Odrzan Anti - NATO skup u BG-u

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Svedska Federacija Demokratske Omladine (WFDY komunista) organizovala je danas protest u Beogradu.Jedan od organizatora je bio i SKOJ (Savez Komunističke Omladine Jugoslavije),a skup je odrzan u 12 časova ispred spomenika Dimitrija Tucovića.

aa1dv5.jpg


Pored mladih komunista iz Srbije,učešće su uzeli i mladi komunisti iz Grčke (oko 10),3 portugalca,predstavnik Bugarske,Kipra i Italije.Protest je bio skroman,a okupilo se negde oko 50-60 ljudi.Bez obzira na sve,ponosni smo što smo digli svoj glas protiv ulaska Srbije u NATO,jer nijedna od parlamentarnih stranaka nije uzela za shodno da se posveti ovom problemu.Ponosni smo i zbog toga što smo uspeli da skupimo tačno onoliko ljudi,ako ne više od omladine DS-a,koja je juče održala performans na Trgu Republike.To je naša pobeda,a njihov poraz uzimajući u obzir veličinu partije kao što je DS i veličinu partije NKPJ.

Na skupu je istaknut veliki transparent na kome je pisalo : ZA MIR NA BALKANU,PROTIV NATO BAZA I IMPERIJALIZMA!

Posle protestne šetnje ulicama Beograda,mlada avangarda komunističke omladine nastavila je druženje sa drugovima iz inostranstva u prostorijama partije.

aa3ia3.jpg
 
Svedska Federacija Demokratske Omladine (WFDY komunista) organizovala je danas protest u Beogradu.Jedan od organizatora je bio i SKOJ (Savez Komunističke Omladine Jugoslavije),a skup je odrzan u 12 časova ispred spomenika Dimitrija Tucovića.

aa1dv5.jpg


Pored mladih komunista iz Srbije,učešće su uzeli i mladi komunisti iz Grčke (oko 10),3 portugalca,predstavnik Bugarske,Kipra i Italije.Protest je bio skroman,a okupilo se negde oko 50-60 ljudi.Bez obzira na sve,ponosni smo što smo digli svoj glas protiv ulaska Srbije u NATO,jer nijedna od parlamentarnih stranaka nije uzela za shodno da se posveti ovom problemu.Ponosni smo i zbog toga što smo uspeli da skupimo tačno onoliko ljudi,ako ne više od omladine DS-a,koja je juče održala performans na Trgu Republike.To je naša pobeda,a njihov poraz uzimajući u obzir veličinu partije kao što je DS i veličinu partije NKPJ.

Na skupu je istaknut veliki transparent na kome je pisalo : ZA MIR NA BALKANU,PROTIV NATO BAZA I IMPERIJALIZMA!

Posle protestne šetnje ulicama Beograda,mlada avangarda komunističke omladine nastavila je druženje sa drugovima iz inostranstva u prostorijama partije.

aa3ia3.jpg

da li ste vec kupili autobusne karte za Zagreb...
vase demonstracije su u Zagrebu dozvoljene (na cvjetnom Trgu) a i prijavili ste se...i da te malo obradujem, 18 komunistickih organizacija iz EU su se prijavile za ucesce u demonstracijama
 
da li ste vec kupili autobusne karte za Zagreb...
vase demonstracije su u Zagrebu dozvoljene (na cvjetnom Trgu) a i prijavili ste se...

Naravno bice i nasi predstavnisi sa socijalistickom omladinom Hrvatske(organizacija S.O.S.).

i da te malo obradujem, 18 komunistickih organizacija iz EU su se prijavile za ucesce u demonstracijama

Da li ce biti bas 18 komunistickih organizacija to ne znam,ali ono sto sigurni znam je da se te komunisticke partije cije su zemlje clanice EU,protive ulasku u NATO ili zalazu za izlazak iz njega,kao sto se zalazu za IZLAZAK IZ EU!

Imao sam jedan zanimljiv razgovor sa Grkom i Italijanom,ali o tome drugom prilikom... :wink:
 
Naravno bice i nasi predstavnisi sa socijalistickom omladinom Hrvatske(organizacija S.O.S.).



Da li ce biti bas 18 komunistickih organizacija to ne znam,ali ono sto sigurni znam je da se te komunisticke partije cije su zemlje clanice EU,protive ulasku u NATO ili zalazu za izlazak iz njega,kao sto se zalazu za IZLAZAK IZ EU!

Imao sam jedan zanimljiv razgovor sa Grkom i Italijanom,ali o tome drugom prilikom... :wink:

vas program mi je manje vise poznat, ali mene je zanimalo dali ce te i vi iz Beograda(Srbije) pridruziti se protestu u RH protiv Buscha i njegove imperijalisticke politike (po vasim mjerilima) ili necete...protesti su odobreni, pitanje jos jednom, dali ce te sudjelovati ili ne...?
 
vas program mi je manje vise poznat, ali mene je zanimalo dali ce te i vi iz Beograda(Srbije) pridruziti se protestu u RH protiv Buscha i njegove imperijalisticke politike (po vasim mjerilima) ili necete...protesti su odobreni, pitanje jos jednom, dali ce te sudjelovati ili ne...?

