DECIJA ORTOPEDIJA: SYNOVITIS TRANSITORIA COXAE

evgenijabg

Početnik
Poruka
4
Molim specijaliste decije ortopedije ukoliko ih ima na ovom forumu da mi nesto vise kazu o dijagnozi SYNOVITIS TRANSITORIA COXAE, koja je dijagnostikovana kod mog decaka od 8,5 godina. Prilikom pregleda i uradjenog ulrazvuka dijagnostikovano je sledece:
OBJ: hoda samostalno, neupadljivo
UZ: izliv u levom kuku i dalje.
Naponjinem da mi je dete prethodno pre 15 dana, iznenada osetilo bol u levom kuku, sa bolom i u kolenu. Tretiran je je u drugoj ustanovi kao tranzitorni sinovit .
Data jer terapija i zakazana kontrola za 7 dana uz terapiju Brufena 200mg x 2 .
Nakon kontrole je oslobodjen postednog rezima, ali nakon 2 dana bol se ponovo javio.
Drugi uput je upucen na Ortopedsku kliniku na Banjici, gde su mu gore pomenute kontrole detaljnije obavljene i postavljena sadasnja dijagnoza sa istom terapijom.
Interesuje me, dakle iskljucivo strucno misljenje, pa stoga molim da mi neki od decijih ortopeda detaljnije objasni sledece:
1. da li je ova bolest mogla nastati iskljucivo virusnom infekcijom ili je mogla biti prouzrokovana recimo nekom fizickom traumom,
2. koliko obicno traje lecenje,
3. da li se (ne daj Boze ! ) moze ponovo javiti nakon izvesnog perioda,
4. koje su mere prevencije da to toga vise NIKADA NE DODJE i
5. da li ce moci nakon izlecenja da nastavi da se aktivno bavi sportom
ZAHVALNA MAJKA !
P.S. Napominjem, da mi dete nikada do sada nije bolovalo od slicnih bolesti, imao je samo mali prelom ruke pre 4 godine, i aktivno se bavi sportom-aikidoom.
 
Postovana,

na ovom forumu nema specijaliste ortopeda, pa cak ni pedijatra. Sva pitanja koja ste ovde postavili trebalo je i treba d apostavite ortopedu koji je detetu postavio dijagnozu i dete leci. Sve drugo sto bi na ovom ili bilo kom forumu mogli cuti je puko nagadjanje i bilo bi totalno neprofesionalno od nas da Vam nudimo bilo kakve spekulacije. Javite se lekaru koji je dete preuzeo na Banjici. Pozdrav
 
Postovana,

na ovom forumu nema specijaliste ortopeda, pa cak ni pedijatra. Sva pitanja koja ste ovde postavili trebalo je i treba d apostavite ortopedu koji je detetu postavio dijagnozu i dete leci. Sve drugo sto bi na ovom ili bilo kom forumu mogli cuti je puko nagadjanje i bilo bi totalno neprofesionalno od nas da Vam nudimo bilo kakve spekulacije. Javite se lekaru koji je dete preuzeo na Banjici. Pozdrav

Postovani,
koristim priliku da Vam se javno zahvalim na brzini i zelji da mi sto pre izadjete u susret postavljanjem ove teme.

Apsolutno ste u pravu svega sto ste gore pomenuli, mada ja u tom trenutku nisam razmisljala u tom smeru, a sve u nadi i zelji da cujem jos koje strucno misljenje ili savet.
No, posto je situacija bas takva kakvu je i Vi opisujete u svom odgovoru, jedino mi preostaje sledece da:
Zamolim nekog od medicinskih radnika tj. lekara, da mi preporuci neku literaturu ili web-site, pod uslovom da su napisani na Srpskom jeziku, jer ipak se radi o veoma delikatnim stvarima i cinjenicama koje bih ja svojim losim prevodom mogla pogresno da protumacim.
Moram posebno da naglasim sledece:
ne sumnjam ni u kom slucaju u dijagnozu i terapiju naseg doktora specijaliste, ali s'obzirom na to da kao svaki roditelj imam milion pitanja a lekar zbog velikog broja pacijenata nema fizicki vremena toliko da posveti duzem razgovoru samnom, sto je sasvim opravdano jer moje dete nije jedino a ima i daleko bilo tezih slucajeva, ja, kao majka bih htela da dodjem do sto vise informacija o pomenutoj bolesti moga sina, i time kako lekara, tako i sebe oslobodim neprijatnosti, daljeg i detaljnijeg propitivanja.
Jasno je da specijalista odredjuje terapiju ali s'obzirom da sam suocena sa ovim problemom, zelim da sto vise saznam o toj vrsti bolesti.
Pretrazivala sam strane sajtove ali to nije donelo nikakve rezultate jer Engleski znam samo onoliko koliko je dovoljno turisti da se snadje u nekome stranom gradu.
Zato ovim putem, ponovo molim strucne ljude iz sveta medicine da mi kao laiku prepopruce neku knjigu, magazine ili web-site ISKLJUCIVO NA SRPSKOM JEZIKU i tako mi pomognu da ne samo saznam nesto vise vec se i psihicki malo primirim....
Jos jednom veliko hvala svima i srdacan pozdrav!!!
ZAHVALNA MAMA
 

Back
Top