Kako sam započeo/la biznis

vojan

Zainteresovan član
Poruka
342
Ova tema je univerzalna, i ima za cilj da pomogne mnogima da se opredele, na koji način da izaberu svoj budući biznis, gde se više isplati investirati svoj novac, gde može novac da se brže oplodi i slično. :think:
Svako može da predstavi svoj primer, kakvi su bili počeci, sa koliko je novca započeto, koji rad je uložen, kako se vremenom uvećavao kapital, kojim aktivnostima je više posvetio pažnju, šta je pogrešio, i da svoje pozitivno i negativno iskustvo prenese drugima.
Nadam se da pomognemo budućim biznismenima. Pozdrav...
 
ja nemam pojma i uzasava me ta bitka na zhivot i smrt to unishtavanje ostalih i slichno. :I uglavnom su mi jako nesimpaticni biznismeni, kad ih citam kako daju neke izjave ono kako uspeti ovo ono.

ne znam bilo bi mi lakse da mi neko zada shta bi trebalo da radim, kako ja mogu da znam sta je potrebno trzistu.

evo ponizhavajte sad malo osim ako ne preskochite
 
Ova tema je univerzalna, i ima za cilj da pomogne mnogima da se opredele, na koji način da izaberu svoj budući biznis, gde se više isplati investirati svoj novac, gde može novac da se brže oplodi i slično. :think:
Svako može da predstavi svoj primer, kakvi su bili počeci, sa koliko je novca započeto, koji rad je uložen, kako se vremenom uvećavao kapital, kojim aktivnostima je više posvetio pažnju, šta je pogrešio, i da svoje pozitivno i negativno iskustvo prenese drugima.
Nadam se da pomognemo budućim biznismenima. Pozdrav...

Mozda je vec kasno ali ja sam ZA da startujemo takav forum za one koji zele ozbiljnije da razgovaraju o poslu. Ono cime ja mogu da doprinesem su marketing, istrazivanje trzista, biznis palnovi, marketing palnovi, procena poslovne ideje, briga o kupcima i mnogo cega jos...
Gledala sam malo teme na forumu i tuzno je da su ljudi toliko negativni. Prema tome ajde da nesto promenimo :)

Veliki pozdrav
 
Uf,ima puno onih koji neće prstom mrdnuti.Osobno mislim da je najpametnije uložiti u dobar mlm.
A recimo ljudima je muka kad im spomeneš dodatna zarada.Mislim da bi trebalo u škole uvesti lektiru R.Kyosaki "Poslovna škola" i sl.
E sad na koji način sada u vrijeme krize uspjeti u mlm?Hmm
To bi voljela čuti,na koji način pristupiti čovjeku koji ništa nezna o tome?
 
tako je.
kako je ova tema ipak zamišljena unekoliko drugačije, ja sam izmenila naslov, pa molim da se raspravljanje na istoj ograniči na pitanja navedena u uvodnom postu, a da lepljiva tema bude posvećena informacijama, savetima, vestima i sl.
istovremeno se nadam (i unapred upozoravam korisnike) da se ova tema neće svesti na reklamiranje internet i mlm vidova zarade.
 
Ja sam nekada brkala pojmove biznis i samozaposlenje. Mislila sam da je biznis kad npr otvoris neku delatnost ili radnju ili nesto slicno pa posle to prosirujes. Biznis je u stvari kada napravis neku dobru masineriju i kasnije ili je prodas ili si toliko finansijski slobodan da mozes da odsustvujes s posla jako dugo, a tvoj posao idalje raste...Npr, moj prijatelj je kupio fransizu McDonaldsa, a njegov prijatelj novu fransizu koja se tek otvorila Vapiano...To su vec razradjeni sistemi...Dalje jako mi se dopada ideja pravljenja fransize npr odusevila me ideja koja se zove Fornetti...Pored ovog nabrojala bih i trziste hartijama od vrednosti, ali u Srbiji se za sada ne bih bavila time...Ko moze neka ulaze u nekretnine to moze da bude dobar biznis...Ja sam se odlucila za Mrezni marketing jer investicije su male, rizik ne postoji, firma s kojom saradjujem je jaka, a posao se konstantno siri, htela ja to ili ne...Osim toga pruza sigurnu penziju, zaposlenje i velike beneficije...Jedina losa strana mreznog marketinga jeste sto prvih 2 do 3 meseca nemas nekih velikih para, ali ko veruje u silinu potrosackih mreza i ko radi sa jakom kompanijom nema sta da brine...Iskreno imala sam sve predrasude o tom poslu, medjutim dozvolila sam sebi da odem i pogledam o cemu se radi..Moja kompanija pusta u promet 2 miliona eura mesecno, a ko zeli da uzme deo kolaca slobodan je...Uglavnom, nema rizika, svu papirologiju i racunovodstvo firma obavlja besplatno, svi seminari su mi dzabe, moje je samo da dovodim ljude u kompaniju da pogledaju...Nema vise problema kako da dovedem musterije, reklame, radnici, drzava, porezi, cekanje u redu za dozvole.....i kad propadnes pola godine da te opet ugase i tako....Biti privatnik u Srbiji je danas ponizavajuce......Zato budite biznismeni...Meni se neki ljudi smeju, za njih je kao nemoguce da se u mreznom marketingu zaradi novac......A ja ih gledam tamo gde sam ja nekad bila...prazne radnje, problemi, konkurencija....a ja sam to odavno prosla i posao mi raste svakog dana, mogu da ga napustim i vratim se kad god pozelim, a on ce biti jos veci...I sve sam to postigla za samo godinu rada SMESNOG posla u neverovatnom mreznom marketingu....Dok se meni prijatelji smeju ja sam njihovu platu za godinu dana utrostrucila......
 
