Takmicarski ribolov

Prijatelju, bio sam nedelju dana ranije na niškoj zoni, a onda i dan ranije na našoj zoni jer smo oba kola, zbog troškova pecali u nedelju. Ne misliš valjda da bih izašao na tako bitno takmičenja bez treninga ? A bolonjezom smo svi pecali, osim par ljudi sa štekom i meč štapom.
 
Poslednja izmena:
Pa to je to ako se iole malo uzima ozbiljnost takmicenja kao i u bilo kom drugom sportu trening je bitan narocito u nasem sportu gde ne mozes tek tako da dodjes ,da se pojavis na vodu i da otpecas , osim ako vodu ne poznajes bas dobro ili ne dobijes proverenu informaciju od nekog od kolega sa te vode
 
Ja sam dobio "proverenu" informaciju od Daneta iz Aleksinca (ex Sport Comercce) na licu mesta da na "čepu" nemam šta da filozofiram i izvadim štek i odeljem ostale u sektoru. To me je koštalo plasmana, jer za 40 min.sam imao samo jednu bodorku od oko 250 g. Ali nije crnjak u tome što me je on to savetovao već što bih i ja to isto pecao kad sam na kraju piste. Bovan poznajem dosta dobro jer na njemu pecam takmičenja zadnjih 5-6 godina, ali ribolov bi zaista bilo dosadan kad bi sve "provalili" za sezonu-dve.
 
Pravilo je da nema pravila , verovatno tj. sigurno bi i ja otpecao kao ti mada je jedno ovako pricati a drugo je kad si na vodi , nekad sam toliko uporan da na kraju ili izvisim ili dobijem ribu jer ne zelim da se ponovo prilagodjavam uslovima koji su na vodi, to je moja greska i mislim da bi trebao biti fleksibilniji ,
p.s. izvinjavam se sto mi postovi koje posaljem stizu tako kasno ali urednici ovog foruma ih proveravaju pa ih posle provere postave posto sam nov na forumu a to im je pravilo.
 
22º Fresh Water World Championship, Watersportban, Belgija
Juniori rezultati

Ekipa Bodovi Kol.ulova(g)
1. SRBIJA 52,0 26240
2. San Marino 54,5 24570
3. Hrvatska 55,0 26330
4. Engleska 55,0 26290
5. Madjarska 56,0 24500
6. Luxemburg 60,0 22660
7. Italija 66,0 26850
8. Belgija 69,0 21260
9. Holandija 72,0 22230
10. Francuska 76,0 19030
11. Slovenija 77,0 16660
12. Španija 90,0 15640
13. Wales 90,5 14250
14. Nemačka 94,0 13470
15. Poljska 103,0 16330
16. Portugal 109,0 10850
17. Bosna i Hercegovina 112,5 14480
18. Južna Afrika 125,0 8790
19. Republika Češka 129,0 5860
20. Slovačka 134,0 5470

Rezultati u kategoriji KADETA
Ekipa Bodovi Kol.ulova(g)
1. Belgija 30,0 31320
2. Italija 33,0 34300
3. Engleska 37,0 31810
4. SRBIJA 39,0 30580
5. Holandija 59,0 24330
6. Hrvatska 66,0 21490
7. Madjarska 66,5 22800
8. Poljska 69,5 19760
9. Republika Češka 70,0 18480
10. Francuska 73,0 20320
11. Južna Afrika 81,0 17660
12. Španija 96,0 14150
13. Slovenija 97,5 12160
14. Litvanija 99,0 13410
15. Luxemburg 109,0 11600
16. Nemačka 110,0 9190
17. Portugal 115,5 10460
18. Slovačka 117,0 8510

U pojedinačnom u kategoriji juniora vicešampion sveta je postao Damjanović Nikola, a u kategoriji kadeta Milan Nenadović je osvojio bronzanu medalju
 
Poslednja izmena:
Svetsko prvenstvo 2008. Italija kanal Navigable, Spinadesco
Seniori
1st Drennan Team England 75pts
2nd San Marino 104pts
3rd Italy 105pts
4th Czech Republic 119pts
5th Hungary 128pts
6th Shimano Wales 130pts
7th Belguim 137pts
8th Switzerland 150.5pts
9th Portugal 151pts
10th Holland 153pts
11th Daiwa Scotland 155pts
12th Germany 163.5pts
13th Slovakia 168pts
14th Sweden 174.5pts
15th Poland 177.5pts
16th Russia 180pts
17th Montenegro 185.5pts
18th Tubertini Ireland 189pts
19th Austrria 191.5pts
20th Slovenia 194pts
21st Bulgaria 197pts
22nd Denmark 197pts
23rd France 198.5pts
24th Spain 200pts
25th Romania 203.5pts
26th Ukraine 204pts
27th South Africa 208pts
28th Luxembourg 216pts
29th Serbia 233.5pts
30th Latvia 235pts
31st America 245pts
32nd Bosnia 247pts
33rd Croatia 257.5pts
34th Finland 258.5pts
35th Macedonia 291.5pts
36th Channel Isles 299.5pts
37th Norway 303.5pts
 
Dobro vece, kolege.

