Kvalitet, kvantitet - javni servis - nacionalna televizija

Reklame na RTS-u


  • Ukupno glasova
    57
  • Anketa je zatvorena .
Хрватска је то. Богатији су од нас.

Они не снимају серије типа стижу ујак, долари, беле лађе и слично, они снимају понос Раткајевих и остале глупости које су 100 пута горе од наших
samo cu ti dati smajlija
:lol:
bela ladja-CISTA GLUPOST.
kursadzije-NO COMMENT.
stizu dolari-DOSADNO...
ratkajevi-BEZVEZE(ali bolje od svih gore pomenutih)
bitange i princeze-super
ima jos dobrih serija samo sam zaboravila kako se zovu
:roll:
 
Хрватска је то. Богатији су од нас.

Они не снимају серије типа стижу ујак, долари, беле лађе и слично, они снимају понос Раткајевих и остале глупости које су 100 пута горе од наших

A sta fali ovim nasim serijama. Meni su bas dobre, pogotovo Bela Ladja.. Sam sto ismejavaju, to ne valja brukamo sami sebe... PARODIJA...
 
Ma ljudi bre besna sam na rts! One budale uopste ne postuju termine!
Sinoc u 11 'ladno prikazuju neki film(umesto istrazitelja). A filma NIGDE u tv programu! :mad:
Meni to vise smeta od reklama!
A sto se tice reklama bolje da ih bude pre ili posle filma emisije serije. Jos kad prekinu u najboljem momentu :evil:

Bilo je objasnjenje, samo treba slusati :rolleyes:
 
Drzavna televizija kao nacionalni servis nije duzna samo da pusta dobre filmove i serije vec i da prikaze pravu sliku nama i u svetu, prema tome treba narod i da placa preplatu da bi imao svoju televiziju koja bi radila za taj narod, a onda kad je placanje na zavidnom nivou trebamo traziti da ukinu i reklame. A za sada mislim da bi mogli da budemo zadovoljni jer se kvalitet programa poboljsava iz dana u dan, da ne govorim o drugim televizijama i o nekim emisijama koje emituju katastrofa.
 
RTS je kod mene odavno izgubio kredibilitet tako da ga i nesmatram nacionalnim javnim servisom.Pre bi rekao da je to poligon za politicare i njihove stranke posto se njima idalje poklanja najveca paznja.Ako imate tehnickih mogucnosti da pratite HRT ili neku evropsku nacionalnu tv da vidite sta je program i kako izgleda javni servis.Prosto vas mame da gledate samo njihov program i da ne okrecete nijedan drugi kanal.Toliki kvalitet i raznovrsnost za sve uzraste da svako moze bar minimum jednu emisiju da nadje za sebe.RTS i javni servis odavno nisu vise u braku i ko zna dali ce se ikada i spojiti.A sto se tice pretplate pa to je jasno i zove se "sisanje naivnih ovaca" i to po zakonu. :(
 
Ljudi, kada cete vec jednom shvatiti da to sto imate kablovsku ne znaci da ne morate da placate pretplatu? RTS se zvanicno emituje u etru, preko predajnika, antena... a ne u kablu! To sto ga provajderi preuzimaju, to je druga prica, mogu a i ne moraju. Kablovska televizija je alternativa, moze i ne mora...isto kao i sto ces staviti antenu na terasu, krov..i gledati sta "uhvatis"....
BTW, smatram da RTS ima, ako ne 100% najbolji, onda je medju vodecim TV kucama po po programu, tehnici i sl....sada su svi jaki(?)a do juce su svi koristili RTSovu tehniku, studio, antenske stubove...a neki i danas koriste....

