Razvijanje emotivne inteligencije kod dece u skoli
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Razvijanje emotivne inteligencije kod dece u skoli

Iskusan Zefirra (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Razvijanje emotivne inteligencije kod dece u skoli

Mislim da se u nashim skolama jako malo vremena posvecuje psihickom i emotivnom razvoju dece.Bar ako je ostalo onako kao kad sam je ja zavrshavala.
    Svidelo mi se sto sam videla u jednom filmu, kad ucitelj ili nastavnik napravi parove po razredu.I svaki par dobije zadatak da glumi da su u braku i da o tome kasnije napishu referat i predstave ga odeljenju.Cesto dobiju i lutku , kao dete o kom treba da se brinu.

Cini mi se , da mnogo dece jos u kuci uce da potiskuju emocije , pogotovo one lepe kao sto je ljubav.
    Ljubav je kic,ljubav je za slabice,mama i tata je nikad ne pokazuju,ljubav je nesto sto treba ismevati...ne znam koliko ste se sretali s ovakvim oblikom ponashanja...ja jesam.
    Nekako , ne znam da li samo ja imam takav utisak , ali izgleda mi da se mnogo vishe promovishe agresivnost,materijalnost i sex nego bilo sta drugo...

Kakav je vas stav o tome? Smatrate li da bi bilo dobro da recimo psiholog jednom nedeljno drzi cas deci u cilju razvijanja pozitivnih medjuljudskih odnosa?
    Da li bi skola trebalo malo vishe da se posveti i zivotu, a ne samo obrazovanju dece?

Primećen član YouBetterStop (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Razvijanje emotivne inteligencije kod dece u skoli

nesto slicno tome sto ti opisujes moje dete radi na casovima gradjanskog vaspitanja. :smile:
    sigurno se ti casovi razlikuju od skole do skole, od nastavnika do nastavnika, ovo sto oni rade je meni onako, slatko i simpaticno.

Iskusan Zefirra (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    0

To je super. Drago mi je da su poceli nesto da rade , jer kad sam je ja zavrshavala licila je najvishe na crni humor.

Primećen član YouBetterStop (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

evo, ako te nesto vise zanima, sta oni otprilike rade... pricaju sa nastavnicom (govorim o drugom razredu osnovne skole), crtaju, prave mini predstave...
    cini mi se da sadrzaji ovog predmeta prilicno mogu da pomognu ucenicima u komunikaciji sa drugima, u razumevanju drugih, njihovih osecanja, postupaka, uce se toleranciji, i mnogo cemu drugome...
    organizuju se igrice tipa "sta bih ja uradio" pa ide neka zadata tema npr. ako te neko ponizava, ili trazi kavgu... zasto se javlja ljubomora, odnosi u porodici, ljubav, svadje, odnosi medju decom, drugarstvo, pricali su o zdravoj ishrani, crtali voce povrce...tako, slatki su. :smile:
    i mi bas volimo da porazgovaramo sa njom posle tog casa, da vidimo sta su radili, sta ona misli o tome...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio YouBetterStop Pogledaj poruku
    nesto slicno tome sto ti opisujes moje dete radi na casovima gradjanskog vaspitanja. :smile:
    sigurno se ti casovi razlikuju od skole do skole, od nastavnika do nastavnika, ovo sto oni rade je meni onako, slatko i simpaticno.
    Часови грађанског и јесу управо тако замишљени, и то је добра страна...Међутим, како ко то спроводи....то је већ под знаком питања...
    Иначе, слажем се са тиме да нам је школство скорз анахроно, да програми и методе већином нису прилагођени савременим тенденцијама у дрштву, да се и даље већина часова базира на екс катедра предавањима, на сувом грувању и пуком репродуковању... да је ГРАДИВО оно што је центар свега, а да су сама ДЕЦА негде скрајнута....

(Да је Гашина реформа заживела до краја, то јест да нови министри нису вратили школство две деценије уназад - вероватно би тих светлих примера било много више.)

Domaćin
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Škola je valjda vaspitno-obrazovna ustanova pa se samom ulogom podrazumeva da nas donekle vaspita... a i to bi trebalo za podgrupu da ima ne naduvavanje informacijama o tome kome, kako i kada persirati već eto..... u "moje vreme" psiholog nije ni imao (imala) funkciju, više je onako bila tu... da se kaže da škola ima psihologa.

Ali je zato u srednjoj psiholog dočekivao decu i nagovarao/la ih da odaberu Ruski umesto Engleskog :shock:

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

To je odlično, samo treba prvo roditelje i nastavnike edukovati u tom smislu. Stvar mora krenuti prvo u kući, pa da se nastavi u školi.

Slične teme

1. Teorija prve emotivne veze
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.03.2005., 01:55
  2. Koje vitamine uzimati za razvijanje tela?
    Autor u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 30.08.2004., 12:01
  3. razvijanje slike sa filma , mustek 2448ta
    Autor ignis u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.08.2004., 10:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku