Problem sa grafičkom karticom

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Imam Nvidia Geforce 6200 TurboCache i od skora imam jedan problem. Grafička je povezana na monitor (Samsung 913v 19") i na TV preko tv-out-a. Skoro sam u biosu menjao boot device pa sam možda nešta zakačio oko grafičke a nisam svestan toga.
Naime, kad kliknem na neki AVI fajl sa desnim klikom - pojavi se crna slika i na monitoru i na tv-u i posle 1-2 sekunde se vrati u normalnu sa menijem koji se otvara. Isto se dešava i kada se sistem uključuje (startuje) prilikom ispisivanja Windows XP Profesional i kada one plave crtice idu levo desno slika se izgubi na momenat pa se ponovo vrati i nastavi dalje. Takođe problem nastaje prilikom podešavanja grafičke (Desni klik na Desktop/Properties/ Kartica Settings/ pa kad izaberem 1 ili 2 (monitor ili tv)).

Da li grafička polako otkazuje ili su samo podešavanja? Postoji li mogućnost maknuti taj crni ekran?


Hvala!
 
ili da je do DRAJVERA!! imam 1950pro, i imao sam one "standarne drajvere" sto sam dobio uz karticu na cd-u...e igrao sam MOHAA ovaj novi..i uvjek kad prodjem prvu misiju, komp se sam restartuje, prvo sam mislio da je u pitanju pregrijavanje, ali nije, onda sam odlucio da je do igrice, krekovana je, ovo ono mozda ne radi ispravno...i na kraju, kada sam reinstalirao drajvere, a ovi sa sajta nisu "htjeli" da se instaliraju (uvjek neku gresku izbacivali) skinem omega drajevere, e sada je sve ok..igrao sam opet igricu, i normalno je radila, normalno drugu misiju otvarala i itd...
 

Back
Top