Sto se ovoga tice, jedino opravdanje za placanje pretplate je to sto je donet zakon o tome. Svaki drugi razlog je vise nego smesan.
Skoro je bilo da je neki lik, vlasnik privatne firme koji je zakonom nateran da placa pretplatu po broju zaposlenih!!! (zamisli glupost, kao da neko ide na posao da bi gledao televiziju i to rts!), dao nalog svojoj sluzbi da fakturise televiziji svaki dan usluge njegove firme. Usluge nisu trazene od strane rts-a, ALI SU MOGLE DA BUDU!
I to je logika kojom se rts sluzi. "Mi cemo da emitujemo a da li to neko gleda i kakav je kvalitet, to nas ne interesuje. Ima zakon, ergo, to je tako":cool:
To sto se koristi rts-ova tehnika...od kojih (cijih) para je ta tehnika nabavljena uopste? Koliko rts naplacuje koriscenje repetitora, opreme i sl.?
Hajde da se dogovorimo da ti meni kupis kompletnu opremu za pravljenje puteva a ja cu onda da iznajmljujem tu opremu drugima za paprene pare i da ti trazim mesecnu participaciju za odrzavanje te iste opreme...da li bi pristao?
Prava slika zelje za gledanoscu rts-a bi se dobila da se signal skrembluje pa da se vidi koliko korisnika ce platiti dekoder...rts bi nestao za manje od mesec dana...
Generalno, ne znam zasto je nekome uopste padalo na pamet da skida rts sa budzeta? Ako je nacionalna televizija i toliko vazna za Srbiju, sta je logicnije nego da se finansira iz budzeta? Bar ne bi videli koliko ih stanovnistvo malo ceni i postuje...a ovih prepirki ne bi bilo...:cool:
 
E, sad, nemojte udarati po RTSu po svaku cenu. To sto je vama losa slika(vama koji je pratite putem kabla) zalite se vasem provajderu, to nije do RTSa. Oni ubedljivo imaju najjace predajnike.

Pa sta ako imaju najace predajnike..zato svaki polupismen covek u nekoj zabiti i gleda samo i jedino rts..tako se i dolazi do visokog procenta gledanosti..sto ne znaci da imaju kvalitetan program..vec im se moglo u proslim vremenima siriti..i sto si pomenuo najbolju tehniku..da nisi mozda cuo za stereo zvuk..da da..ne mono..stereo..2 zvucnika..e to..ne ne..to cudo tehnike jos uvek nemaju!
 
E, da vidimo ovako...
RTS je apsolutno jedina televizija u nasoj zemlji koja ima i uvek ce imati prioritet u svemu. Sto znaci, informativni deo ce biti uvek ispred drugih...dozvole za razna emitovanja, reemitovanja, prenose uvek ce prvi ici RTS...kad niko drugi nije postojao, Televizija je bila tu, frekvencije su se delile, RTS nije morao da konkurise, svi ce raditi, mozda i nece jednog dana, RTS UVEK HOCE! Znaci, opravdanja ima...

Poreklo imovine? pa sad, ako krenemo redom da izvrcemo stvari na postavu, mislim da bi sve nas cekao po koji dan zatvora, tako da mislim da je suludo govoriti o takvim stvarima(kako je nastao Pink, B92...?!) Znam koliko RTS naplacuje koriscenje tehnike, antenskih stubova i prenosnih sistema, ali o tome necu javno, samo znam da ono sto linkuje RTS sigurno stize na pravo mesto :)

Ti polupismeni ljudi u zabitima gledaju RTS zato sto je jak(u svakom smislu)..zasto do njih ne dopire Pink i SLICNI..? Sta tamo da vide? Grand u 6754086586 oblika? :roll:
U dva zvucnika moze i stereo i mono i "duplo mono" ..pitanje je koliko ima prostornosti( = stereo = stereo koder = expander...) Mnogi i nemaju tv u kuci, kamoli stereo TV.

RTS je krenuo sa DABom..polako, ima vremena...:arrow:

UKIDANJE RTS-A BRE!!!! :arrow: nikad... :tongue:
 
Aha..znaci zato rts nema stereo zvuk..zato sto nema svako stereo tv..buahaha..stvarno su zakon..a do pomenutih ne dopiru ostali kanali posto su nastali novijeg datuma..i ocigledno imaju ogranicen budzet..da ne ulazimo u podrzavanje..podmazivanje politicara..nisu im dozvolili da pljackaju narod u tolikoj meri kao ''javni servis''..i zbog pomenutih privilegija..efekta carevog novog odela..ja ih i dalje ne gledam i ne placam.
Aj me samo podseti..koja je poslednja strana serija koju su kupili..mislim od gledanijih u svetu?
 
E, da vidimo ovako...
RTS je apsolutno jedina televizija u nasoj zemlji koja ima i uvek ce imati prioritet u svemu. Sto znaci, informativni deo ce biti uvek ispred drugih...dozvole za razna emitovanja, reemitovanja, prenose uvek ce prvi ici RTS...kad niko drugi nije postojao, Televizija je bila tu, frekvencije su se delile, RTS nije morao da konkurise, svi ce raditi, mozda i nece jednog dana, RTS UVEK HOCE! Znaci, opravdanja ima...

