Diskriminacija pri zapošljavanju

drugasansa

Zainteresovan član
Poruka
333
Moja drugarica je prilikom udesa zadobila ožiljke na oku i oko oka,i sada joj je kapak poluspušten.Vidljivo jeste,i posle 13 operacija izgleda loše.Ostale mane nema,prosječna je po izgledu.Pokušava da nađe posao već dugo,odlazi na razgovore,svi je zagledaju kao da je pala sa Marsa,i naravno uspjeha nema.
Svi poslodavci kažu da će razmisliti,i zvati pa ne zovu,ili je prime na 2-3 dana pa otpuste uz neki glup izgovor.
Da li postoji neka služba koja se bavi ovakvim slučajevima?
Da li neko ima slične probleme ili zna nekog ko ih ima?
Vjerujem da takvih ljudi ima dosta, i da nemaju svu potrebnu podršku i prava kao i mi ostali.
PIŠITE LJUDI!
 
ne postoji pravna zaštita...jer posao nije ni zasnovan......... potrebna podrška bi bila da devojka sa fizičkim nedostatkom.... za početak........ pokooša da nađe posao na osnovu svojih ličnih kvaliteta.....ako je baš njena profesija vezana za rad sa strankama i neposredne kontakte onda to otežava stvari....to za prijem na posao na 2-3 dana stvatno nisam do sada čuo...
 
Да ли је проблем решен односно да ли је другарица нашла посао? Мислим да и поред ове незгодне ситуације, ништа није страшно, и осим са странкама, на другом радном месту ово неће бити хендикеп.
 
Kapitalizam, jer smo mi to trazili.
Sef bez problema moze da te nazove telefonom i da ti da otkaz.
A gazda moze da bira kako mu volja koga ce da zaposli. Bez konkursa, bez rang liste, samo na osnovu licnog utiska.

Mada, mislim da oziljci nisu glavni problem.
Imam i ja drugaricu koja od svoje 5-6 godina ima oziljak na celom levom obrazu, preko oka i jedan deo cela. Isto saobracajna nesreca.
I nista joj nije falilo da nadje posao, cak i da promeni nekoliko puta.
To sto je gledaju cudno, to je normalno u pocetku, ali posle nekog kraceg vremena se ljudi na to naviknu (sa kojima se cesto vidja) i ne primecuju te oziljke niti im sta smetaju.
 
ne postoji pravna zaštita...jer posao nije ni zasnovan......... potrebna podrška bi bila da devojka sa fizičkim nedostatkom.... za početak........ pokooša da nađe posao na osnovu svojih ličnih kvaliteta.....ako je baš njena profesija vezana za rad sa strankama i neposredne kontakte onda to otežava stvari....to za prijem na posao na 2-3 dana stvatno nisam do sada čuo...

Ja sam čula doduše možda nije mislila bukvalno na 2-3 dana ali ima poslodavaca koji zaposle radnika i posle mesec dana ga otpuste pod izgovorom da ne zadovoljava uslove itd. ja znam za primer gde je poslodavac otpustio radika zato što smrdi...pa možeš misliti onda odnos kada neko ima fizičku manu....strašno!
 
Ja sam čula doduše možda nije mislila bukvalno na 2-3 dana ali ima poslodavaca koji zaposle radnika i posle mesec dana ga otpuste pod izgovorom da ne zadovoljava uslove itd. ja znam za primer gde je poslodavac otpustio radika zato što smrdi...pa možeš misliti onda odnos kada neko ima fizičku manu....strašno!
Pa pametan covek, ako neko nema toliko kulture da se okupa ili sredi naravno da ne moze da ti radi tu. Ja da sam poslodavac bih isto tako reagovao(ai razmisli samo kakav debil trebas da budes da nemas toliko osnovne kulture :think:), a zenu iz teme, pa zaposlio bih je, sto da ne? Jedino ako nije rad sa strankama posto bi to otezavalo :ok:
 
Kapitalizam, jer smo mi to trazili.
Sef bez problema moze da te nazove telefonom i da ti da otkaz.
A gazda moze da bira kako mu volja koga ce da zaposli. Bez konkursa, bez rang liste, samo na osnovu licnog utiska.

Mada, mislim da oziljci nisu glavni problem.
Imam i ja drugaricu koja od svoje 5-6 godina ima oziljak na celom levom obrazu, preko oka i jedan deo cela. Isto saobracajna nesreca.
I nista joj nije falilo da nadje posao, cak i da promeni nekoliko puta.
To sto je gledaju cudno, to je normalno u pocetku, ali posle nekog kraceg vremena se ljudi na to naviknu (sa kojima se cesto vidja) i ne primecuju te oziljke niti im sta smetaju.

slažem se 100%
 

Back
Top