Ovo je zaista izvanredan uspeh nashih juniora, a i katedi su bili izvanredni.
Smatram da smo i pre imali odlicne momke, a to potvrdjuju njihovi rezultati u kategoriji seniora. Nazalost, smatram da se tada loshe radilo te je zbog toga rezultat izostao. Ali, ne bih da prezentujem vesh sa SP-a. U svakom sluchaju, dolaze mnogo bolji dani.

Spominje se Bovan. Zaista je nepredvidiv, a to se moglo videti ove godine na Prvenstvu zona (jug), kada se prvog dana lovilo po par bandara, sunchica, redje bodorka i deverika. Sutradan, totalni obrt.
Inache, obozavam Bovan, i svako nadmetanje je pravi uzitak.

Pozz, kolege.
 
Kolega Modifikator dobro došao na forum. Tvoj lični stav o Bovanskom jezeru "pije vodu" samo u mesecima kad se dobro peca na ovom zaista prelepom jezeru. U ostalim mesecima takmičari ga zaobilaze jer je vrlo nepredvidiv i težak za pecanje sa malim ulovima. Nove takmičarske staze kao što su Srpski Miletić, Lalić ili kostolački dunavac daju danas neuporedivo više ribe ( i do 10 kg na takmičenju ).
 
Evo malo podataka o pecanju na svetskom prvenstvu u Italiji:
U Italiji se hvatao šaran, babuška i deverika. Rajzon je pecao štekom na 13 m, prvog dana sa kraćim najlonom, a drugog dana sa dužim u zavisnosti da li je bilo oblačno ili sunčano vreme. Koristio je Daiwin plavi hydrolastik (šuplja gumica ispunjena lubrikatom), osnovni najlon 0.16 mm Daiwa, predvez 0,12 mm Drenan, udica No. 16 Gamakatsu G Power, plovak Milo Oxon 0,6 g. Hranio je Sensasovom hranom, uz dodatak lepljenih crva i fuja koje je dodavao kit-kupom. Na udicu je stavljao dva bela crva.
Englezi su koristili 2 miksa:
I Sensas Etang 50 % i Sensas Terre de Somme 50 % (lagana zemlja svetle boje) sa malo fuja.
II miks je Sensasov takođe, po 1/3 Gros Gardons, Fine Carp i Gialla, uz dodatak Black Tracix (crni prah za potamnjivanje hrane i stvaranje manjeg oblaka).
Plovci od 4x14 do 4x18 (okvirno od 0, 4 g do 0,9 g). Najlon 0,09 mm, udica No. 20 i elastik No.4 i 5 za sitniju ribu; Za deveriku najlon 0,12 mm, udica No.18 i za šarana najlon 0.16 mm, predvez 0,12 mm i udica No.16 uz Daiwin plavi hydrolastik
 
Kolege, imao sam malo vremena, te sam procitao vase postove.

Sta reci, takmicarski ribolov...
Voljan sam da poledim svoje iskustvo s vama. Nekoliko godina, zapravo od poslednjeg SP-a, nisam imao nijedno pojedinacno nadmetanje sve do ove godine, osim kup - tamicenja. Sve mi to jako nedostaje, ali zaista nemam vremena.

Ovo mi je zapalo za oko, "Kazi mi sta mislis zasto ste vi sa juga bolji takmicari od nas sa severa?".
Bez muke nema nauke. Sto je juznine, to je i tuznije s ribljim fondom. Juznjaci, mogu probati ama sve tehnike koje postoje, bilo da su tekuce ili stajace vode. Slozicete se da su u prednosti. Daleko se teze lovi riba, puno se radi na sistemima, sve je "picanski". Vojvodina obiluje vishe nego bogatim fondom ribe, i zaista na vasim vodama, "juznjaci" su postizali svoje licne rekorde, izuzev SP-a.
Sto se tice prihrane, za vode Vojvodine, po mom uverenju, ona treba biti blaza, narocito u letnjem periodu. Na kanalu DTD, kao i ostalim kanalima, uvek sam pecao sa dosta blagom hranom, cak i jedva primetno na mirs. Rezultat, svakako zavidan.
Juznije, vredi koristi jace hrane, koncentrovanije pripremiti.
Sensas, kao sto znate, ima gomilu proizvoda koja cesto deluje zbunjujuce.
Odgovorno trvdim, da uspeh na takmicenju, zavisi jedino i jedino od vestine takmicara (ukoliko ste sve ostalo pripremili), tj. DOHRANJIVANJA. Trening je najvazniji u ovom sportu. Kada sam bio na vrhuncu, tj, tih nekoliko godina kada sam ucestvovao, dohranjivanje je bilo kao u "chashu". Otud, dobih nadimak, Robot. Sala na stranu, ali svako u startu dobije ribu, samo je treba zadrzati do kraja. Verovali ili ne, tada, iz sat u sat imao sam sve vishe ribe.
Pecao sam i na Sensas, Tubertini, Ende kao i Milo, i sa svima njima imao odlicne rezultate. Desavalo se da ponestane kombinacija s prethodnog dana, pa idem drugom. Sve ove klope daju odlicne rezultate. Moram reci, Tubertini i Ende, nit' je granulacija ista, nit' boja, a i miris je drugaciji.
Sto se tice plovaka i udice, od 2004-te, za stek koristim iskljucivo madjarski plovak, Control (0,5 gr; 075 i 1gr), a od udica, Drennan super carbon canal 16 (mada ih vishe ni nema na trzishtu). Za bolonjez, Curetove plovke od 5... 10gr, a od udica, gamakatzu 1050, velicina 18.
Ako nekog zanimaju sistemim, raspored olova i slicno, mogu okaciti slike, mada mislim da vec svi to vrlo dobro poznajete.
Pozz.
 
