shumski pas, zmaj, silvan

Da se razumemo, ja sam za svaku rasu koja je Srpska, čak sam i učestvovao u nekim diskusijama na internetu podržavajući ovu rasu, ali ove montaže pasa sa titom su smešne.
Zašto to raditi da se ljudi smeju?


Ovaj tekst sam video na balkankinology, bio je zanimljiv ali ne želim da ulazim u bilo kakvu raspravu jer ovo ima veliku dubinu i nakon ovoga neću učestvovati u temema o ovoj rasi.

Kako si zakljucio na slici tita sa Zmajem da je fotomontaza, majke ti?
Po cemu si to zakljucio?
 
samo da dam nekoliko graski u tekstu ovog monaha sa svete gore istina je da je crveni zmaj prikazan u bibliji kao sotona ali se nejavlja boja i nejavlja se zmaj nego azdaja azdaja je vrsta zmije kokretno bazilisk..drugo tito nije bio vernik a da bi neko bio mason on mora da bude vernik kako bi ga kasnije lakse prebacili u luciferove redove jer ako neko neveruje u boga nemoze da veruje ni djavola,,,,,,,,,,,,red je bratstvo u 7 veku pravosalvci nisu bili odvojeni od hriscanstva i mislim da je ovaj red pokusavao da ubaci pravoslavlje medju tada pagansko pleme slovena RED teplara tevtonaca i mnogi drugi su branili isusov grob pa nevidim zasto nebi i jedni sloveni koji su sigueno culi za isusa u to vreme i vec poceli da se pokrstavaju nisu mogli da imaju svoj red i da pomognu vatikanu da ,pa nazovimo to pokradu jerusalim i isusov grob mada neverujem da su oni znali zasta to rade..i da veruje se da su od katolickih redova nastali masoni i iluminati koji veruju u sotonu samo zato sto ih je vrhovni poglavar vatikana ukinuo..neverujem da ijedno pravoslavno bratstvo ima bilo sta sa doticnim organizacijama i zato smatram da ovo sto ste vi napisali je cista glupost oce danilo
 
Izvini, nisam te razumela. Mnogo bi jasnije bilo uz interpunkciju, razmake i velika slova.

Ko je pratio raspravu svatio je.
Dodje covek prekine temu sa nekim potpuno glupim obljasnjenjem
i sad ocekuje da mu niko neodogovori.Da bi ispo pametan.cenim
to sto je on monah i sto je otiso korak vise u veri od vernika.
Ali mora da pazi sta pise mislim da je strasno glupo da prica o necemu sto uopste nezna.
Niko od nas nema pojam o redu nikad niko nije cuo za njega nagadja se da postoji.
A tip se uziveo i pljuje po njima kako su jeresi.Mislim strasno glupo doso postavio jedan logo
i nema ga vise na forum.
 
