Knjigovodstveni programi

Pozdrav! Novi sam na forumu i interesuje me da li je neko imao dodira sa knjigovodstvenim programima za gradjevinske firme koji bi u svom sadržaju imali i poseban deo za magacin građevinskog materijala i rezervnih delova? Ili možda postoji neki odvojeni program za magacin. Izvinjavam se ako sam u pogrešnu temu postovao, ali oprostićete mi nadam se, ipak sam početnik ;)

Odgovor: Imas softver firma Abcsoft, sajt www.abcsoft.co.rs, imas sve na njihovom sajtu.
Ja njihov softver koristi vec par godina, imaju veoma dobru cenu i kvalitetan softver
 
Pozdrav. Vidim da se ovde dugo nije pisalo... a tema je aktuelnija nego ikad. Kako ste se spremili za ove promene Poreske uprave? Jeste probali da nešto od prijava pošaljete online? Ja već nekolik meseci sve PDV prijave šaljem online - preko programa o kojem sam vam već pisala ranije. I preporučujem svima da probaju - demo verziju kod njih na site-u. Program se zove miniMAX i direktno komunicira sa NBS-om, sa Poreskom upravom, sa Peximom, Halcomom... Ma stvarno mi skraćuje puno vremena koje sam nekad gubila na prekucavanje brojeva. Probajte: http://www.saop.rs/minimax/o-resenju/demo-minimax/
 
Pozdrav. Vidim da se ovde dugo nije pisalo... a tema je aktuelnija nego ikad. Kako ste se spremili za ove promene Poreske uprave? Jeste probali da nešto od prijava pošaljete online? Ja već nekolik meseci sve PDV prijave šaljem online - preko programa o kojem sam vam već pisala ranije. I preporučujem svima da probaju - demo verziju kod njih na site-u. Program se zove miniMAX i direktno komunicira sa NBS-om, sa Poreskom upravom, sa Peximom, Halcomom... Ma stvarno mi skraćuje puno vremena koje sam nekad gubila na prekucavanje brojeva. Probajte: http://www.saop.rs/minimax/o-resenju/demo-minimax/


Jedina razlika zasto se ja nisam jos pre par godina opredelio za softver online (jos tada sam cuo za softver minimax i pogledao ga).

Kad god ste na online, nikada ne znate ko jos gleda vase podatke, ko jos nekome moze dozvoliti da vidi ili stampa vase podatke, ko ce jos nekom dati drugu sifru, itd... (sada ce ici ona prica da garantujete 100% da niko nece gledati moje podatke, jednostavno ja nisam hteo da rizikujem svo moje poslovanje i da dozvolim da bilo ko gleda moje podatke putem online, bez ikakve moje saglasnosti) i sav taj rizik me je privukao na velika razmisljanja i doneo sam odluku da je najbolje da su svi podaci samo kod mene u firmi i nigde van moje male lokalne mreze od par racunara.
 
Jedina razlika zasto se ja nisam jos pre par godina opredelio za softver online (jos tada sam cuo za softver minimax i pogledao ga).

Kad god ste na online, nikada ne znate ko jos gleda vase podatke, ko jos nekome moze dozvoliti da vidi ili stampa vase podatke, ko ce jos nekom dati drugu sifru, itd... (sada ce ici ona prica da garantujete 100% da niko nece gledati moje podatke, jednostavno ja nisam hteo da rizikujem svo moje poslovanje i da dozvolim da bilo ko gleda moje podatke putem online, bez ikakve moje saglasnosti) i sav taj rizik me je privukao na velika razmisljanja i doneo sam odluku da je najbolje da su svi podaci samo kod mene u firmi i nigde van moje male lokalne mreze od par racunara.

