1001 šnicla

Princeza

Aktivan član
Poruka
1.646
Da vas cujem... Omiljeni recept za šniclu - telecu ili svinjesku ili pilecu ili riblju...
Evo mog:
kupim vec pripremljeno meso za becku sniclu osolim je lepo, premazem je Vočester sosom, pospem po njoj origano i mirodjiju. Dok se pece naseckam po njoj mladi luk... Mljac mljac!
:D
 
mljatcccccccc:):
ja obozavam da jedem "becku sniclu", ne znam koja je fora oko spremanja, ali dobro je spremaju po restoranima:)
poz:)
Bečka ti je najveća "boza" među šniclama. Izlupano meso u brašno, jaje i prezle i na ulje. Ako hoćeš nešto mnogo lepše, a jednostavno isto tako lako izlupaš svinjski kare, posoliš, namažeš senfom i baciš preko svega malo origana i preliješ uljem. Može odmah da se baci na plotnu, ali je mnogo lepše ako odstoji par sati u frižideru da sve to upije. Ustvari, ako nisi mnogo gladna ostaviš da sve to odstoji bar dva dana. Strava.
 
Pa onda namazi sniclu soja ili vocester sosom... ili utraljaj beli luk u prahu ili istucaj beli luk i zacine i time utraljaj. I ostavi malo da odstoji, da meso upije.
Ja teletinu volim sa lukom i senfom - lovacku.
 
slatka kao medic:
Espanol:
mljatcccccccc:):
ja obozavam da jedem "becku sniclu", ne znam koja je fora oko spremanja, ali dobro je spremaju po restoranima:)
poz:)
Bečka ti je najveća "boza" među šniclama. Izlupano meso u brašno, jaje i prezle i na ulje. Ako hoćeš nešto mnogo lepše, a jednostavno isto tako lako izlupaš svinjski kare, posoliš, namažeš senfom i baciš preko svega malo origana i preliješ uljem. Može odmah da se baci na plotnu, ali je mnogo lepše ako odstoji par sati u frižideru da sve to upije. Ustvari, ako nisi mnogo gladna ostaviš da sve to odstoji bar dva dana. Strava.

:? ja ne volim senf i origano :?
Mediću, pojma nemaš šta propuštaš. origano je jedan od najlepših i najzdravijih začina.
 
uzmes pileće belo - celo pa od njega napravis tanke snicle,pa ondak , preko njih malo karija pa malo kotanji za piletinu , pa onda sve to pemažeš sa senfom , kolko voliš , pa ondak sve te šnicle premažeš sa maslinovim uljem čisto da se meso obloži pa onda sve to staviš u jednu ćasu i zaliješ soja sosom , a kad ih ređaš između tovariš crnog luka iseckanog na kolutove , i na sve to na kraju naliješ bela vina da ogrezne . pa onda u frižidere celu noć a ujutro ilil na roštilj al samo 3-4 min ili na: OBAVEZNO, SAMO TEFLON - u kućnoj varijanti.Naravno meso bacas na vatru bez luka pa tek kad ga okreneš ređas luk od gore.meso po mgućstvu gledaj da okreneš samo jednom . ps kad budes davala žderonjama da probaju ne moj ni slučajno da im kažes šta jedu , ...

obično su pucali komentari da su to bukovače iz marinade itd slične nebuloze - prijatno
 
Ja obozavam punjene snicle.
Kupim vec spremljene becke snicle znaci
velike i dobro izlupane, posolim ih, stavim na njih rezanj sunke, pa kackavalja pa slaninice i to lepo preklopim i ili ispohujem ili pecem natur.
Ostavim na salveti da se ulje ocedi posle pecenja.
Preko mesa obavezno tartar sos. Ili kajmak. Mljac.
Isto ovo uradim sa belim pilecim mesom. Bude bas socno.
Telece snicle napunim kajmakom kao Karadjordjevu.
 

Back
Top