Google - najveca spijunska mreza

Jaoj bre to sam citala 90 i neke godine i bio je mali tekst u novinama, nije on neki poznati baja. To je bio tekst kao kada vidis tekst o tome kako su skontali da bi na primer sok od patlidzana u buducnosti mogao da leci rak "levog jajnika ". Mislim zezam se sada ali tekst je bio kao gomila teorija koje mozes da procitas svakog dana. Ali je vrlo interesantno, podstice na razmisljanje?


citala 90 i neke godine mali tekst u novinama o tome kako sok od patlidzana u buducnosti mogao da leci rak "levog jajnika "
vrlo interesantno, podstice na razmisljanje?

e sad je tek interesantno i podstice na...razmisljanje... :rotf:

btw osobno, mislim da mlogo...bulaznis...
+ to ovdje...na ovom pdf (i sire), uopce nije raritet...8)
 
citala 90 i neke godine mali tekst u novinama o tome kako sok od patlidzana u buducnosti mogao da leci rak "levog jajnika "
vrlo interesantno, podstice na razmisljanje?

e sad je tek interesantno i podstice na...razmisljanje... :rotf:

btw osobno, mislim da mlogo...bulaznis...
+ to ovdje...na ovom pdf (i sire), uopce nije raritet...8)

Ne izvlaci pola pricu iz konteksta i ne sklapaj jednu recenicu iz 2.
Ne znam sta je tu bulaznjenje, novine su ti pune gluposti toga. Ako bas hoces da se zalis imas na koga . A poenta price je stvaran broj ljudi na planeti ne kancer jajnica. Ako nemas neko misljenje o temi nemoj da mlatis praznu slamu.......
 
Ne izvlaci pola pricu iz konteksta i ne sklapaj jednu recenicu iz 2.
Ne znam sta je tu bulaznjenje, novine su ti pune gluposti toga. Ako bas hoces da se zalis imas na koga . A poenta price je stvaran broj ljudi na planeti ne kancer jajnica. Ako nemas neko misljenje o temi nemoj da mlatis praznu slamu.......

sto da ne, vidi kako tebi...mlacenje prazne slame divno ide...
+ s cinjenicama si na "vi"...pa zivis tj. piskaras... :lol:

btw sta su ti to - jajnice?
 
E, mozda je malo van teme ( mislim sigurno jeste) ali sam citala pre desetak godina da je neki Francuz koji se bavi nekim statistikaam itd izjavio da je lazan podatak da na svetu ima ( po tadasnjim podacima ) oko 6 milijardi ljudi. On je naime izjavio da se namerno izuzima broj ljudi koji je poginuo i I i II svetskom ratu, pa broj ljudi koji godisnje umre od kancera, side i leukemije, pa broj ljudi koji godisnje gine u saobracajkama i tvrdi da nas je mnogo manje.

Ako se govori koliko ljudi IMA na svetu, normalno da se izuzima broj ljudi koji je POGINUO i koji je UMRO.
Znas ono, nema ih vise, cao, dovidjenja, gudbaj, aufiderzen.
Ne obitavaju vise u ovom svetu, nego u nekom drugom.
 
Ne lupetam.Pravi otac interneta je bila vojska.Već od prvih dana pa sve do danas, Internet je proslavio mnogo „rođendana“, ali koji je pravi teško će se složiti i najbolji poznavaoci istorije informatike. Neki tvrde kako je to 1961. kad je dr. Leonard Klajnrok na univerzitetu MIT prvi put objavio rad o packet-swiching tehnologiji. Neki navode 1969. godinu kao godinu rođenja Interneta jer je tada Ministarstvo odbrane SAD-a odabralo Advanced Research Project Agency Network, poznatiju kao ARPANET, za istraživanje i razvoj komunikacija i komandne mreže koja će preživeti nuklearni napad. Sedamdesete godine donele su nekoliko veoma važnih otkrića koja su obeležila razvoj Interneta kakvog danas znamo, a potom se dogodilo i odvajanje ARPANET-a iz vojnog eksperimenta u javni istraživački projekt. Verovatno je najvažniji trenutak bio 1983. kad je tadašnja mreža prešla sa NCP-a (Network Control Protocol) na TCP/IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol), što je značilo prelazak na tehnologiju kakva se i danas koristi.
 
tako je!
mrzim kad neko kaze da ga je izmislila nasa ili sta ja vec znam ko...

