moralni problem, kasirka vratila veći kusur

vaš odgovor kao roditelja bi glasio?

  • nema potrebe, što nije pazila?

  • da, idi i vrati joj novce

  • sine, učini kako ti misliš da je najmudrije

  • daj meni pare, ja ću otići (hehe)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
dete (13 godina) dolazi kući i kaže: Hteo sam da kupim nešto za 90 din, nisam imao sitno, pa sam dao 200din na kasi, a kasirka mi je greškom vratila 910din.
Mama, tata, šta da radim, da li da idem toj nepoznatoj teti na kasi da vratim pare ili ne?

Не знам. Једном ми се десило кад сам била клинка. Иако је разлика у суми била много мања него ова коју ти наводиш, мене је мама послала да вратим новац.

Нешто нисам сигурна да ли бих и ја исто урадила...можда и би... не знам...:roll:
 
Vratim ono sto nije moje...svoje cuvam ...ako se desi da mi naplati vise nego sto bi trebalo ili vrati manje novca zahtevam da mi vrati tacno...

Skraceno: " Svoje ne dam, tudje necu!"

Isto cu uciti i svoju decu...;)

P.s. Kusur ti je dinar, dva, tri...sitja....a 910 din i nije malo...da je u pitanju kusur...pa, nek dete to i zadrzi...sta je dinar, dva...uostalom u prodavnici uvek ostavljam kusur...kad se desi da mi zafali, nije ni bitno...
 
Jaooo Pajo....i da zivim u izobilju, uvek zelis vise i uvek ti fali love...covek je proklet....nego zanimljivo mi to da devojka od 13 god. pita mamu i tatu sta da radi...:confused:
Ja tada nisam postavljala takva pitanja, vec "vrsila" sama kako znam i umem...niti bih pitala sta da radim, jer mi se nekako podrazumevalo da moram da vratim...

Opasna je mamina skola...:lol: :p
 
Jaooo Pajo....i da zivim u izobilju, uvek zelis vise i uvek ti fali love...covek je proklet....nego zanimljivo mi to da devojka od 13 god. pita mamu i tatu sta da radi...:confused:
Ja tada nisam postavljala takva pitanja, vec "vrsila" sama kako znam i umem...niti bih pitala sta da radim, jer mi se nekako podrazumevalo da moram da vratim...

Opasna je mamina skola...:lol: :p

I KAO KOD SVAKE SKOLE
uvijek ima neceg mimo pravila
sigurno si unesrecila neku lokalnu kasirku
a?a?
 
Zanimljivo je da uvek zele mene da unesrece, pa mi vrate manjak love ili kasiraju ono sto je u akciji po redovnoj ceni...:lol:
Al ne mogu one samnom...odma trazim svoje...:lol:

Kazem ti da uvek ostavljam kusur, nije mi se desilo da mi neko da vise vec duuugooo, dugoo......:cry: :D

Nego nisam ja bitna tu...pa stoga nemojmo da kvarimo temu....
 
Poslala bih ga da vrati novac. Ostale nijanse ce shvatiti sam, kad poraste :mrgreen:

(ja sam jednom tako vratila 700 eura u banci - zena mi lupila pecat da sam poslala novac, i vratila mi taj isti novac koji sam joj pre dva minuta dala. ja izmem novac jer ne kapiram o cemu se radi, ona meni "hvala dovidjenja", ja zbunjena krenem sa novcem i shvatim o koliko se novca radi - jadna zena sa tolikim minusom - i vratim joj novac. Sta je ona uradila? Izdrala se na mene. Ali svejedno bih uvek vratila novac, nevezano za sumu - nikad ne znas sta je za nekoga mala/velika suma).
 
И ја увек вратим на лицу места, увек кажем:''Вратили сте ми више!''...јер мислим да не бих умела да се направим блесава и да одем...а блам би ме било да они трче за мном, а ја као немам појма зашто...

Вратила бих и ово да ми дете донесе више лове...ако је то било у мојој домаћој самопослузи, у коју увек одлазим... Негде другде - не верујем!
 
И ја увек вратим на лицу места, увек кажем:''Вратили сте ми више!''...јер мислим да не бих умела да се направим блесава и да одем...а блам би ме било да они трче за мном, а ја као немам појма зашто...

Вратила бих и ово да ми дете донесе више лове...ако је то било у мојој домаћој самопослузи, у коју увек одлазим... Негде другде - не верујем!

Potpuno podrzavam, samo bih ja svuda vratila visak... pa te kasirke rade bre ljudi za bedne pare... proslo je vreme kada su mogle naveliko da drpaju... sada rade za jad i bedu, a odbiju im od plate svaki manjak... a samo zamislis da mozda bas zbog tih tricavih 900 dinara moze neka sirovina kuci da je lema, jer je kao isla da se... ili joj zafali za dete... ili zafali da moze da depilira brkove...
:D
 

Back
Top