар ми је Србин живи овде али на жалост има пријатеље из Хрватске па је добио позивницу и ја је овде вама представљам.Он није ишао али ето сачувао је позивницу.
 
зашто неке жртве треба поштовати и жалити а неке славити као "национално достигнуће"
ја сигурно нећу да славим убијање у сребре*ици али пошто сам данас мало возао бајк и свратио до једног мог колеге бајкера ово ми је запало за очи па сам хтео са вама другарима форумашима то да поделим.

иначе другар ми је Србин живи овде али на жалост има пријатеље из Хрватске па је добио позивницу и ја је овде вама представљам.Он није ишао али ето сачувао је позивницу.

треба им бацити атомску бомбу на ту њихову прославу!!!:twisted:
 
Shvatam ja da ti ovo psotavljas iz pijeteta prema srpskim zrtvama a ne da zaista psotavljas pitanje. Ali ako je pitanje vec psotavljeno, odgovor moze da da samo onaj ko dobro poznaje prilike u svetu i odnos prema ratu 90-tih (njihov, i nas). Ono sto ja znam, jeste da se nigde (ni u svetu, ni kod nas) ne pominje da je ono sto se dogodilo bio gradjanski rat. U svetu, a i medju nasim zapadnim susedima, to se gleda ovako: napala nas je agresorski susedna drzava, kao sto je Nemacka napala Poljsku u II svetskom ratu, i kao sto je Nemacka vrsila zlocine i planski genocid nad Jevrejima, tako je Srbija uradila sa Hrvatima i bosanskim muslimanima. Pa kao sto ce svi da zazmure na a) zlocine koje su saveznici mozebiti uradili and nemackim stanovnistvom u II sv. ratu, b) zlocine koje su Nemci sami pravili medju svojim stanovnistvom, a ne tudjim i c) cinjenicu da su mnogi surovali sa Hitlerom i isporucivali mu oruzije. Te se stvari ne pominju. ALi dobro, II svetski rat, ma sta gospoda strendzeri zeleli da kazu, nema nikakve veze sa sukobom u bivsoj Jugoslaviji. Srbija nije mgola da napadne susednu drzavu jer smo svi bili sita zemlja. Cinjenica koju i lokalne patriJote u Srbiji zaboravljaju- ono je bio gradjanski rat.

ајде иди у град лепо време ја сам сад дошао па ћу опет да идем али ме занима неко озбиљно мишљење а не копирање тумачења из мозга неког НВО фана

ЋАО:thumbdown:
 
Aha. Znaci, ne prihvatas razgovor koji se ne bi sastojao od onoga sto ti zelis da cujes. " Zna se na koga se misli kada se kazu "pariJote", a na koga kada se kazu "zuti". Ne vidim zbog cega si se uvredio, nisam tebe nazvala ni patrijotom ni zutim. Samo sam htela da skratim objasnjavanje na koga i na sta mislim.

Postavio si fotografiju i svoj tekst, u kome si izneo pitanje koje se, manje vise, sastoji od sledeceg: "zbog cega se neke zrtve pamte, a na druge niko ne obraca paznju". Ali ocigledno ne zelis da razgovaras o tome, vec o tome kako treba bacati bombe ili slaviti Srebrenicu (posto ne vidim da se na takve postove bunis).

Ukoliko je problem u mom postu bila ideja o gradjanskom ratu, onda tako kazi. Samim anglasavanjem da to nije bio gradjanski rat samo se udaljujemo od problema. Ne govorim o tome da li su Srbi i Hrvati isti narod, vec o tome da se veliki broj stanovniak Jugoslavije oseclao i izjasnjavalo kao Jugosloveni, da je bio veliki broj mesanih brakova, i da maltene ne psotoji porodica koja nema nekog clana koji je druge nacionalne pripadnosti. To sto se neki veliki Srbi, veliki Hrvati ili bosnjaci ne secaju sta je bilo, ili ne yele da se sete, druga je stvar.

PS-Ja sam u gradu, a vreme nije lepo, dusu dalo za polenske alergije.
 