Ja, monah Danilo,sa Svete Gore,obraćam se ovim putem javne reči,preko interneta ,mojoj braći Srbima.
Braćo Srbi,neka je Gospod sa vama!Pišem vam da vas upozorim na neke tekstove na internetu koje čitaju vaša deca.Ti tekstovi mogu da pomute ljudsku dušu i da odvedu čoveka u naručje zlim silama.To je i jedini cilj tih tekstova.
Pa da krenem,uz Božiju pomoć od početka i kako dolikuje.
Sotona je samo zlo.Sotona porađa zlo u ljudskoj savesti kroz svoje zle pomisli,koje roji u ljudskim glavama.Ali zlo je lukavo da lukavije ne može biti.Te pomisli koje su od Sotone ,zlo predstavlja kao uzvišene,dobre i plemenite.Potrebno je da se ljudi ne dosete da su upali u mrežu sotonskih laži.Zato Sotona zle pomisli boji u ljudska osećanja - emocije.Svoje sotonske pomisli na veoma opasan i lukav način približava ljudskom srcu.Upravo kroz jedan tekst na internetu ,na prvi pogled nežan,istorijsko - romantičarski napisan, o najstarijim srpskim psima - Silvanima,o srpskim vitezovima pripadnicima reda Crveni Zmaj, progovorio je sam đavo.Mi monasi znamo da đavo hoće da uništi srpski narod.Đavo uvek kroz nekoga progovara.Da se izrazim jezikom današnjice,njegovi portparoli su grešne ljudske duše.Svete knjige kažu:zlo mora doći,ali teško onome po kome dolazi!Pa da mi koji smo učeni,i pričešćeni verom pravoslavnom malo istumačimo tekst o Silvanima,najstarijim srpskim psima,njihovom gospodaru,Crvenom Zmaju i srpskim vitezovima koji su se "zakleli na vernost "Crvenom Zmaju.
Crveni Zmaj je sinonim (ista reč) za Riđu Aždaju,Lucifera,Sotonu,Božijeg protivnika,Zver.
Šta nam Novi Zavet kaže,ko je Crveni Zmaj:
"I znak veliki pokaza se na nebu:Žena obučena u sunce,i mesec pod nogam njezinim,i na glavi njezinoj venac od dvanaest zvezda.
I ona beše trudna,i vikaše od bolova mučeći se da rodi.
I pokaza se drugi znak na nebu,i gle,velika crvena aždaja koja imaše sedam glava i deset rogova;i na glavama njezinim sedam kruna;
I rep njezin vuče trećinu zvezda nebeskih,i baci ih na zemlju.I aždaja stade pred ženom koja treba da rodi,da kada rodi proždere dete njeno.
I rodi muško Dete,koje će napasati sve narode palicom gvozdenom;i Dete njezino bi uzeto k Bogu i prestolu njegovu.
A žena uteče u pustinju gde imaše mesto pripremljeno od Boga,da je onde hrane hiljadu i dvesta i šezdeset dana.
I nasta rat na nebu;Mihail i anđeli njegovi zavojštiše na aždaju,i ratova aždaja i anđeli njezini;
I ne odoleše,niti im se više nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaja velika,stara zmija,koja se zove đavo i satana,koja zavodi svu vaseljenu,i zbačena bi na zemlju,i s njom zbačeni biše anđeli njezini;
I čuh glas veliki na nebu koji govori:Sada nastade spasenje i sila i Carstvo boga našega i vlast Hrista njegovog,jer je zbačen opadač braće naše,koji ih opadaše pred Bogom našim dan i noć.
I oni ga pobediše krvlju Jagnjetovom i rečiju svedočenja svojega,i ne mariše za život svoj do smrti.
Zato se veselite nebesa,i vi koji živite na njima!Teško žiteljima zemlje i mora,jer siđe k vama đavo u jarosti velikoj,znajući da malo vremena ima.
I kad vide aždaja da bi zbačena na zemlju,poče progoniti ženu koja rodi muško Čedo.
I ženi biše data dva krila orla velikoga da odleti u pustinju na mesto svoje,gde će se hraniti vreme i vremena i pola vremena,daleko od zmije.
A zmija ispusti za ženom iz usta svojih vodu kao reku,da bi je reka odnela.
I zemlja pomože ženi,i otvori zemlja usta svoja i proguta reku koju ispusti aždaja iz usta svojih.
I razgnevi se aždaja na ženu i otide da ratuje sa ostalima iz semena njezinog,koji drže zapovesti Božije i imaju svedočanstvo Isusa Hrista."
(Otkrivenje Jovanovo,12 glava)

