graficke kartice

Imam jedno pitanje u vezi graficke slabo mi je napajanje na kompu ne daje dovoljno struje svim komponentama,ali mi komp normalno radi,e sad me interesuje da li usled nedovoljnog napajanja graficka moze preterano da se greje???A ako mi radi kuler na istoj normalno!
 
Da ne daje dovoljno imao bi relativno nestabilan sistem...
A drugi odgovor je ne.

btw. 9600 je toliko bajat model, da mi nije jasno kako je najbolja...

Pa *** ako covek ima stari komp a slot na maticnoj mu je AGP a hoce samo da da 100e onda nek uzme tu ili g forsovu 6600!!ja imam ovu navedenu Radeonovu ima 256 mb i sve jace i zahtevnije igrice rade jedino me ponekad iznervira jer se malo vise greje pa me komp pocne da zajebava!!!
 
ma LOL bre chuj Radeon 9600 HAHA! Ja sam u januaru kupio za 6000 dinara ASUS 7600GS (u Oktabit Computersu, poslali su mi preko City Expressa :D) kojoj taj Radeon nemozhe ni da prismrdi :lol:
@overkill
pa otkud onda znash da ti je slabo napajanje ako sve radi kako treba?!
@milanandjelko
ako imash PCI-e onda mozhesh uzeti neku 8600GT ili Radeon HD3650!
MADA... ja bi izduzhio kesu pa bi dodao josh 50e pa uzeo Radeon 3850 ili GeForce 8800GS pa ne ide zhivot, i da mozhesh da se igrash ko chovek ;), a onda opet za josh desetak evra imash 9600GT ili HD3870 :D a te dve karte pojedninachno mogu da jedu malu decu :D
 
ma LOL bre chuj Radeon 9600 HAHA! Ja sam u januaru kupio za 6000 dinara ASUS 7600GS (u Oktabit Computersu, poslali su mi preko City Expressa :D) kojoj taj Radeon nemozhe ni da prismrdi :lol:
@overkill
pa otkud onda znash da ti je slabo napajanje ako sve radi kako treba?!
@milanandjelko
ako imash PCI-e onda mozhesh uzeti neku 8600GT ili Radeon HD3650!
MADA... ja bi izduzhio kesu pa bi dodao josh 50e pa uzeo Radeon 3850 ili GeForce 8800GS pa ne ide zhivot, i da mozhesh da se igrash ko chovek ;), a onda opet za josh desetak evra imash 9600GT ili HD3870 :D a te dve karte pojedninachno mogu da jedu malu decu :D
:super:
 
strajo ja nisam rekao da je graficka 100e ja kad sam je kupio pre godinu dana kostala me je 4500 dinara!
Znam da napajanje ne radi kako treba jer mi je to rekao covek koji radi u servisu kad mi se nesto bilo pojebalo u kompu covek je uzeo unimetar i video da ne dolazi dovoljno napona gde je trebalo 12V stizalo je 11,345V!!@ ivam91 mislio sam na slot na maticnoj (AGP i PCI postoje) citaj malo i predhodne postove i nemoj previse da se kurcis na forumu jer nemas veze s mozgom!Jedini ovde ko zna nesto i bavi se time je STRAJO i svaka cast coveku zato spusti se malo na zemlju nisi ti ovde neki ekspert niti je ovo tvoj forum!!!
 
Da ne daje dovoljno imao bi relativno nestabilan sistem...
.

Radi on ekstra ovako kad nista od njega specijalo ne trazim (forum,internet,muzika,filmovi,starije igrice) ali kad navodim primer cepim neku stvarno zahtevnu igricu on udje lepo radi 2h a potom se samo restartuje,pipnem karticu da se oprzis koliko je vruca kuler na njoj ekstra radi ali se ona greje ko luda!!
 
Jedini ovde ko zna nesto i bavi se time je STRAJO i svaka cast coveku

ehehe fala fala... i chisto informativno, ja imam 14 godina :D
a to za napajanje... pa ako ti radi kako treba nemash razloga za brigu :D

EDIT:
e nisam video shta si napisao... pa vrlo moguce... a znachi imash 9600PRO sa 256MB... a koje napajanje... ja sam nju pre imao i to u kombinaciji sa Sempron 2500+ (stojao je uvek overklokovan na 2.1GHz), sa 3 stika DDR, 3 optike, 1 HDD... i radilo je normalno na Frontieru (NAJVECI KINEZ) od 400W ;)
 
ehehe fala fala... i chisto informativno, ja imam 14 godina :D
a to za napajanje... pa ako ti radi kako treba nemash razloga za brigu :D

EDIT:
e nisam video shta si napisao... pa vrlo moguce... a znachi imash 9600PRO sa 256MB... a koje napajanje... ja sam nju pre imao i to u kombinaciji sa Sempron 2500+ (stojao je uvek overklokovan na 2.1GHz), sa 3 stika DDR, 3 optike, 1 HDD... i radilo je normalno na Frontieru (NAJVECI KINEZ) od 400W ;)