Aha. Znaci, ne prihvatas razgovor koji se ne bi sastojao od onoga sto ti zelis da cujes. " Zna se na koga se misli kada se kazu "pariJote", a na koga kada se kazu "zuti". Ne vidim zbog cega si se uvredio, nisam tebe nazvala ni patrijotom ni zutim. Samo sam htela da skratim objasnjavanje na koga i na sta mislim.
придеви или именице типа патриЈоте,жути,квазипатриоте иду на оне теме о влади и у предизборним мантрама ДС и СРС,ово није страначка тема
Postavio si fotografiju i svoj tekst, u kome si izneo pitanje koje se, manje vise, sastoji od sledeceg: "zbog cega se neke zrtve pamte, a na druge niko ne obraca paznju". Ali ocigledno ne zelis da razgovaras o tome, vec o tome kako treba bacati bombe ili slaviti Srebrenicu (posto ne vidim da se na takve postove bunis).
теби очигледно читање ћириле слабо иде или схватање дужих текстова
Ukoliko je problem u mom postu bila ideja o gradjanskom ratu, onda tako kazi. Samim anglasavanjem da to nije bio gradjanski rat samo se udaljujemo od problema. Ne govorim o tome da li su Srbi i Hrvati isti narod, vec o tome da se veliki broj stanovniak Jugoslavije oseclao i izjasnjavalo kao Jugosloveni, da je bio veliki broj mesanih brakova, i da maltene ne psotoji porodica koja nema nekog clana koji je druge nacionalne pripadnosti. To sto se neki veliki Srbi, veliki Hrvati ili bosnjaci ne secaju sta je bilo, ili ne yele da se sete, druga je stvar.
Југословени су углавном били Срби у највећој мери било је и других али Срба највише....моја породица и ужа и шира и ова овде и она напољу нема мешаних бракова.:rtfm:
PS-Ja sam u gradu, a vreme nije lepo, dusu dalo za polenske alergije.
онда седи у ауто вози се мало ако ти је хладно укључи климу или зови дечка:cmok:
 
Сведоци смо да после свих ових ратова која су задесили ове просторе било је пуно жртава на све стране.Ратни злочинци или национални хероји заузимају посебан део културе код свих народа.Неки их величају а неки их осуђују.
Heroje treba slaviti, zločince osuditi, uvek i svuda, Jednio, što je nekad teško razlučiti ko su zaista heroji a ko zločinci. Svakako, oni koji ubijaju , proteruju, maltretiraju civile, u tom momentu jesu zločinci. Možda, u nekoj drugoj prilici, ispadnu heroji, ali - teško. jer, i s pojmom "heroj", kao i nekim drugim, trebalo bi biti vrlo oprezan

У Хрватској се прослава Олује и Бљеска доживљава као национални празник.Слична дешавања као што су мотоскупови и разни дефилеи са личностима из политичког живота се доживљавају као дочек нове године.
To je njima na savest i sramotu, neizmernu.

.


86605407mg8.jpg


Зашто ја не могу овде са мојим другарима бејкерима да прославим ослобођење Сребре*ице.?
Zato što je i to zločin, zato što slaviti bilo kakvo ubijanje nije u redu.

Да ли те жртве које су страдале у Бљеску,Олуји,Братунцу,Сарајеву и још на многим другим местима а имале српско порекло не заслужују пажњу,сажаљење него се то представља као национални празник.
Naravno da zaslužuju, a kažem, njima je na savest...

Па млади Хрвати уче као њихови преци да је убијање Срба највеће патриотско достигнуће. Анте Старчевић срби су пасји накот који заслужује секиру .:rtfm:
I to je njima na savesti i pokazuje neke stvari.

Да ли су српске жртве ослобађајућим пресудама Насера и Рамуша изгубиле сваку тежину и право да буду поштоване као и свака друга хрватска или муслиманска жртва.Да ли се то нама понавља прича из WW2 да морамо због братства и јединства да заборавимо Јасеновац а сада због међусобне толеранције да заборавимо све па чак и случај "трговине органа" за који нико не би знао да није Карла пожелела да напише књигу и стане у ред "књижевника".
Nisu. Mi, ne da ne "moramo" da zaboravimo, nego treba da pamtimo i beležimo sve, sistematski, to je na nama. Ne može nas niko naterati da zaboravimo bilo šta. Upravo nam tog pamćenja, PRAVOG pamćenja, više i fali, i više prave nacionalne svesti. Ako zaboravljamo, upravo znači da smo slabi, jer ne može nikakva spoljašnja sila učiniti da zaboravimo ako smo stvarno svesni. (Zato ja stalno i govorim o tom lažnom patriotizmu, koji je, pogrešnim predstavljanjem svega toga u stvari više učinio na zaboravu).
 
