Trazim pomoc HITNO

DusanB

Zainteresovan član
Poruka
106
Situacija je sledeca: ja sam dobar C++ i Visual Basic programer i znam osnove Jave koju zelim dobro da savladam. Medjutim ne znam bas jako puno o internetu. Treba da mi neko malo pojasni pojmove kao sto su: IP , netbios, Proxi Server, portovi, protokoli, LAN itd. Nije da ne znam nista o tim stvarima, daleko od toga, o svakoj od navedenih stvari znam ponesto, ali su to uglavnom laicka objasnjenja. Trebaju mi zaista srucna objasnjenja kako funkcionise sta na internetu i kako funkcionise sam internet. Kako i gde da se najbrze informisem o navedenim stvarima?

Ima li neka dobra e-knjiga ili sajt posvecen ovoj tematici?? Moj najveci problem je sto idem u opstu gimnaziju gde malo ko razlikuje zicu od kanapa pa nemam koga da pitam bilo sta. Dobro nekih izuzetaka uvek ima. A ako pri ruci slucajno imate neko objasnjenje(beleske sa predavanja, besplatne knjige) u PDF, txt ili slicnom formatu moj e-mail je dusan@vtkom.net a ako su kraci mozete ih paste-ovati kao odgovor na temu i ovde na forumu....Ma, snaci cete se i sami :lol:

UNAPRED HVALA!!!!
 

Back
Top