Sve to sam se i ja pitala kada sam počinjala... ali ispostavilo se da nije baš tako. Ja program miniMAX koristim uz kvalifikovan digitalni sertifikat koji sad koristim i za Poresku upravu. To je najveći stepen bezbednosti i sad sam i e-banking prebacila na ovaj sertifikat. PDV sam slala već iz programa a sad čekamo da vidimo kako će u januaru i plate da se rade. A ustvari najbolje od svega je to što kad mi se desilo da mi se pokvario računar u kancelariji, samo sam prešla na drugi, ubacila sertifikat, ulogovala se i sve je ponovo bilo tu - svi moji podaci. Ne bojim se teorija zavere i tome - kome trebaju moji podaci, bojim se za svoje poslovanje ako ono ne može da isprati sve što klijenti, država i tržište traže od mene.
 
Sve to sam se i ja pitala kada sam počinjala... ali ispostavilo se da nije baš tako. Ja program miniMAX koristim uz kvalifikovan digitalni sertifikat koji sad koristim i za Poresku upravu. To je najveći stepen bezbednosti i sad sam i e-banking prebacila na ovaj sertifikat. PDV sam slala već iz programa a sad čekamo da vidimo kako će u januaru i plate da se rade. A ustvari najbolje od svega je to što kad mi se desilo da mi se pokvario računar u kancelariji, samo sam prešla na drugi, ubacila sertifikat, ulogovala se i sve je ponovo bilo tu - svi moji podaci. Ne bojim se teorija zavere i tome - kome trebaju moji podaci, bojim se za svoje poslovanje ako ono ne može da isprati sve što klijenti, država i tržište traže od mene.

Hocete da mi kažete, da je mnogo bolje biti na internetu i koristiti softver gde svako može da se konektuje ! Što se tiče sertifikata za bezbednost to ste pobrkali stvari, sertifikat postoji samo kao potvrda o vlsništvu firme a ne za opštu bezbednost na internetu, (na internetu uopšte ne postoji ništa bezbedno)
Hteli ste mi reći da je bezbednost na internetu bolja nego bezbednost na lokalnoj mreži ?
Po ovoj vašoj teoriji sve velike i srednje firme bi odmah prešli da rade preko interneta a onda uopšte ne bi ulagali velike količine novca za svoje server i imali veliki broj ljudi u vezi sa serverima i njihovoj bezbednosti. Ovo je istina i stvarno stanje po pitanju bezbednosti i sve zaštite o lokalnim i internetu.
Slobodno se informišite o internetu i lokalnoj mreži i onda presudite, šta je bolje !
 
Pozdrav! Novi sam na forumu i interesuje me da li je neko imao dodira sa knjigovodstvenim programima za gradjevinske firme koji bi u svom sadržaju imali i poseban deo za magacin građevinskog materijala i rezervnih delova? Ili možda postoji neki odvojeni program za magacin. Izvinjavam se ako sam u pogrešnu temu postovao, ali oprostićete mi nadam se, ipak sam početnik ;)

Ima takvih programa namijenjenih isključivo za vođenje magacina (skladišta) i odvojenih od ostalog dijela knjigovodstva, iako se mogu koristiti i integrirano s drugim dijelovima. U nekima od njih su navedeni i konkretni primjeri tj. podaci baš za građevinski materijal kao ovdje:
Program za vođenje magacina (skladišta)
Program za vođenje robnog knjigovodstva

Razlika između ta dva programa je u tome što se u prvom magacin vodi po nazivu materijala i količini, a u drugom po nazivu materijala, količini i vrijednosti. Dakle, u drugom je moguće unositi i vrijednost nabavljenog i upotrebljenog građevinskog materijala.
 
Softver firme www.abcsoft.co.rs je upravo suprotno od bilo cega.
Kvalitet i dobra cena, uvek na prvom mestu je njihov moto.
Ja toplo prepurucujem svima da preuzmu demo verziju, i testirajte program, ipak dela govore vise od 1000 reci.
Pre par meseci je izasao i njihov novi sajt www.abcsoft.rs

Konsultovala sam se sa nekim firmama koje su nevedene na listi korisnika abcsoft programa i od 3 pozvanih niko nije imao lep komentar za doticnog gospodina Dragana koji je valjda vlasnik programa. Cak je jedna od knjigovodstvenih agencija iz Beograda navela da im nije ni vratio novac koji su uplatili za program... Ako nekog zanima koje firme su u pitanju nek me kontaktira, ne bi ovde da navodim bilo cija imena... Ali potrebno je istraziti sve moguce opcije, prevare su nazalost sastavni deo poslovne (ne)kulture.
 