Mozda je vec kasno ali ja sam ZA da startujemo takav forum za one koji zele ozbiljnije da razgovaraju o poslu. Ono cime ja mogu da doprinesem su marketing, istrazivanje trzista, biznis palnovi, marketing palnovi, procena poslovne ideje, briga o kupcima i mnogo cega jos...
Gledala sam malo teme na forumu i tuzno je da su ljudi toliko negativni. Prema tome ajde da nesto promenimo :)

Veliki pozdrav

Evo ja se javljam da napravim forum :) Mene sve zivo interesuje u vezi biznisa, ali sam i ja primetio da su ljudi uglavnom negativni.
 
Sve sto vas intresuje vezano za stampu reklamnog materijala sve mogu da napravim , sta Vam padne na pamet i opet nista, verovatno je to problem drustva sto je proizvodnja zamrla, a trgovina cveta
kupi po 10 din prodaj po 15 i dobar si , samo dokle tako...
 
Sve sto vas intresuje vezano za stampu reklamnog materijala sve mogu da napravim , sta Vam padne na pamet i opet nista, verovatno je to problem drustva sto je proizvodnja zamrla, a trgovina cveta
kupi po 10 din prodaj po 15 i dobar si , samo dokle tako...
Isto to sto taj kupje po 10 a prodaje po
15 proizvedi ti i prodavaj po 11din.a ja cu sigurno kupiti kod tebe po 11 nego kod ovog po 15 cista logika.
Naravno i isti kvalitet,a jos ako je uz to i bolji kvalitet onda je ovaj sa 15din. istog casa propao.
nije lose napraviti jedinstven sajt sta ko pravi i po kojoj ceni,pa kupac moze da odluci koj kvalitet i koliko para ce izdvojiti.Isto je i za nezaposlene nigde nema sajta za sve nezaposlene gde na sajtu treba da stoji otprilike
sta je zavrsio, ako je studirao koliko godina 5 ili deset kakvu ocenu je postigao i eventualno jel bi menjao mesto
boravka,vreme interneta danas brzo brenosi podatke i brzo se uspostavlja kontakt.Ko voli nek izvoli smatram
da nista nije komplikovano.
 
Ova tema je univerzalna, i ima za cilj da pomogne mnogima da se opredele, na koji način da izaberu svoj budući biznis, gde se više isplati investirati svoj novac, gde može novac da se brže oplodi i slično. :think:
Svako može da predstavi svoj primer, kakvi su bili počeci, sa koliko je novca započeto, koji rad je uložen, kako se vremenom uvećavao kapital, kojim aktivnostima je više posvetio pažnju, šta je pogrešio, i da svoje pozitivno i negativno iskustvo prenese drugima.
Nadam se da pomognemo budućim biznismenima. Pozdrav...

Bio sa mu lyonessu i ostvario sa msvoje snove i sad sam miran...
:mrgreen:
 
