Српска села у Херцеговини

Zanima me nešto u vezi moga prezimena, neka mi se javi neki Hercegovac, naravno da je poreklom iz Istočne Hercegovine, i da dobro barata sa podacima, istorijom IStočne Hercegovine.

Ideja je dobra al da je malo proširimo.Da se svi Hercegovci povežu a osnova će biti prezimena i naziv sela-mjesta rođenja-porijekla.Pokidali smo veze sa rodbinom.Mnoga sela su ostala pusta.Moje porijeklo vodi iz I.Hercekovine i znam da su mnoga sela sada potpuno pusta.Nema nade da će se obnoviti, pošto smo potpali pod opštinu Ravno.Da li mislite da je ideja vrijedna pažnje?:bye::heart:
 
Zivim u Uzicu.Mnogi tvrde da je domicinlno stanovnistvo ovog dela Srbije poreklom iz Hercegovine.Zanima me poreklo prezimena Jankovic, Mojsilovic, Radovic?
Za Jankovice sam procitao da su poreklom iz Sirokog Brijega i da su slavili Sv.Luku i da ih je takodje bilo u okolini Trebinja. Da li ima jos podataka o toj familiji i intresuje me, ako neko zna, odakle su Mojsilovici i Radovici?
 
Zivim u Uzicu.Mnogi tvrde da je domicinlno stanovnistvo ovog dela Srbije poreklom iz Hercegovine.Zanima me poreklo prezimena Jankovic, Mojsilovic, Radovic?
Za Jankovice sam procitao da su poreklom iz Sirokog Brijega i da su slavili Sv.Luku i da ih je takodje bilo u okolini Trebinja. Da li ima jos podataka o toj familiji i intresuje me, ako neko zna, odakle su Mojsilovici i Radovici?

jankovići sa širokog...nisam baš siguran
 
Zivim u Uzicu.Mnogi tvrde da je domicinlno stanovnistvo ovog dela Srbije poreklom iz Hercegovine.Zanima me poreklo prezimena Jankovic, Mojsilovic, Radovic?
Za Jankovice sam procitao da su poreklom iz Sirokog Brijega i da su slavili Sv.Luku i da ih je takodje bilo u okolini Trebinja. Da li ima jos podataka o toj familiji i intresuje me, ako neko zna, odakle su Mojsilovici i Radovici?

http://www.dob.rs/Naslovne_strane/Hercegovina.jpg

Vidi ovde...Jevto Dedijer,Hercegovina...
 

Back
Top