Heroje treba slaviti, zločince osuditi, uvek i svuda, Jednio, što je nekad teško razlučiti ko su zaista heroji a ko zločinci. Svakako, oni koji ubijaju , proteruju, maltretiraju civile, u tom momentu jesu zločinci. Možda, u nekoj drugoj prilici, ispadnu heroji, ali - teško. jer, i s pojmom "heroj", kao i nekim drugim,trebalo bi biti vrlo oprezan
дипломатски и доследно свака част :super:
ЗАТО ШТО ЖИВОТ НЕ МОЖЕ ДА ЧЕКА
To je njima na savest i sramotu, neizmernu.
Zato što je i to zločin, zato što slaviti bilo kakvo ubijanje nije u redu.
Naravno da zaslužuju, a kažem, njima je na savest...
I to je njima na savesti i pokazuje neke stvari.
видим им по лицима колико их је срамота...видиш их на слици неки имају наочаре за сунце:roll:
Nisu. Mi, ne da ne "moramo" da zaboravimo, nego treba da pamtimo i beležimo sve, sistematski, to je na nama. Ne može nas niko naterati da zaboravimo bilo šta. Upravo nam tog pamćenja, PRAVOG pamćenja, više i fali, i više prave nacionalne svesti. Ako zaboravljamo, upravo znači da smo slabi, jer ne može nikakva spoljašnja sila učiniti da zaboravimo ako smo stvarno svesni. (Zato ja stalno i govorim o tom lažnom patriotizmu, koji je, pogrešnim predstavljanjem svega toga u stvari više učinio na zaboravu).
тај лажни патриотизам је код вас жутих...зашто Тадија није никада отишао у Јасеновац или Братунац.........ае бреее:thumbdown:
 
Koliko ja znam, patriJote nisu stranacka kategorija kao "zuti". Ili mozda gresim? Licno, nikada pod patrijotama ne mislim na radikale, vec na sve one koji se busaju u grudi da su veliki Srbi, a ne znaju nista o svojoj istoriji (osim, recimo, dogadjaja 1389.) Uz to, patrijote sire najrazlicitije teorije zavere koje, koliko znam, radikali (ni politicari, ni simpatizeri istih), ne sire, niti u njih veruju.

Ne vidim kakve veze ima cirilica sa onim sto sma ja rekla. Drugo, ovo sto si ti napisao, izvini, nije duzi tekst. Mada je za forum sasvim prihvatljivo i sazeto (sto pozdravljam, jer mnogi ne umeju da ba sazet nacin izloze sta misle). Ipak i dalje stoji da si ti pozvao na raspravu o razozima sramotne pojave (zaboravljanje srpskih zrtava) a ne dozvoljavas da se o tome i raspravlja. A ja sam u ovu temu i dosla da bih pricala o tome. Mozda sam zaista pogresno razumela o cemu je ovde rec.

Da nije rec o tome da se osudi fotografija? Da li treba da kazemo da je fotografija koju si poslao odvratna i da to sto se dogadja je nepravda? Pa naravno da jeste! Ali za to nije potrebno otvarati temu.

Sad, za Jugoslovene... Tacno je da se mahom izjasnjavali Srbi, ali i veliki broj bosnjaka. U Hrvatskoj ih je bilo manje, ali zavisi kako u kojim delovima.

To sto mozda u tvojoj porodici nije bilo mesanih brakova (ili ti mzoda ne znas za njih) ne znaci da u vecini nije bilo. Ne kazem da je bilo vecine mesanih brakova, ali vecina porodica imala je bar jednog clana koji je druge nacije (makar to bila i, recimo, supruga necijeg brata od strica ili tako nesto). Ponavljam, ja ne znam nikoga ko nije imao slicnu situaciju. "Bratstvo i jedinstvo" nikada nije psotojalo, ali bogami nije postojala ni mrznja, vecina ljudi se uklopila u jugoslovenski nacin zivota, i ne vidim da je bilo mnogo prituzbi. Pedesetak godina nije malo, neke drzave zapamcene su istoriji zbog onoga sto se u njima desavalo 50 godina. Ne kazem da je Jugoslavija kao takva bila prirodna, niti da je valjala, ali to je istorijska cinjenica i realnost ljudi koji su u toj drzavi ziveli. Kada ti se raspada zemlja zbog unutrasnjih sukoba to je gradjanski rat.

PS- Ne vidim cemu pozivanje na licni zivot i neciju intimu, tome zaista ovde nije mesto. To da li ja imam decka (ili auto) uopste nije ovde tema. Ali, ne ljutim se.
 