Iz ovog novozavetnog teksta saznasmo ko je Crveni Zmaj,i kakvo je njegovo delovanje na zemlji.Tvorac teksta o Silvanu, "srpskom psu" tvrdi da su najčasniji srpski vitezovi - sveti ratnici bili pripadnici latinsko -ugarskog reda "Crveni Zmaj".To bi značilo da je kraljevska i carska loza Nemanjića bila zakleta na vernost samome Sotoni!Ovde je još jedan potajni napad na Svetog Savu i našu pravoslavnu prošlost koja je bila i slavna i časna.U tekstu se govori da je red crvenog zmaja bio osnovan sa ciljem da se bori protiv Turaka i da je jedan od članova tog reda bio i srpski despot Stevan Lazarević.Taj red je osnovan da se bori protiv pravoslavnih Srba koji jesu nosioci čistog učenja Gospoda Isusa Hrista.Osnovali su ga Zapadni jeretici,papa i njegove sluge,koji se do dana današnjeg bore protiv srpskog naroda.Despot Stevan Lazarević bio je turski vazal i za svog života borio se zajedno sa Turcima protiv neprijatelja turskog carstva.Sada je malo jasnije ko je Crveni Zmaj-sam Lucifer.A ko su vitezovi Crvenog Zmaja?Tajno društvo zakleto na vernost samom Luciferu,da će uništiti pravoslavne Srbe.Setite se zločina nad Srbima u I i II Svetskom ratu.Setite se bombardovanja
Srbije 1999 godine,naziv operacije : Milosrdni Anđeo.Sotonski cinično!Ako sada znamo ko je Crveni zmaj,i ko su vitezovi reda crvenog zmaja,još nam nije potpuno jasno ko su silvani.Staro rimsko carstvo je bilo pravna država koja je slavila zlo,ubijanje,krv.Stari Rimljani su slavili silvane kao zle duhove šuma i gajeva.Silvani zavode na krivi put i razdiru putnike namernike koji po noći zalutaju u šumu.Ne,Silvan nije nikad bio,niti će ikada biti pas-vrsta životinje.To je zli duh,pomoćnik Sotone!Njegovo ime na latinskom jeziku i danas zazivaju pripadnici satanskih kultova širom sveta.Čovek koji je pisao o silvanu kao najstarijem srpskom psu je vršio jednu psihičku operaciju nad onim ljudima koji su poverovali u taj tekst.Emotivno je približio Sotonu i njegove sluge ljudima kroz bezazlenu priču o tobož nekoj staroj srpskoj rasi psa.Kako se vrši psihička operacija?Na istiniti nosač infiormacije se doda lažni nastavak informacije,i taj istiniti nosač lažnu informaciju nosi direktno u dušu čitaoca koji poveruje u taj tekst.
primeri psihičke manipulacije :
Deca prirodno vole pse.Na ime pas se dodaje zlokobno ime "Silvan."Srbi su narod koji je ponosan na svoju istoriju.Na sećanje na svete ratnike,dodaje se red "Crveni Zmaj"
Dalje pisac teksta o Silvanima i Crvenim Zmajevima tvrdi da pravoslavni Carigrad od Turaka brani sedam vitezova reda Crveni Zmaj,a da Sveti Grob brane tri viteza istog reda.To bi značilo da najveće pravoslavne svetinje brane Sotonini najamnici.Pisac teksta uvodi "tajnu" u tekst,te tvrdi da svoje pse "silvane" ne sme nikome pokazati,jer se boji da ih neki komunisti ne likvidiraju i tako mu unište rasu.Zapamtite,đavo uvek deluje tajno,ali su posledice delovanja uvek javne i rušilačke po tkivo i biće našeg napaćenog srpskog naroda.
Braćo Srbi,vremena su zla,ne dajte se zavesti i zbuniti!Božiji sud je i strašan i pravedan u isto vreme,ni jedan grešnik neće proći mimo Strašnog Suda Božijeg.
Bratija i ja molimo se Gospodu da pomogne mašem dobrom i napaćenom srpskom narodu.
monah Danilo

"monahu Danilu"
"Citajuci ne napisane zaboravio si one napisane!
A u tim si knjigama mogao da procitas da je pastir bio..."
Koristim reci naseg Milosa Obelica koji je takodje bio Vitez R.Z.
Ako si monah i ako znas da citiras Novi Zavet,Bibliju i stare spise,onda te molim da mi odgovoris cija je zaduzbina Манастир Туман, у околини Голупца kao i Манастир Чокешина koji се налази на тридесетом километру од Лознице према Шапцу, на северној страни планине Цер.
Nema tu mesta "necastivom" ,kako ga pravi crkvenjaci nazivaju, niti Svetlim Vitezovima u sluzbi istom...
Ako si zaista monah i tvrdis to sto si napisao onda ti seces granu na kojoj sedis...
Puno srece u daljem zivotu ti zelim a za Zmajeve ne brini to su i onako samo price za malu decu,zar ne...
 