Mene si nasao da "farbas"!!Ali nije bitno!Evo napajanje mi je od AC 230v koji je proizvodjac ne znam tj. mrzi me da skidam gornji lim!!!
 
ne zezam se, pa pogledaj u profilu:
Datum rođenja:
07.01.1994.
Starosna dob:
14

a jel ti se taj problem javio odkad si kupio grafichku ili nedavno... mada to napajanje je jako malo ako je 230 W
 
strajo ja nisam rekao da je graficka 100e ja kad sam je kupio pre godinu dana kostala me je 4500 dinara!
Znam da napajanje ne radi kako treba jer mi je to rekao covek koji radi u servisu kad mi se nesto bilo pojebalo u kompu covek je uzeo unimetar i video da ne dolazi dovoljno napona gde je trebalo 12V stizalo je 11,345V!!@ ivam91 mislio sam na slot na maticnoj (AGP i PCI postoje) citaj malo i predhodne postove i nemoj previse da se kurcis na forumu jer nemas veze s mozgom!Jedini ovde ko zna nesto i bavi se time je STRAJO i svaka cast coveku zato spusti se malo na zemlju nisi ti ovde neki ekspert niti je ovo tvoj forum!!!

Znam ja dobro sta postoji a sta ne..;)
strajo je dobar cowek to stoji..aj mu se jos malo zavuci u dupe ako mozes..coek je trazio najbolju grafu do 100e , ti si reko da je za agp za tu cenu najbolja 9600 pro, i ja sam ti reko da nemas veze s` vezom..sta ti nije jasno ?
pa prva je 9600 xt bolja od pro a daleko je od tih 100e...
nisam ja u oblacim nego si ti gloop...
pozzZzz
 
Pa *** ako covek ima stari komp a slot na maticnoj mu je AGP a hoce samo da da 100e onda nek uzme tu ili g forsovu 6600!!ja imam ovu navedenu Radeonovu ima 256 mb i sve jace i zahtevnije igrice rade jedino me ponekad iznervira jer se malo vise greje pa me komp pocne da zajebava!!!
lol...ovo dokazuje kolko pojma nemas..
Imam istu tu graficku 9600 pro 256 mb 128 bit, i apsolutno ne znam koje tit to zahtevne igre mozes da igras sa njom..super marija :lol:
stvarno ne znam ko treba ovde da se spusta na zemlju..:lol:
 
ajde deco mir...
@overkill
pa ja sam mislio da si se zezno pa si napisao V umesto W... ae probaj izvuci sve nepotrebne stvari koje troshe struju... ako imash 2 harda izgasi 1, izgasi sve optichke uredjaje itd...
@ivam
pa meni je radio CoD4, ali moja je imala 128MB ;) koju sam platio kad je izashao Oblivion, 9000 dinara :(
 
lol...ovo dokazuje kolko pojma nemas..
Imam istu tu graficku 9600 pro 256 mb 128 bit, i apsolutno ne znam koje tit to zahtevne igre mozes da igras sa njom..super marija :lol:
stvarno ne znam ko treba ovde da se spusta na zemlju..:lol:

HEHEHEHE!!!Sto vilim da ovako provociram al je decko popizdeo!!:lol::lol::lol::twisted::twisted:Ne mogu bas sve ali moze da ti radi sigurno ako imas 1GB rama i dobar procesor Airborn,STALKER,COD4,Bioshock (za bio nisam siguran ali mi je drug pricao da ima istu i da kod njega radi) i kuces vise a Crysis ne moze 100%!!
 
ajde deco mir...
@overkill
pa ja sam mislio da si se zezno pa si napisao V umesto W... ae probaj izvuci sve nepotrebne stvari koje troshe struju... ako imash 2 harda izgasi 1, izgasi sve optichke uredjaje itd...
@ivam
pa meni je radio CoD4, ali moja je imala 128MB ;) koju sam platio kad je izashao Oblivion, 9000 dinara :(

Brate ja bi morao da izvadim skoro sve iz kucista!Kad sam komp kupio imao sam samo DVD-rw,Hdd i 256 rama i modem a grafa mi je bila integrisana!!A sad imam novu graficku,jos jedan hdd jos dve memorije i da flopy sam nabavio samo ne znam za koji ce mi???
 
HEHEHEHE!!!Sto vilim da ovako provociram al je decko popizdeo!!:lol::lol::lol::twisted::twisted:Ne mogu bas sve ali moze da ti radi sigurno ako imas 1GB rama i dobar procesor Airborn,STALKER,COD4,Bioshock (za bio nisam siguran ali mi je drug pricao da ima istu i da kod njega radi) i kuces vise a Crysis ne moze 100%!!

Wi misli da se nerviram..:lol: ee ziwote..kad bi se ja cimao za swaku budalu de bi mi kraj bio...
idi na pajkanje klinjo, vreme ti je za krevet...
 

Back
Top