kako potpisati profesionalni ugovor????

-Air Stefan-

Aktivan član
Poruka
1.895
Zanima me kako potpisati profesionalni ugovor sa nekim klubom... Posle 18-godine, planiram da se preselim u BG da tamo studiram, pa bi u koliko je moguce potpisao profesionalni ugovor za neki slabiji klub...
E sada zanima me kako to sve ide:??? Jel treba samo da se dodje do trenera ili vlasnika kluba, pa da se pita mogu li odraditi jedan trening, pa ako sam dovoljno dobar oni mi ponude ugovor il shta:confused: Znam da ima josh 3/4 godine dok ja zavrshim srednju,pa se preselim u BG, al eto, ako neko moze da mi odgovori:???
 
Jednostavno je-radio sam u Partizanu,pa znam kako su to radili tamo...Uzmu nekog talentovanog kadeta,koga su primetili na nekoj od svojih utakmica,on odradi prvo individualni deo(sut,tehnika) a onda ide trening sa ekipom,naravno,ako prodje prvi deo.Nakon nekoliko treninga trener se odlucuje da li ga uzima ili ne.

A ako te interesuje koje ces pare uzeti-ZABORAVI na to u startu.Ovde su ti prevaranti da en poverujes,pa sta mislis zasto nam je basket u ovako katastrofalnom stanju?Dobices 100,200 evra mesecno i to ako se opasno pokazes,i oni ce te postaviti u takvu situaciju da cak budes srecan zbog toga.
 
Skoro svi klubovi imaju omladinske pogone. Odatle se prvo uzimaju igraci za profesionalne ugovore,. Dalje se uzimaju igraci koji su se negde dokazali, koji su nekome "zapali" za oko
Neko ko dodje sa ulice i kaze ja bih da igram za tebe i ako hoces da se uveris odradicu ti trening nece uraditi nista. Nece ti dati cak ni prijateljsku utakmicu da igras.
Moras da budes tezak talenat da bi sa ulice uleteo u klub a i tada izuzetno tesko ako neko ne garantuje za tebe a narocito ne u tvojim godinama.
Znaci moras da igras negde u mladjem pogonu da bi neko mogao da se uveri u tvoje igracke sposobnosti, sto bi rekli da te neko vidi ;)
 
Dobices 100,200 evra mesecno i to ako se opasno pokazes,i oni ce te postaviti u takvu situaciju da cak budes srecan zbog toga.
MA gde ce toliko dobiti kao pocetnik. Nemoj da si lud.
Znam decka koji je profesionalno igrao ovde pa je posle igrao u Madjarskoj (znaci ipak govorimo o igracu koji uopste nije bio los igrac) i kad je tamo zavrsio vratio se ovde i nudili su mu u jednom klubu da igra za 16000 mesecno sta je odbio i sad je bez angazmana i polako se okrece drugim aktivnostima.
 
Ja sam vam rekao kako je to islo u Partizanu,nemojte da ste blesavi. Nick,bas ovako ide kod nas u zemlji.I mi pricamo o prosecnim igracima ili malo boljim za koje niko nije cuo.Pa znas sa koliko njih sam ovde u kontaktu?Zato ti i kazem kako stoji situacija,veruj mi da nije dobra. Klubovi placaju 2 igraca koji igraju za dobru lovu(za nase uslove),jos pet placaju cisto da im zamazu oci,a ostali igraju u slavu kosarke.I to vazi za 90% klubova.
 
Kao prvo hvala svima na odgovoma... Zanima me da li je toliko velika konkurencija i u manjim klubovima, poshto, nije mi bitna lova, samo da igram za prvi tim, nekog kluba koji se tekmichi u nekoj ligi, svejedno kojoj...
Po ovome shto je srlesene rekao, igrach ne moze da potpishe profesionalni ugovor u koliko u tom trenutku
ne trenira vec negde, tako sam bar ja razumio:???
I josh jedno pitanje, da li igrach(punoljetan), moze da uradi ishta drugo osim potpisivanja profesionalnog ugovora, ili moze da se upishe i trenira za taj klub:???
 
Ma,kakva lova sine,pare jedva dobijaju u Prvoj Ligi. Ćorav ti je to posao. Možeš da odeš na probu u neki ozbiljniji klub ako imaš neku vezu koja će da ti obezbedi tu probu. Ne možesš tek tako da se pojaviš. A,uglavnom se u klubovima do prve srpske radi ozbiljno i teško ćeš uskladiti faks i basket,mada nije nemoguće. I iznenadio bi se kakva je konkurancija u tim slabijim ekipama. Morao bi ili da ih oduševiš,ili da imaš ledja
 
A,a pro po konkurancije,ona je ogromma u mladjim kategorijama do nekog stadijuma,i onda se jednostavno sve razvodni. Veliki klubovi uzmu sve što valja,i onda 90% tih momaka ne može da se izbori sa takvim zahtevima i takvom konkurencijom,jer su navikli da budu zvezde. A da ne govorimo ,koliko igrača ima lfinansijska ledja,pa ih guraju. Protiv koliko sam samo ja vanserijskih talenata igrao,a bogami i sa njima,a danas ih nema nigde. Srbija je mnogo zajebano mesto da uspeš.
Eto vam primer Mačvana. Dečko je ekstra talenat,bio je kapiten reprezentacije,najbolji igrač 89. u FMPu,a imao je tretman kao vodonoša zato što je miran dečko van terena. Ubijali su ga i Čović i Smiljanić i više od pola ekipe. Zato je on zapalio čim je mogao
 
