Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Moze li mi neko reci nesto vise o ovoj medalji,koji je period i slicno,znam samo da je Poljska,hvala.
 

Prilozi

  • slika-POLJSKA-MEDALJA--1239237x640.jpg
    slika-POLJSKA-MEDALJA--1239237x640.jpg
    19,4 KB · Pregleda: 6
Jel neko zna zasto kovanice italijanskih sto lira kovane od 1955 do 1961 imaju vrednost po stotinjak dolara prema Krause u UNC kvalitetu

Samo u savresnm kvalitetu u ostalim su 0.25$ jer je bio veliki apon i dugo u opticaju i prilicno je redak u savrsenom kvalitetu , ja kupujem lire godinama i i dan danas , od hiljada komada koji su mi prosli kroz ruke nikad nisam naleteo na unc iz prvih godina
 
Мислим да је леви Maximianus. У средини је дефинитивно Gallienus. Десни је вероватно неки из Константинове династије.
Бојим се да сви новчићи имају бронзану болест, што значи да ће бити уништени ускоро ако се то не регулише. Наравно, самим тим и немају неку вредност. Штета. Посебно ми је жао што ће да пропадне Галијенов новчић са пантером.

П.С.
Мислим да сам видео овај лот на Лимунду недавно.
 
Poslednja izmena:
Не постоје никакве "званичне" цена античког новца, поготову не код нас. Новчићи вреде онолико колико је неко спреман за њих да плати. Лично, платио бих 5-10е за Галијенов новчић са пантером у фином стању јер је пантер релативно ређи реверс (ако те занима на реверсу пише LIBERO P CONS AVG) а ја скупљам тај тип Галијенових кованица. Што се преостала два тиче, чак и да су у добром стању, не бих дао више од по 1е по комаду. Напомињем, ово није никако "реална" цена већ она на коју бих ја лично пристао.
Можда неко други (нпр. MarQss) може да ти каже прецизније које су одприлике цене на нашем "тржишту".
 
Kolko ovo vredi onako otprilike> (slika bas nije najbolja) - radi se o zlatniku iz 1906-te godine, sa prednje strane je neciji lik, sa zadnje strane je jedan petao i na novcicu pishe 20F, na prednjoj strani pishe Republique Francaise a na zadnjoj Liberte Egalite Fraternite...

image310os3.jpg
[/URL]
image311wf3.jpg
[/URL]

Takozvani petlic. Njih ima mnogo. Imam i ja jedan u unc stanju.
 
У питању су српске средњевековне кованице.
Вреде доста више од 2е по комаду. ;)
Иначе, предпостављам да, ако су биле на понуду, понуда више није акутуелна.

П.С.
Мислим да се ова последња, или нека баш слична њој, продаје на Лимунду за око 200е.
Баш ме занима да ли ће је неко купити по тој цени.
 
Hi!Posjedujem dukat:Austria, Joseph I, Ducat, 1915 (Restrike)
FRANC . IOS . I . D . G . AVSTRIAE IMPERATOR
Laureate head of Joseph I right
LOD . ILL . REX A . A . 1915-HVNGAR . BOHEM . GAL .
Crowned double-headed imperial eagle facing
Reeded edge
3.4909g, .9860 Gold, .1106oz AGW, 20mm
Zanima me vrijednost,i dali ima tko zainteresovan.Mozrte me kontaktirati i na mail Ededi18@yahoo,com
 
Pozdrav.
Imam dosta starih novcica ba bih voleo da znam koliko vrede i odmah bi ih prodao.
Imam svasta, evo necega:
1 perper 1914
1 perper 1912 ( 3 komada)
2 perpera 1914 (2 komada)
5 perpera (veliki, mislim da je srebro)1914(2 komada)
50 para 1875 (3 komada)
2 DINARA 1875
5 dinara 1879(nekoliko komada)
5 dinara 1904(nekoliko komada), na novcicu su Karadjordje i Petar
2 dinara 1915 (12 komada)
1 dinar 1904 (27 komada)
1 dinar 1912 (7 komada)
1 dinar 1915 (4 komada)
50 dinara 1932
10 para 1917
20 para 1917
 

Back
Top