Ja sam nekada brkala pojmove biznis i samozaposlenje. Mislila sam da je biznis kad npr otvoris neku delatnost ili radnju ili nesto slicno pa posle to prosirujes. Biznis je u stvari kada napravis neku dobru masineriju i kasnije ili je prodas ili si toliko finansijski slobodan da mozes da odsustvujes s posla jako dugo, a tvoj posao idalje raste...Npr, moj prijatelj je kupio fransizu McDonaldsa, a njegov prijatelj novu fransizu koja se tek otvorila Vapiano...To su vec razradjeni sistemi...Dalje jako mi se dopada ideja pravljenja fransize npr odusevila me ideja koja se zove Fornetti...Pored ovog nabrojala bih i trziste hartijama od vrednosti, ali u Srbiji se za sada ne bih bavila time...Ko moze neka ulaze u nekretnine to moze da bude dobar biznis...Ja sam se odlucila za Mrezni marketing jer investicije su male, rizik ne postoji, firma s kojom saradjujem je jaka, a posao se konstantno siri, htela ja to ili ne...Osim toga pruza sigurnu penziju, zaposlenje i velike beneficije...Jedina losa strana mreznog marketinga jeste sto prvih 2 do 3 meseca nemas nekih velikih para, ali ko veruje u silinu potrosackih mreza i ko radi sa jakom kompanijom nema sta da brine...Iskreno imala sam sve predrasude o tom poslu, medjutim dozvolila sam sebi da odem i pogledam o cemu se radi..Moja kompanija pusta u promet 2 miliona eura mesecno, a ko zeli da uzme deo kolaca slobodan je...Uglavnom, nema rizika, svu papirologiju i racunovodstvo firma obavlja besplatno, svi seminari su mi dzabe, moje je samo da dovodim ljude u kompaniju da pogledaju...Nema vise problema kako da dovedem musterije, reklame, radnici, drzava, porezi, cekanje u redu za dozvole.....i kad propadnes pola godine da te opet ugase i tako....Biti privatnik u Srbiji je danas ponizavajuce......Zato budite biznismeni...Meni se neki ljudi smeju, za njih je kao nemoguce da se u mreznom marketingu zaradi novac......A ja ih gledam tamo gde sam ja nekad bila...prazne radnje, problemi, konkurencija....a ja sam to odavno prosla i posao mi raste svakog dana, mogu da ga napustim i vratim se kad god pozelim, a on ce biti jos veci...I sve sam to postigla za samo godinu rada SMESNOG posla u neverovatnom mreznom marketingu....Dok se meni prijatelji smeju ja sam njihovu platu za godinu dana utrostrucila......

Ljudi nemaju potrebnu vrstu smelosti i zive daleko ograniceniji zivot upravo zato sto sebi unapred zatvaraju mnoga vrata mogucnosti,ne usudjujuci se cak ni da kroz njih zavire, a kamoli da kroz njih udju. Ljudi nemaju smelost i poverenje u sebe da bi se upustili u neke "nepoznate vode" iako mozda u tim "vodama" lezi dobar profit... A uz to tu je i porodica,kao i prijatelji koji daju savete tipa "nemoj da zapocinjes taj biznis,od toga nema nista" ili "ne mozes da se obogatis prodavajuci nista" i sl... Pravi biznismen ostavlja porodicu i prijatelje po strani i slusa svoj razum. Marketing je buducnost!
 
Isto to sto taj kupje po 10 a prodaje po
15 proizvedi ti i prodavaj po 11din.a ja cu sigurno kupiti kod tebe po 11 nego kod ovog po 15 cista logika.
Naravno i isti kvalitet,a jos ako je uz to i bolji kvalitet onda je ovaj sa 15din. istog casa propao..
Brzo ce se pojaviti neko ko ce kupovati po 10 pa prodavati po 10.90.
onda je ovaj sa 11din. istog casa propao..
Brzo ce se pojaviti neko ko ce kupovati po 10 pa prodavati po 10.50
onda je ovaj sa 10.90din. istog casa propao..
Brzo ce se pojaviti neko ko ce kupovati po 10 pa prodavati po 10.10
onda je ovaj sa 10.50din. istog casa propao..
Brzo ce se pojaviti neko ko ce kupovati po 10 pa prodavati po 10 samo da se izvuce

onda smo svi propali.
 
Marketing je u dvadesetom veku site ljude ubedjivao da je jedan proizvod bolji od drugog.
Bili su kraljevi trzista, uticali su na cele narode i drzave. Svejedno da li je proizvod koji nude jogurt, automobil ili politicka stranka.
21. vek:
Posao marketinga je da ubedi gladnog coveka da nije gladan.
Da utice na svest zednih ljudi, ubedjujuci ih da nisu zedni, pokusavajuci da skrenu njihovu paznju na druge, virtuelne stvari: grand festival, grip i bankarsku krizu - za svakog ponesto.

Mogu li marketinski strucnjaci ispuniti zadatak?
.
 
Ma sve je otislo u ku*ac, ali malo ljudi to vidi. Tesla je jednom rekao da ce najveci problem covecanstva biti energija. Evo koliko je godina proslo od njegove smrti, i tek sada se pokazuje koliko je u pravu! Bez revolucionarnih inovacija u tom sektoru nema nam ni napretka ni opstanka. Amerika se bavi glupavim ratovima umesto da se, kao zemlja u kojoj je to tehnoloski najvise moguce, bavi ovim problemima. Zato sada placa svoj danak...

Ali da se vratim na Srbiju. Srbija je mala zemlja, ali bogata izvorima ciste vode i plodne zemlje. A koliko se od toga koristi? A istina je, ako mi to ne iskoristimo, doci ce drugi i iskoristice, pokupovace sve za neku siccu, dok cemo mi da se bavimo mlm-om i marketingom!
 

Back
Top