Naravno DA! Rekao sam ti da potuje 2-3 predstavnika NKPJ u Zagreb.

Kao u onom filmu "Tri karte za Holivud"

Okupili se sacica njih i prete.

"Zapoceli smo III sv. rat i neka nam je sa srecom!"

Jos samo hvali Staljin i slika je potpuna...., e bednici. Dok je ovakvih opet ce da nas bombarduju!!!

Kao sto sam gore napisao,ovo JE NASA POBEDA! Ako je jedna omladina DS-a juce ili DSS-a mogla da skupu isto toliko ljudi,onda treba da ih je SRAMOTA poredeci velicinu njihovih partija i nasu.
Kada su mladi radikali pravili performanse bilo ih je takodje oko 30-40...8-)
 
"Skojevci" protiv "natovaca" - u Beogradu

Petak, 4. april 2008. 14:40

v92571p0pp9.jpg


U organizaciji SKOJ-a, podmlatka Nove komunističke partije Jugoslavije, na beogradskom trgu Slavija održan je anti-NATO protest, povodom samita Severnoatlantskog saveza u Bukureštu.

Kod spomenika Dimitriju Tucoviću okupilo se oko 30 članova SKOJ-a i njihovih gostiju iz Grčke, članova podmlatka grčke Komunističke partije, a demonstranti su nosili crvene zastave NKPJ-a sa žutim srpom i čekićem, srpsku zastavu sa petokrakom, i veliki transparent "Za mir na Balkanu - protiv NATO baza i imperijalizma - Beograd, Zagreb, Bukurešt".

Skup je održan u okviru regionalne akcije Svetske federacije demokratske omladine, koja okuplja podmlatke komunističkih partija, a slični skupovi trebalo bi da budu održani i u Bukureštu i Zagrebu, povodom posete predsednika SAD Džordža Buša Hrvatskoj.

"Drugarice i drugovi, već tri dana gospodari NATO-a zasedaju u Bukureštu. Pod dirigentskom palicom Džordža Buša oni se dogovaraju o novim pljačkama, novom prekrajanju karte sveta, posebno Balkana, novim agresijama i krvoprolićima", rekao je član Sekretarijata SKOJ-a Igor Petrović. On je istakao da su vlade vodećih država NATO-a neprijatelji Srbije i da su još sveže humke hiljada ubijenih građana Srbije u NATO bombardovanju 1999. godine, i dodao da je NATO okupirao Kosovo.

"NATO i njegov sijamski blizanac EU izumi su krupnog kapitala SAD, Nemačke, Enleske i Francuske. Njihovi ciljevi su restauracija novog kolonijalizma i novih diktatura. Zbijeni u svetski antinato front mi ćemo biti njegovi grobari", rekao je Petrović.

Gosti iz Grčke uzvikivali su parole protiv NATO-a, a skup je na ruskom jeziku pozdravio i stariji čovek koji je rekao da je iz Ukrajine.

Prethodno je u prostorijama NKPJ-a, pored kojih se nalaze prostorije Kancelarije Vlade Srbije za pridruživanje EU, održana konferencija za novinare, na kojoj je Gogon Eleni iz grčke Komunističke partije rekla da je cilj NATO-a i EU da u regionu postavi vlade lojalne njegovim ciljevima. "Njihov cilj je krupan biznis, proširenje tržišta, a zato im je potrebna vojna sila NATO i zato menjaju granice. Kažu da je slučaj Kosova jedinstven, ali je takvih slučajeva mnogo, i oni koriste međunacionalne sukobe kao sredstvo", rekla je Gogon Eleni.

I na zidovima prostorija NKPJ-a okačene su slike Marksa, Engelsa, Lenjina, Staljina, Mao Cedunga, Kim Il Sunga, Ho Ši Mina, Fidela Kastra, Če Gevare i Ive Lole Ribara.

Predsednik NKPJ-a Branko Kitanović ranije je u javnosti isticao da je bivši doživotni predsednik Jugoslavije Josip Broz revizionista jer je skrenuo sa ispravnog puta izgradnje marksizma-lenjinizma kojim je išao Staljin.

(Beta)
 
SSSR : Svedska Federacija Demokratske Omladine (WFDY komunista) organizovala je danas protest u Beogradu.........

Jesu li bile Svedjanke komunistkinje? Jesu li pevale onu staru komunisticku svojstvenu samo "drugaricama":

".........sedi Mara na kamen studencu.........!"
 
A sto bivsi kapitalista ne postane komunista , nego samo bivsi komunista - kapitalista?

Pa to se bas retko desava,mada ima i takvih koji su solidarni ako vec imaju.U ovom slucaju onda ne bi mogli da ih nazovemo kapitalistima,jer prototip kapitaliste je pokvaren covek kome je svaki dinar bitan cak i kada ima 50 000 000 000 dinara.Taj umre,a ne potrosi ni cetvrtinu od svog bogatstva,tako da mu uopste ne zavidim.Svi cemo jednog dana umreti,jer novi zivot ne moze da se kupi.Eto toliko,cisto da se zna da se svet ne vrti oko novca...bas uvek.;)
 

Back
Top