Ili kada Englezi lupe da su ga prvi osmislili! Slava CERN - u i njihovim izuzmima!:worth:

Ili kada neko kaze da je CERN izmislio prvi internet.:)

Preteca interneta je ARPANET, i nastao je tokom hladnog rata USA - SSSR.

Posle lansiranja Sputnjika 1957. god. USA je 1958. god. formirala Advanced Research Projects Agency - ARPA ciji je cilj bio razvoj tehnologije koju je bilo moguce koristiti u vojnoj industriji.

1968 god. ARPA je formirala mrezu pod imenom ARPANET

1971. god. je simbol @ prvi put upotrebljen u mail adresi

1973. godine je uspostavljena prva medjunarodna mreza sa koledzom u Londonu i Norveskim seizmickim institutom.

Telnet je nastao 1974. god. kao prvi komercijalni servis ARPANET-a, i te godine je prvi put izgovoren termin "internet" u naucnom radu Vinta Cerfa i Boba Kana.

1982. god. TCP/IP je postao zvanicni protokol u razmeni podataka

Prvi .COM domen je registrovan 15. marta 1985. godine. Bio je to symbolics.com.

1988. godine nastaje IRC prvi servis za caskanje (CHAT)

I najzad tek 1989. godine Tim Berners-Lee i Robert Cailliau zaposleni u CERN-u predstavljaju revolucionarno novi internet servis, World Wide Web (WWW)

ARPANET zvanično prestaje sa radom 28. februara 1990. godine

Prvi website je ugledao svetlost dana 6. avgusta 1991. godine na CERN i pružio je objašnjenje šta je to World Wide Web

evo imate jos bolje objasnjenje ako vam ovo nije dovoljno na http://www.management.cg.yu/files/1193842228.doc
:rtfm:

Nemojte toliko da blatite coveka

CYBER PREDATOR je ipak vecim delom u pravu ;)

Vojska i obavestajne sluzbe!!!
 
Poslednja izmena:
Ako ti tako mislish, nego da se vratimo na diskuju o Guglu. Ljudi udite u neciji profil na Krsti i videsete da tamo tacno pishe shta ko radi, i gde je na forumu. Ako ovako mali forum moze da zna shta i kako i gde koji korisnik radi zamislite shta sve moze gigant kao shto je Guglisha!
 
Ako ti tako mislish, nego da se vratimo na diskuju o Guglu. Ljudi udite u neciji profil na Krsti i videsete da tamo tacno pishe shta ko radi, i gde je na forumu. Ako ovako mali forum moze da zna shta i kako i gde koji korisnik radi zamislite shta sve moze gigant kao shto je Guglisha!

Zato nas Bernard drzi iskljucenu lampicu, da ne svetli ko svitac, da mu ne udjeno u trag :mrgreen:
 
jel ima svega toga na krstarici i live search-u??? glup je osecaj kad e neko spiunira... mada o meni nista nemogu da saznaju, jer koristim isu lozinku, korisnicko ime i mail kao i moj otac, a internet je na njegovo ime.:heart:

Fino da si se odala. Kao sto sam vec rekao na Krstarici postoji pokazatelj koji govori koja je trenutna aktivnost nekog od clanova, dovoljno je da udesh na profil i da vidish.:twisted::twisted::twisted:
 
mada o meni nista nemogu da saznaju, jer koristim isu lozinku, korisnicko ime i mail kao i moj otac,

E pa to je najveca greska kada za sve account-e na internetu koristis jednu te istu lozinku i username.

Ne daj Boze da "neko" provali (hakuje) i naravno sazna tvoj password na nekom sajtu,forumu itd. (a postoje sanse za tako nesto), automatski tu lozinku moze koristiti na svim mestima gde si prijavljena pod tom lozinkom.
 
Juce sam downoloudovao google toolbar, ako ne znate to vam je super stvarcica da ne idete stalno na pocetnu stranu gugla vec odmah kucate u prozorce. Kada se zavrshio proces skidanja izao mi je upitanik: da li zelim da mi gugl prati stranice koje pretrazujem jer prave kao statistiku. Odmah sam izbrisao toolbar sa kompa
 

Back
Top