Koliko ja znam firma Abcsoft ima preko 400 korisnika, i verovatno je neka firma (kako ste Vi naveli 3 nezadovoljna korisnika, uvek ce biti nekih nezadovoljnih klijenata, ako je uopste tako, sto znaci da su svi ostali korisnici zadovoljni, izvaredan uspeh), mada licno mislim da ste konkuretna firma, i da ste sve ovo izmisli.
Ali nema veze, verovatno po Vamu su najbolji softveri, oni koji kostaju od 500-600 evra pa na vise, a da pri tome jos mesecno placate odrzavanje od 50-tak evra pa na vise, da to su savrseni programi ali i cena im je velika.
Jos jednom 15000 dinara je godisnja licenca, kada podelite sa 12 meseci, dobijete da je mesecna cena 1250 dinara, da li je to puno, procenite sami www.abcsoft.co.rs
Navedite mi da li imate jeftiniji softver na godisnjem nivou sa 10 modula u Srbiji i da bude tako jeftin, a dobar.
 
E-sistemi je solidan program, naročito za trgovanje, cena je više nego povoljna, a mana je što je na Net-u.
ABSoft je dobar, cena je podnošljiva, a nedostatak je što je "paketni" (iako je puno toga sadržano u njemu)
BizniSoft ima dobre mogućnosti, nije skup, pogodan je i za agencije, ali i za početnike.

Ova tri prigrama su mi ok, ako ne radiš preduzeća sa specifičnostima, jer ovo su "šablonski" programi.

Ako imaš para, peporučujem ti da uložiš u "program po meri" ... košta puno, ali i vredi. Međutim, da bi se napravio takav program, moraš imati perfektne programere, a ti moraš biti perfektan računovđa :)
 
Sto bi mana softvera bila što je na netu?
Dostupan je, nema nikakvog održavanja, radi na većini uređaja (linux, windows, android, ios)...

Probajte web rešenje: https://akord.rs

Plaćanje mesečno, broj licenci možete da menjate u svakom momentu.

Kad radim, svejedno mi je, ali mnogi klijenti neće da ih vodim na programima na net-u, tako da takve koristim za preduzetnike ili neke mikro firme, njima je, najčešće, svejedno.
 
Pozdrav svima,

znam da je ovo stariji post ali verujem da prava informacija nije na odmet.

Da ne bi ispalo da se radi o spamu, moram da naglasim da sam profesionalno povezan sa servisom koji spominjem ispod ali pišem u svojstvu člana zajednice.

Tematika izdavanja računa i programa za fakturisanje je sve popularnija kod nas i to je veoma dobra vest. To znači da sve više firmi usvaja i počinje da primanjuje tehnologiju i digitalne servise u svom poslovanju. I to je baš super :)

Mi smo pre jedno godinu dana pokrenuli online servis za fakturisanje, prvi domaći. Servis se zove Moje Fakture i može besplatno da se isproba.
 
Od nedavno smo poceli da koristimo neki novi domaci poslovni softver WICO nastao kao pandan softveru WiPS iz Hrvatske i Bosne, sa prilagodjavanjem, do sada smo imali TAUR, ali nije zadovoljio. Sad za sad smo prezadovoljni, sve radi nesmetano, veliki plus je sto je podrska brza sto se tice edukacije i snalazenja, a sve je vrlo jednostavno. Cula sam od koleginice iz parnterske firme da muku muce sa PANTHEONOM, da je customer support spor i da naplacuju po satu, ali da su zarobljeni ugovorom ...kod nas je stav kupuj domace, ugovor na godinu dana, imaju odlicnu customer care politiku, sami pozovu da pitaju da li mogu kako pomoci ...
 

Back
Top