Koliko ja znam, patriJote nisu stranacka kategorija kao "zuti". Ili mozda gresim? Licno, nikada pod patrijotama ne mislim na radikale, vec na sve one koji se busaju u grudi da su veliki Srbi, a ne znaju nista o svojoj istoriji (osim, recimo, dogadjaja 1389.) Uz to, patrijote sire najrazlicitije teorije zavere koje, koliko znam, radikali (ni politicari, ni simpatizeri istih), ne sire, niti u njih veruju.
то се слажем у потпуности
Ne vidim kakve veze ima cirilica sa onim sto sma ja rekla. Drugo, ovo sto si ti napisao, izvini, nije duzi tekst. Mada je za forum sasvim prihvatljivo i sazeto (sto pozdravljam, jer mnogi ne umeju da ba sazet nacin izloze sta misle). Ipak i dalje stoji da si ti pozvao na raspravu o razozima sramotne pojave (zaboravljanje srpskih zrtava) a ne dozvoljavas da se o tome i raspravlja. A ja sam u ovu temu i dosla da bih pricala o tome. Mozda sam zaista pogresno razumela o cemu je ovde rec.
у реду је можда сам ја мало пренаглио јер сам више пута етикетиран од жутих као
патријота
Da nije rec o tome da se osudi fotografija? Da li treba da kazemo da je fotografija koju si poslao odvratna i da to sto se dogadja je nepravda? Pa naravno da jeste! Ali za to nije potrebno otvarati temu.
ово је интернет крста и има пдф политика и ми тако комуницирамо ја не познајем телепатију или телекинезу..извини
Sad, za Jugoslovene... Tacno je da se mahom izjasnjavali Srbi, ali i veliki broj bosnjaka. U Hrvatskoj ih je bilo manje, ali zavisi kako u kojim delovima.
и са овим се слажем после нас највише Муслимани или Бошњаци
To sto mozda u tvojoj porodici nije bilo mesanih brakova (ili ti mzoda ne znas za njih) ne znaci da u vecini nije bilo.
моји не крију ништа од мене
Ne kazem da je bilo vecine mesanih brakova, ali vecina porodica imala je bar jednog clana koji je druge nacije (makar to bila i, recimo, supruga necijeg brata od strica ili tako nesto). Ponavljam, ja ne znam nikoga ko nije imao slicnu situaciju.
ево сад знаш МЕНЕ:cmok:
"Bratstvo i jedinstvo" nikada nije psotojalo, ali bogami nije postojala ni mrznja, vecina ljudi se uklopila u jugoslovenski nacin zivota, i ne vidim da je bilo mnogo prituzbi. Pedesetak godina nije malo, neke drzave zapamcene su istoriji zbog onoga sto se u njima desavalo 50 godina. Ne kazem da je Jugoslavija kao takva bila prirodna, niti da je valjala, ali to je istorijska cinjenica i realnost ljudi koji su u toj drzavi ziveli. Kada ti se raspada zemlja zbog unutrasnjih sukoba to je gradjanski rat.
ово могу да прихватим само као једну од теза распада СФРЈ
PS- Ne vidim cemu pozivanje na licni zivot i neciju intimu, tome zaista ovde nije mesto. To da li ja imam decka (ili auto) uopste nije ovde tema. Ali, ne ljutim se.
мувам те :kiss:
 
дипломатски и доследно свака част :super:
ЗАТО ШТО ЖИВОТ НЕ МОЖЕ ДА ЧЕКА

видим им по лицима колико их је срамота...видиш их на слици неки имају наочаре за сунце:roll:

тај лажни патриотизам је код вас жутих...зашто Тадија није никада отишао у Јасеновац или Братунац.........ае бреее:thumbdown:
Otišao je, kako nije. Nemoj iznositi neistine. Ili, čemu ova inače dobra tema služi, da se opet samo politički neistomišljenik opljuje, da se proglasi izdajnikom, itd?
 
тема Јасеновац Блајбург .....има ко зна колико страна и износили су људи своја мишљења и више пута је поновљењо као и у оној емисији на РТСу ---питај ДраГо70--- да нико није од наших политичара од 5. октобра 2000 ишао на комеморацију у Јасеновац

П.С. други пут ово није политичка тема и хвала што постујеш на њој извини ако си се осетила/о прозваном због Тадије али то је истина
 
моји не крију ништа од мене

Nisam mislila da kriju, vec da mozda ne znas bas svakog 25-koleno ili tako nekog rodjaka. Ako znas, ok, mogu da prihvatim, samo kazem da je u vecini slucajeva u porodicama postojao poneko (obicno preko bracne veze) ko je pripadnik drugog naroda. [/QUOTE]

мувам те :kiss:
:rotf:

Onda moram da te razocaram, udata sam. Eto, vis' da moze lepo da se razgovara (i o privatnim stvarima!) kada se ne ulece u vredjanje.
 
тема Јасеновац Блајбург .....има ко зна колико страна и износили су људи своја мишљења и више пута је поновљењо као и у оној емисији на РТСу ---питај ДраГо70--- да нико није од наших политичара од 5. октобра 2000 ишао на комеморацију у Јасеновац

П.С. други пут ово није политичка тема и хвала што постујеш на њој извини ако си се осетила/о прозваном због Тадије али то је истина
Ne moram nikog da pitam. To da niko od naših političara nije išao u Jasenovac - nije tačno.
 

Back
Top