Donekle, ali samo donekle je monah Danilo u pravu. Crkva jeste smatrala pripadnike reda demonima i sledbenicima necastivog, a razlog za to je jer su vecina pripadnika reda bili staroverci tj. pagani ako hocete, i nikako nisu hteli da prihvate "novotarije" u svom opstenju sa Bogom tj. Bogovima. Koliko daleko je islo unistenje starog verovanja od strane Crkve Hristove najlakse ce ljudi videti kroz hriscansku predstavu djavola: kozije noge, dlakavo telo, jarcevi rogovi... dakle islo se na to da se potpuno zamene uloge i da se od jednog od vrhovnih i najvaznijih bozanstava starih srba Dajboga (Dazboga, Lesnika, Silvana, Pana, Satira - ime varira zavisno od regiona i ilokalnog naziva) napravi najvece zlo, sotona, necastivi!
Povezivanje Crvenog Zmaja sa djavolom je samo proizvod ne znanja (ili mozda namernog precutkivanja) prave istine, jer bi se iznosenjem nekih cinjenica doslo do strasnih saznanja da ni pravslavni ogranak Hristove Crkve nije tako mio i krotak bio, a sto je vec odavno poznato za zapadni ogranak tj. rimokatolicanstvo. Po sredi je bila i ostala borba sa starom verom, a to znaju svi oni koji znaju pravo porekla imena Viteskog Reda Crvenog Zmaja. Ovde rec Zmaj nikada nije predstavljala neku djavolju zmijetinu, gustera, alu, azdaju i slicno (kako nas monah sugerise), vec od starina rec Zmaj kod srba potice od imena krilatoga vuka, vernog pratioca jednog od Svarogovih sinova, a zavisno od lokalnog izgovora taj se vuk zvao negde Kuzmoj, negde Kosmaj!
U starhu od velikih i ljutih srpskih pasa (krilatih vukova) koji su u bojevima svojim celjustima desetkovali neprijateljske vojske, tudjini su ispleli predstavu o srpskim cudovistima, koju je nazalost i crkva nasa prihvatila. Vitezovima, vekovnim zastitnicima srbstva, je bilo svejedno kako ce zvati i njih i njihove pse, dal Zmajevima dal Kuzmojima, kad ih je crkva ionako vec proklela i predstavljala kao demone.Zbog te religijske nemilosti se Red Crvenog Zmaja i ugasio (tj. sklonio sa javne scene). Po prihvatnaju Hrsicanstva su medju srpskim velikasima i poceli veliki sukobi pre svega po religisjkoj osnovi, izmedju staroveraca i bogumila protiv hriscana, pa potom i izmedju hriscana pravolslavnih i hriscana rimokatolika, a posle nije ni bilo vazno ko u sta veruje, i tako je potrajalo do Nemanjinih dana kada je on pokorio dobar deo, a posle smrti Dusanove se opet sa sukobima velikasa nastavilo. Sreca je nasa kao naroda da nam je Sveti Sava bio uman kao sto jeste, pa je u pravoslavlje srpsko dopustio unosenje i zadrzavanje mnogih starovernih obicaja, pa tako Hrista priblizio obicnom i nepismenom domacinu, inace mnoge stvari jos ne bi dosle na svoje mesto (a mnoge doduse jos uvek i nisu).
Red Zmaja koji 1400 i neke osnovao Kralj Zigmund, temelji se na tradiciji Reda Crvenog Zmaja. Oznaka tog viteskog reda je zmaj (u ovom slucaju reptiloidno bice) kome je crveni krst utisnut u ledja a rep zmajev obmotan zmaju oko vrata, sto je znacilo da je novi red, Red Zmaja, ovog puta sputan tj. u sluzbi Crkve i u njenoj je milosti. Kod srpskih ratnika koji su ostali verni starovernim moralnim nacelima tada se probudio revolt pa su svojim psima poceli da odsecaju repove kako se ni bi bojali nikoga, pa ni Boga.
 
