mikrofon

Pirat

Zainteresovan član
Poruka
344
Imem jedno pitanje za vas,,, jer sam kupio slušalice +mikrofon al taj mi neradi,,,[ustvari on radi al ne na mom kompjutru],
šta se prvo napravi kad se kupi mikrofon.



sp: probo sam snimiti u saund recorder , koji je več u winXP.


LP:
 
Prvo se iskljuci 5.1 zvuk na integrisanoj zvucnoj kartici, pa se dodeli jedan od tih ulaza mikrofonu.

Ustvari, prvo se kupi zvucna kartica jer su te integrisane blagi ocaj... A kartica ima sve potrebne ulaze/izlaze.

Toliko.
 
ja imam na zvučnoj 3 izlaze:

-audio out
-line in
-mic

kod slušalica i mikrofona ima dva kabla, jedan za mikrofon i jedan za slušalice, kabal za slušalice sam uključio u :

-audio out
a kabal za mikrofon u

-mic

-----------------------------------------------------
problem je u tome da se zvuk čuje a nemogu da ništa snimam na mikrofonu :((((
kako da ta usposobim, reci mi još koji program na kojem bi to mogo da isprobam jer se mi čini da sa ovim sound-recorderom nešta nije uredu.,
Može li mi dataljnije objasniti kako da to usposobim?
 
Pa vec sam ti rekao... zato sto je ukljucen 5.1 zvuk, sva 6 kanala se prenose preko tih 3 ulaza/izlaza, i samim tim mikrofon ne mozes koristiti.

Da bi koristio mikrofon moras u kontrolnom softveru zvucnog cipa da setujes da je izlaz 2 ili 2.1, tako da se okupiraju samo 1 ili 2 ulaza/izlaza, a onaj treci ti ostane slobodan za mikrofon.

Protresi kroz softver koji ti ide uz plocu (posto je softver ujedno i drajver i 90% zvucne kartice... integrisani zvuk je vrlo slican win ili ti softverskim modemima - softver radi sve, dok to malo hardvera samo prevede digitalni zapis u analogni i posalje na odredjene izlaze), i naci ces mesto gde mozes podesavati sta ce gde ici na ta 3 ulaza/izlaza.

Kad to podesis, bocnes sluske u speaker out, bocnes mikrofon u mic ili line in (naravno, sve ovo zavisi kako si podesio) i to je to.

Mada, bolje kupi normalnu zvucnu karticu i zaboravi na to njesra...
 
Incognito:
Pa vec sam ti rekao... zato sto je ukljucen 5.1 zvuk, sva 6 kanala se prenose preko tih 3 ulaza/izlaza, i samim tim mikrofon ne mozes koristiti.

Da bi koristio mikrofon moras u kontrolnom softveru zvucnog cipa da setujes da je izlaz 2 ili 2.1, tako da se okupiraju samo 1 ili 2 ulaza/izlaza, a onaj treci ti ostane slobodan za mikrofon.

Protresi kroz softver koji ti ide uz plocu (posto je softver ujedno i drajver i 90% zvucne kartice... integrisani zvuk je vrlo slican win ili ti softverskim modemima - softver radi sve, dok to malo hardvera samo prevede digitalni zapis u analogni i posalje na odredjene izlaze), i naci ces mesto gde mozes podesavati sta ce gde ici na ta 3 ulaza/izlaza.

Kad to podesis, bocnes sluske u speaker out, bocnes mikrofon u mic ili line in (naravno, sve ovo zavisi kako si podesio) i to je to.

Mada, bolje kupi normalnu zvucnu karticu i zaboravi na to njesra...

a kako da iskjučim 5.1 zvuk???
ja nebih mijenjo zvučnu karticu a
drugije imam

Genius soud maker 32X2 :( :(
 

Back
Top