Poreklo imovine? pa sad, ako krenemo redom da izvrcemo stvari na postavu, mislim da bi sve nas cekao po koji dan zatvora, tako da mislim da je suludo govoriti o takvim stvarima(kako je nastao Pink, B92...?!) Znam koliko RTS naplacuje koriscenje tehnike, antenskih stubova i prenosnih sistema, ali o tome necu javno, samo znam da ono sto linkuje RTS sigurno stize na pravo mesto :)

Ti polupismeni ljudi u zabitima gledaju RTS zato sto je jak(u svakom smislu)..zasto do njih ne dopire Pink i SLICNI..? Sta tamo da vide? Grand u 6754086586 oblika? :roll:
U dva zvucnika moze i stereo i mono i "duplo mono" ..pitanje je koliko ima prostornosti( = stereo = stereo koder = expander...) Mnogi i nemaju tv u kuci, kamoli stereo TV.

RTS je krenuo sa DABom..polako, ima vremena...:arrow:

UKIDANJE RTS-A BRE!!!! :arrow: nikad... :tongue:

a nisu otkupili nijedan stani film ili seriju u poslednjih 5 godina zato sto narod jos uvek nije odgledao sve sto je snimljeno pre toga, pa da nesto ne propustimo?

Ne vidim kako i zasto neko moze da brani RTS :roll:...ovo sve ostalo mogu da shvatim i pink i b92 i fox, ali rts :roll::roll::confused:
 
Aha..znaci zato rts nema stereo zvuk..zato sto nema svako stereo tv..buahaha..stvarno su zakon..a do pomenutih ne dopiru ostali kanali posto su nastali novijeg datuma..i ocigledno imaju ogranicen budzet..da ne ulazimo u podrzavanje..podmazivanje politicara..nisu im dozvolili da pljackaju narod u tolikoj meri kao ''javni servis''..i zbog pomenutih privilegija..efekta carevog novog odela..ja ih i dalje ne gledam i ne placam.
Aj me samo podseti..koja je poslednja strana serija koju su kupili..mislim od gledanijih u svetu?
ovo je stvarno dobro pitanje.
pokusavam ...da se sjetim.
i ne mogu :D ...aha!CSI:Miami?mada...to je iz 2004.
imaju srece,njihovi aduti su beovizija,slagalica,eurovizija,oskar i slicno.
i boli ih uvo.
kad narod voli dagleda po 1000 put belu ladju.
neka im.
 
@Bandzi FmMONO
sa skrivenom nadom da je u pitanju cista provokacija, koliko vidim, nisi osporio da je rts to sto jeste samo zato sto je zakon takav? Nigde price o kvalitetu emisija, zanrovima, postovanju korisnika i sl. . Sto samo potvrdjuje moju teoriju. rts ima zakon iza sebe i to je to. Taman da ne emituje nista u etar, i dalje ce vaziti taj zakon. Dok se ne ukine. A onda....ili ce se ponasati kao javni servis ili ga nece biti. Simple as that.
Ne vidim zasto mesas pink, fox, ili bilo koju drugu televiziju kojoj se NE PLACA PRETPLATA PO ZAKONU?!?! Kakve veze ima kako je finansiran pink? To je problem utvrdjivanja porekla imovine privatnih lica a ne stvar placanja pretplate. Za svu tu opremu i tehniku koju poseduje rts, ko je odvajao sredstva i odakle su finansirani sve ove godine? Znam, skakljivo pitanje koje ces eskivirati smajlijima...ali i to govori o onima koji mogu da opravdavaju placanje pretplate tzv. javnom servisu.
uostalom, po zakonu ionako mogu da naplate samo poslednjih 12 meseci neplacanja pretplate sto je oko 5000 rsd...sreca njihova te su ljudi u unutrasnjosti ubedjeni da ce im struja biti presecena ako ne plate i pretplatu. I kada su tako sigurni u svoje pravo, kako to da u Beogradu na racunima stize odvojeno dug za rts koji mozes i da ne platis a, recimo, na teritoriji Vojvodine na racunima nema odvojenih stavki vec je sve maskirano kao edb potrazivanje? Da se Vlasi ne dosete....malo je jedan mastan konopac za neke...
 

Back
Top