Ma daj ljudi sta se palite monahom danilom i silvanom :D ovo je cista zajebancija.
Pre par godina ova tema je bila na Balkankinology,isto pismo monaha,a i sve ostalo je prepisano.
Jedna devojka koja je bila u grupi koji je napisao scenarijo :) o silvanu,se nesto posvadjala sa njima i izbacila adresu sajta nekog madjarskog azila i uz svaku sliku silvana dokumentovala linkom na sliku iz azila.
Jednostavno ljudi nemaju sta da rade i zajebavaju se. Kome nije mrsko nek pronadje temu na Balkankinology pa nek se sam uveri.
 
Tražio sam opciju gde mogu da obrišem svoj post ali ovde izgleda to nema, pa moram da ti odgovorim.Kao samoproglašeni stručnjak za istoriju i kinologiju me pratiš i blatiš gde god se pojavim sa ovim psom.Predložio bih ti da malo dublje uđeš u srpsku istoriju jer bilo je mnogo toga što ti neznaš.Ne počinje istorija od momenta kad si postao veliki srbin(pre 15 godina),nego seže daleko duže.Molio bih te da mi ne repliciraš jer za mene je ovaj razgovor kao i tema završen.Ako trebaš nešto možeš mi se obratiti na PP,ovde ti neću odgovarati.
 
Jevdjo, ova tema nikako nije bila, niti jeste za***ncija. "Raskrinkavanje zmajara", kako ti kazes, je upravo uradjeno po nalogu tih istih zmajara, koji su od samog pocetka pokusavali da ugase tu temu i sprece pisanje o rasi. Posto se otislo predaleko, jedini nacin i jeste bio da namerno postavljaju photoshopirane slike dzukela iz Madjarske pa da onda "neko" revolucionarno otkrije da se tu zaista radi o dzukelama i da se stvori slika da citava stvar jeste zajebancija i da zmajari i zmajevi ne postoje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jevdjo, ova tema nikako nije bila, niti jeste za***ncija. "Raskrinkavanje zmajara", kako ti kazes, je upravo uradjeno po nalogu tih istih zmajara, koji su od samog pocetka pokusavali da ugase tu temu i sprece pisanje o rasi. Posto se otislo predaleko, jedini nacin i jeste bio da namerno postavljaju photoshopirane slike dzukela iz Madjarske pa da onda "neko" revolucionarno otkrije da se tu zaista radi o dzukelama i da se stvori slika da citava stvar jeste zajebancija i da zmajari i zmajevi ne postoje.

kako te samo ne mrzi stalno da otvaraš nove naloge ?
mora da si dokon
 
kako te samo ne mrzi stalno da otvaraš nove naloge ?
mora da si dokon

yugo 45, ne znam za koga me ovde smatrate i sa kim povezujete, ali mislim da se moze proveriti kod moderatora ili administratora ili kako li se vec zovu ovi sto regulisu ovaj kompjuterski saobracaj na forumima, pa cete se uveriti da nemam duple ili triple naloge. Uclanio sam se ovde u Aprilu prosle godine sa namerom da pojasnim neke stvari, medjutim prestali su ljudi da pisu pa ne pisem ni ja, ali kad se krene ovako podcenjivacki i sa omalovazavanjem onda se nema niti sta niti kome pisati. Posto svi sve znate, a niko nece ni da pita, onda nek u vasim glavama zmajevi i dalje ostanu laz, glupost, smejurija, Dosije X... bolje niste ni zasluzili.



A zasto bi se oni BAS TOLIKO trudili da sakriju tog psa?

Ipak je to samo pas a ne sveti gral.


Msm, ovo mi lici na jednu od epizoda "Dosijea X" i pomalo je smesno.