Ako hoces negde da prodjes moras da imas dobru vezu,kao i da si veliki talenat.ako zelis da igras kosarku onda ne razmisljaj o parama vec o igri,jedino u mladjim kategorijama mozes da uzivas u igri,posle je sve sablonski.iskoristi priliku da se nadigravas sa protivnicima,da se boris.....
Ako si dovoljno dobar uzece te neko,a pare ces dobiti vremenom.
ne moze odmah 5000 eura,moras biti strpljiv,ali nemoj im popustati.
igraj za onoliko za koliko mislis da zasluzujes.
usput koje si godiste?
odakle si?
koju poziciju igras?
gde?
 
Ljudi ne zanimaju me pare, igrao bih besplatno za bilo koji klub gde se negde takmici...
Nisam bash najbolje svatio:??? Ako bi doshao u beograd kao vec punoljetan, i pokushao da potpisheam profesionalni ugovor, shta bi konkretno trebao da uradim:???
Mislim svi ste spominjali, preko veze, ili jednostavno prelazak iz juniora, kadeta u prvi tim, nisam dobio nijedan konkretan odgovor na moje pitanje:confused: Bar ja tako mislim... :lol: :mrgreen:
 
Kao prvo hvala svima na odgovoma... Zanima me da li je toliko velika konkurencija i u manjim klubovima, poshto, nije mi bitna lova, samo da igram za prvi tim, nekog kluba koji se tekmichi u nekoj ligi, svejedno kojoj...
Po ovome shto je srlesene rekao, igrach ne moze da potpishe profesionalni ugovor u koliko u tom trenutku
ne trenira vec negde, tako sam bar ja razumio:???
I josh jedno pitanje, da li igrach(punoljetan), moze da uradi ishta drugo osim potpisivanja profesionalnog ugovora, ili moze da se upishe i trenira za taj klub:???

Ne bi verovao kolike velika konkurencija u malim klubovima..U svakom pogledu! Imas igraca koji je solidan,ali tata mu vlasnik ili kupuje dresove za ekipu,i ako je tvoja pozicija-fioka!A onda,imas igraca koji na tvojoj poziciji stvarno dobro igra,ili je po nekom pitanju veca faca od tebe i ti oept grejes klupu...Nezgodno?

Da bi dosao u neki klub srpske lige na probu ne treba ti mnogo.Treba da nadjes trenera te ekipe i jednostavno da ga zamolis,mada je to mozda bolje da za tebe uradi neko stariji.Za velike klubove-nemoj ni da razmisljas o tome,veruj mi.

Za plate-ljudi,pa ne govorim vam gluposti,sve sto sam rekao je tacno.Isao sa u Svilajnaca da pricam sa nekim igracima,bio sam u Kragujevcu 100 puta...A zivim u Beogradu,pa i tu malo pratim..Razlike su velike od kluba do kluba,ali vrlo cesto je kao sto sam rekao-jedan ili dva igraca dobijaju finu lovu(fina u odnosu na prosek u Srbiji),5 igraca dobija koliko je neophodno da se ne bune(recimo 200,300 eura i to je max) i ostali igraju u slavu kosarke.
Ako neko zna priemr da nije tako,nek mi kaze,nije problem,stavicu to u svoj softver ;)


@Srlesrle
Koje godiste si vodio u Partizanu?

Vodio sam juniorke 3 godine,kadetknije i bio pomocni trener u prvom timu za to vreme :D
No,kad otovoreno pricamo,gde si ti radio?Posto sam video da dosta znas o kosarci i koloiko sam cuo od ostalih,isto si kolega trener?:D
 
Ljudi ne zanimaju me pare, igrao bih besplatno za bilo koji klub gde se negde takmici...
Nisam bash najbolje svatio:??? Ako bi doshao u beograd kao vec punoljetan, i pokushao da potpisheam profesionalni ugovor, shta bi konkretno trebao da uradim:???
Mislim svi ste spominjali, preko veze, ili jednostavno prelazak iz juniora, kadeta u prvi tim, nisam dobio nijedan konkretan odgovor na moje pitanje:confused: Bar ja tako mislim... :lol: :mrgreen:

PROBA. A da bi otišao na probu,moraš da imaš vezu koja bi te odvela na probu. Ako misliš da možeš da dodješ tek tako na trening,odigraš malo i ugovor nema šanse. Lepo su napisali ljudi da je konkurencija velika. Iz ovih ili onih razloga. A o profesionalnom ugovoru,osim ako nisi neka klasa,možeš da sanjaš. Najviše što možeš da potpišeš je PRISTUPNICA.
 
Eto,na zalost malo je to para...I znate sta je interesantno?Kad cujem po novinama da kukaju sto nam igraci idu napolje! Ja recimo saljem igrace u USA na koledze i neke nase u slabije Euro Lige.I znate sta je tuzno?Koliko god tamo dobili mnogo je bolje nego ovde.Jedan moj prijatelj igra u Drugoj belgijskoj ligi,ali posto nema para koiko biu trebalo,klub mu omogucio da radi i normalan osmocasovni posao pored toga.Eto ti organizacije.
 

Back
Top