AVITAMINOZA

  • Začetnik teme LARA CROFT
  • Datum pokretanja
L

LARA CROFT

Gost
ZELELA BIH DA ZNAM DA LI PRETERANO UNOSENJE VITAMINA A MOZE DA IZAZOVE NEKE POSLEDICE.KONKRETNO-MNOGO JEDEM SARGAREPE I SVI MI KAZU DA TO MOZE DA MI STETI.STA DOKTORKA MISLI O TOME?
 
Ako preteras sa vitaminima mozes izazvati hipervitaminozu medjutim to ne nastaje preko hrane jer se unosi bas koliko treba .Problem je unosenje vitamina u tabletama,sumecim,ovakvim,onakvim koje ljudi uzimaju kao zamenu za sokove...to moze izazvati hipervitaminozu.
By the way avitaminoza je potpuni nedostatak vitamina.
 
Jedno moje iskustvo kad ste sada pomenuli sargarepu. Moja cerkica dok je bila mladja obozavala je one juvitanine sokice od sargarepe i jabuke, ponekad i ciste sargarepe. I promenila joj se boja koze, nekako je postala zuckasta. Ja to u pocetku nisam primetila ali posle je bas bilo vidljivo, i naravno kao i svaki zabrinuti roditelj trk kod doktora. Odmah su me pitali da li dete pije sokice od sargarepe i rekli da je od toga, prestali smo promenili sok i boja joj se vratila. Poenta je da to nije bilo nista toliko ozbiljno ali ipak... zamislite da vam se promeni boja koze. Pozdrav
 

Back
Top