Sa većinom tvojih stavova bih se više manje složio Modifikatoru. Pribor đene, đene ima i boljeg i goreg, a najbitnije od svega je upravo to-hraniti u "TAČKU". Ja bih smeo svuda da koristim samo Gold Pro Bream i da budem siguran da neću da puknem. Mislim da je to najuniverzalnija hrana za naše vode. Ne daje uvek i najbolje rezultate, ali sa njom ne možeš da budeš loš, ako je sve drugo korektno urađeno. Precizno hranjenje je apsolutni imperativ u takmičarskom ribolovu i možda upravo to izdvaja vrhunskog takmičara od prosečnog.
 
Lakoni, dosad, neka moja zapazanja su da se na takmicenjima "uglavnom" lovi deverika i bodorka. Svaka od firmi, ima Gardons, Gros Gardons, Bream i Etang. Kada su jezera u pitanju, koristio sam 1 Gros Gardons + 1 Etang, mada, u poslednje vreme koristim Van Den Eynde, iz finansijskih razloga. Sensas jeste najjaci koncentrat, stoga je i najskuplji. Gold Pro Bream, sa josh nekom od komponenata, a jedna od njih je pomenuta u prethodnim postovima, daje odlicne rezultate. Najznachajnije rezultate, upravo sam postizao Endeom, tako da svakom preporucujem, iako kao shto neko rece, "izvikana klopa". Ende je prilicno jeftin, tako da se uvek moze odraditi kvalitetan trening. Ono shto bacam u slobodan ribolov - trening, na to i takmicim. He, jedan od pokazatelja kakva je ovo klopa, je taj, da sedmicu ili dve pre vaznog nadmetanja, jednostavno nestane s trzishta.
 
Lakoni, dosad, neka moja zapazanja su da se na takmicenjima "uglavnom" lovi deverika i bodorka. Svaka od firmi, ima Gardons, Gros Gardons, Bream i Etang. Kada su jezera u pitanju, koristio sam 1 Gros Gardons + 1 Etang, mada, u poslednje vreme koristim Van Den Eynde, iz finansijskih razloga. Sensas jeste najjaci koncentrat, stoga je i najskuplji. Gold Pro Bream, sa josh nekom od komponenata, a jedna od njih je pomenuta u prethodnim postovima, daje odlicne rezultate. Najznachajnije rezultate, upravo sam postizao Endeom, tako da svakom preporucujem, iako kao shto neko rece, "izvikana klopa". Ende je prilicno jeftin, tako da se uvek moze odraditi kvalitetan trening. Ono shto bacam u slobodan ribolov - trening, na to i takmicim. He, jedan od pokazatelja kakva je ovo klopa, je taj, da sedmicu ili dve pre vaznog nadmetanja, jednostavno nestane s trzishta.

Ma da, ali ne moraš mnogo ni da je juriš. Preko Formaxa možeš mejlom da je poručiš, a na 20-ak kg prevoz oni plaćaju. Kupiš sa nekim kolegom na početku sezone nekoliko kutija i uživaš.
 
Da li ste bili na nekom takmicenju minulog vikenda?

Pre neki dan, imao sam malo slobodnog vremena, i ishao na Grlishko jezero. Poslednji put, juna meseca. Pecao sam bolonjezom 7m, plovak 9 gr, na dva crva. Larve nije bilo, pa reko' da probamo na crva, pshenicu, hleb. Tada, najbolje se pokazala kombinacija dva crva, crvenog i belog. Lovio sam devrike i bodorke, prosek 25 gr - sitnezh. Sve u svemu, fina zanimacija.
 
Da li ste bili na nekom takmicenju minulog vikenda?

Pre neki dan, imao sam malo slobodnog vremena, i ishao na Grlishko jezero. Poslednji put, juna meseca. Pecao sam bolonjezom 7m, plovak 9 gr, na dva crva. Larve nije bilo, pa reko' da probamo na crva, pshenicu, hleb. Tada, najbolje se pokazala kombinacija dva crva, crvenog i belog. Lovio sam devrike i bodorke, prosek 25 gr - sitnezh. Sve u svemu, fina zanimacija.

Kako je na Grlištu ? Odavno nisam pecao tamo. Nije valjda da se samo tako sitna hvata ?
P.S. Pretpostavljam da misliš na Grliško jezero kod Zaječara.
 

Back
Top