Bas zato sto ste gospodjice (ili gospodjo, izvinjavam se ako sam pogresio) nesvesno napravili gotovo idealno poredjenje i sto to poredjenje jednim delom vec daje odgovor na vase pitanje a to je da taj pas nije samo pas, za zmajare on jeste sveti gral, samo ko nije upoznat sa vecinom stvari iz ove duge price nece nikada ni moci da shvati zbog cega toliko skrivanje i tajanstvenost. Drugi deo odgovora na vase pitanje mozete videti ovde iznad u mom obracanju clanu foruma yugo 45, a i u mom prethodnom odgovoru clanu foruma pod imenom Jevdjo. Zbog takvih i slicnih zajedljivih komentara ce nazalost i oni koji jesu zeljni znanja ostati uskraceni jer rasipati energiju na stotinu onih koji te u blato vuku zarad samo jednog koji stoji u cistoj vodi nije racionalno, a ja nemam nameru da sebe dovodim u situaciju da me pojedine persone ovde lazno prozivaju, a koje mi ni imena ne znaju a kamoli bilo sta drugo o meni, niti imam potrebu da ikome ista dokazujem, pa se tako moje dame i gospodo ovde vise necemo "vidjati" iako se posteno nismo ni "gledali"... a mogli smo... samo, biseri se pred svinje ne bacaju, pa se nemojte zaludu pitati sto vam niko nije raspolozen za davanje odgovora kad one koji ih imaju ovako docekujete.

I za kraj jos da se obratim spenseru... Spenseru, lep vam je pas, pravilne gradje, jakog vrata a deluje i kao veseo, zivahan stvor, ali kakve god da vam je neko price napricao o vasem psu, vi ipak nemate zmaja. Postoje omanji zmajevi, tacno je, ali ne toliko mali. Laickom oku moze svasta da prodje ali onome ko se malo ozbiljniije bavi psima bas i ne moze. Raocaracu vas, ali jasno se vidi da vas pas nije zakrzljali primerak velike rase, vec zreo i potpuno razvjeni muzjak psa tipa bul, sto verovatno znaci da je on nusprodukt iz nekog bandog programa ili oplemenjivanja SOP-a. Bilo je puno takvih simpaticnih kreacija po Srbiji ratnih i poratnih godina pa je neko mozda i nastavio da ih gaji u tipu, ali zmaj to nije. Najlakse se primecuje po glavi, odnos njuske i lobanje je kod zmaja oko 50:50, dok se kod vaseg Cezara jasno vidi da je njuska upadljivo kraca od lobanje i da cela glava neodoljivo podseca na pita (ili staforda) iako je neznatno drugacija i sira. Naravno ovo nije razlog da se odreknete vaseg psa, uzivajte u vasem ljubimcu jer verujem da vas je to divno bice puno puta do sada obradovalo ne trazeci od vas nista zauzvrat.
 
Kako se svi vredjaju,poznato mi sa teme o sopu.
Ako stvarno ta rasa postoji,cemu ta mistifikacija,ko hoce da unisti te pse?
Recite i nama pa ce mo i mi da pomognemo kolko mozemo,a ovako kako sad pricate ispada kao cista zajebancija,pa nije ovo srednji vek,vreme inkvizacije.
 
yugo 45, ne znam za koga me ovde smatrate i sa kim povezujete, ali mislim da se moze proveriti kod moderatora ili administratora ili kako li se vec zovu ovi sto regulisu ovaj kompjuterski saobracaj na forumima, pa cete se uveriti da nemam duple ili triple naloge. Uclanio sam se ovde u Aprilu prosle godine sa namerom da pojasnim neke stvari, medjutim prestali su ljudi da pisu pa ne pisem ni ja, ali kad se krene ovako podcenjivacki i sa omalovazavanjem onda se nema niti sta niti kome pisati. Posto svi sve znate, a niko nece ni da pita, onda nek u vasim glavama zmajevi i dalje ostanu laz, glupost, smejurija, Dosije X... bolje niste ni zasluzili.




.
da u pravu si postoji silvan
odo ja na pdf natprirodne misterije i pojave :guza:

ne bi me začudio da otvoriš još neki nalog

smatram te za lažova pre svega :amen:
 
'el vredi da čitam ovu temu od početka, ili je to gubljenje vremena?
A, pre nego počnem (a znam da hoću, radoznao sam po prirodi) da čitam, da pitam upućene: Onda i žensko ime Silvana ima neko značenje, kao zmaj...?

Dodatak: Pročitao, razumeo, odbio.
Ende.
 
Poslednja izmena:

Back
Top