mannlicher

Ray Charles

Početnik
Poruka
8
gotovo sam potpuni pocetnik, pa bih da pitam nesto, pretpostavljajuci da neko moze da mi odgovori. Puska je mannlicher, mada na njoj samo pise cal 6,5 x 54 bez oznake firme. Optika je Swarovski HABICHT 4. Kako vam ovo izgleda?
 
mozda ovako :D:D:D
Classic-Mannlicher.jpg


ili ????
 
Dobro bre muzičar i još slepac kako se ti odluči da loviš???!!! Šalim se bez uvrede. Reci mi šta bi ti lovio sa tom puščicom? Ona je odlična a kalibar je ,,legenda,, mada u 6.5milimetarskoj gami imaš još sličnih ako ne i boljih rešenja poput 6.5x57 i 6.5x68(ovaj je kod nas egzotika a cena municije 5eura komad) ako si ljubitelj evropskih kalibara. A ako si preko bare džezeru tamo imaš 6.5x55( i ovaj je evropski ali ga preko bare voleeee ko da je njihov), 25-06, 260 rem... Sve u svemu namena puške i kalibra je lov divokoza,muflona,vuka,srndaća ...A ako ti je to prvo oružije nije moja preporuka a ako ti je treći ili četvrti komad onda je ok. :) :)

Vidi i http://www.norma.cc/content.asp?Typ...60&Submeny=4&Rubrik=Calibers&Title=6,5x54 M-S
 
Dobro bre muzičar i još slepac kako se ti odluči da loviš???!!! Šalim se bez uvrede. Reci mi šta bi ti lovio sa tom puščicom? )

Znas kako je, i corava koka nesto ubode. Ako moze, ja bih lovio ovo sto si i naveo, srndaca, vuka. Nisi naveo da je i za divlju svinju, a nasao sam u wikipediji da je ovaj kalibar u Africi bio vrlo popularan i to za najkrupniju divljac. Priznajem, to me je zacudili jer metak bas i ne izgleda mnogo impresivno.
Na kraju, priznajem da mi je ovo prva puska pa me malo brine tvoja primedba s tim u vezi.Da li moze neki savet? Bio bih zahvalan. I na kraju, mozes li nesto da kazes i o optici?
 
Da krenemo redom...Veliki beli lovci Afrike koristili su male kalibre poput ovoga ili 7x57 sa zrnom pune košuljice za pucanje u mozak najčešće kroz oko ili neki drugi mekši otvor na glavi.Veliki crni lovce Afrike su to radili na tradicionalni način pa ko preživi lovac ili lovina!!! :) :) :) Ali to su davno prošla vremena... Što se optike tiče ona je dobra ali i skupa.Rekao sam ti da postoje i bolja rešenja za 6.5milimetarski kalibar poput gore navedenih. Da bi pucao svinju potrebno ti je da imaš 2500džula energije u trenutku kad metak pogodi lovinu pa izračunaj koja je to distanca za ovaj kalibar .Moj ti je savet nabavka jednog univerzalnog srednjeg kalibra poput 8x57,30-06,7x64, 7rem magnum ... već prema afinitetu kojim možeš da loviš svu divljač naših prostora. Tek onda dolazi na red ,,specijalizovani kalibar-puška,, za odredjenu vrstu divljači jer u slučaju ,,univerzalnog,, lova bio bi sa mnogo manje šansi u odnosu na druge.
 
Hvala Tamnavac. Pored ove puske, nabavljam i jednu 30-06, tako da cu imati nesto i za svinjce ako se ukaze prilika. Kako bilo, mannliher ce biti za srndaca ili lopatara. Inace, ovu pusku je pravo uzivanje drzati u rukama tako da jedva cekam da je isprobam. Jos jednom hvala.
 
He he opet ja ! A vidjeli Čarlse Reju kako ti sa džebanom naše tržište stoji ? Ima i tu zajebancije pogotovo za malo egzotičnije kalibre. Nemoj posle da kukaš da ti rekao nisam! :) :) :)
 
Nisam jos imao probleme sa municijom jer je jos nisam ni trazio. Imam sada nesto metaka, pa ako bude trebalo, bice bar za jedan lov. Ipak, ako nisam dosadan da priupitam jos nesto. Da li znaci da sa ovom puskom mogu da koristim iskljucivo 6,5x54 municiju ili tu dolazi u obizir i jos neka 6,5x.... municija?
 
Vidi majstore PPU kao ni bivše fabrike Juge koliko je meni poznato ne rade ovaj kalibar.Što znači da se mora pazariti stranjsko ili se praviti u domaćoj radinosti. Ono prvo je skupo oko 400dinži metak a ono drugo je zakonom zabranjeno :) :) :) A sad što se pucanja drugih kalibara iz tvog to ti je isto kao i sa gljivama tj pečurkama. Tačnije sve su pečurke jestive samo što se neke jedu jedared a neke više puta!!!! Odluka je na tebi :) :) :) :) da ne bi posle pevušio glazbenu numeru When blind man cry ! :) :) :)
dsc00126ud3.jpg


Varijacije na temu,Zastavin štuc-manliher 6.5x57 samo mnogo jeftinije nego tvoj izbor a radi posao.
 
А, не, нећемо се зезати. Купићу праву муницију и пазити да се много не троши, уосталом, ту је добра оптика. Иначе, мој је лепши него овај на слици.
 
А, не, нећемо се зезати. Купићу праву муницију и пазити да се много не троши, уосталом, ту је добра оптика. Иначе, мој је лепши него овај на слици.

Pozdrav od Vlade iz Valjeva,dali je taj tvoj MANNLICHER,mozda bolji od mog FERLAHOVOG DRILINGA sto ga ja prodajem? Sacma kalibra 16\70,karabin u kalibru 6,5x53R,Godina proizvodnje davne 1936,u ispravnom stanju.
Ako hoces dacu ti i SWAROVSKI optiku uz nju ali onda nije cena vise 800 evra vec prelazi sumu od 1500 evra.
Samo bez ljutnje
Tamnavac karabin je VRH,optika isto tako.Pozdrav od Vlade
 
Pozzz svima !
Imam zastavin lovacki karabin 7x64, hteo bih da stavim novu optiku na njega (imam NORCONIA optiku 3-9x40), koju mi preporucujete i koje su cene ! Hvala unapred !
 
.... ovaj kalibar u Africi bio vrlo popularan i to za najkrupniju divljac.....?

ja sam dosta vremena proveo sa Profesionalnim Lovcima u RSA i Bostwani, Namibiji, i nisam nikad vido niti cuo da neko lovi ovim kalibrom po Kalahariu..... wherelse .....! Tamo dole su popularne malo ozbiljnije stvari :)

btw, ... puska je divna :).... optika.... wow !
 

Back
Top