POLJE DECE U NATALU

fale nam zapete izmedju , ono polako, pa nabrajamo, pa sve razlozimo i eto, nego nam guzva i brzina radi svoje
koliko kapiram, trebalo je da pise treca od 7 je rodjenje drugog odnosno to je druga od 8 ako nam je lakse da brojimo
 
Zasto osma od III? Sta je u tom slucaju III kuca?
Ma jok uopste nisam htela da prikazem simboliku trece, nego samo da ukazem na lapsus ali koristeci tvoj broj osam da ljudi ne misle da se broji OSMA kuca, posto sama po sebi nije nista.
Ovako -ja bas bas volim da se igram derivatnim sistemom jer me je stosta naucio i (ne pisem tebi krinka, kod tebe je lapsus) za vas koji citate objasnicu na primeru dece posto je to tema.

Derivatni sistem nam omogucava da gledamo simboliku polja za nama bliske ljude kroz nas natal -naravno ovo je subjektivno vidjenje, a natal prevashodno opisuje nas.
Prva kuca je nase telo, peta kuca su deca ali sa akcentom na nase prvo dete. Ako tako posmatramo nasa peta dodje prva kuca naseg prvog deteta te je cesto dete fizicki/karakterno opisano njom. Nasa sesta kuca bi bila druga posmatrajuci petu kao prvu. Simbolika druge kuce -sitem vrednosti i materijalna dobra, ukratko to je kuca novca od naseg prvog deteta.
Tom simbolikom mozemo i to najcesce i radimo na drugim temama opisati partnera -sedma kuca je partnerova prva, a onda raspalimo dalje :-)
Sta je ovde bio kamen spoticanja -porod. Za majku -nase telo, pored je osma kuca smrti i regeneracije -dakle kuca novog zivota. To je za prvo dete derivatnim sistemom cetvrta kuca (peta je prva, sesta je druga, sedma je treca, osma je cetvrta). Cetvrta kuca u svojoj osnovnoj simbolici je kuca pocetaka, kraja zivota i familije. Dakle kao cetvrta u derivatnom sistemu deteta ona simbolise njegov sami pocetak tj. porod.

Derivatni sistem funkcionise pomeranjem za dva, te ce nase drugo dete biti prikazano sedmom kucom. Ako posmatramo pocetak tog deteta kao njegovu cetvrtu, to ce biti nasa deseta kuca.

Ovaj princip je primenjiv i na brace, sestre, partnera...

Meni nije jasan deo ''osma kuća od sedme'', kako je to isto što i ''druga od osme''? :)

Razumeli smo se sad :wink:

Sam cin porodjaja za majku je opisan njenim VIII poljem, kao i Plutonom, Marsom, kao i sadrzajem Skorpiona sekundarno. Isto je navedeno i u "Knjiga vladarstava u astrologiji", A. Imsiragica

Ziveo on i derivatni sistem!
 
Vip mi je pominjala aspekte za 2 deteta.. Vidi li se kad otprilike, musko/zensko, sa jednim covekom oba ili...?? Ali ako imate puno posla ne morate da mi odgovarate, ja ustvari vezbam postavljanje karte po Vipcurlicinim instrukcijama, pa mi bilo bezveze da samo postavim kartu bez ikakvog pitanja... Dakle ako moze odgovor-super!! ali ako ste zauzeti nema veze... pozz:)

USPELA SAM!!! Samo da ne ispari... :)
 
Vip mi je pominjala aspekte za 2 deteta.. Vidi li se kad otprilike, musko/zensko, sa jednim covekom oba ili...?? Ali ako imate puno posla ne morate da mi odgovarate, ja ustvari vezbam postavljanje karte po Vipcurlicinim instrukcijama, pa mi bilo bezveze da samo postavim kartu bez ikakvog pitanja... Dakle ako moze odgovor-super!! ali ako ste zauzeti nema veze... pozz:)

USPELA SAM!!! Samo da ne ispari... :)


mozda i nece. moje stoje ali sam se registrovala na astrokomu, mozda zato..bice draga, samo malo nam je gusto, bas dosta ljudi ceka..
 
ona pita da li ce imati dece u zivotu...nije udata jos..
@mirkab

premesteno iz natalne karte u slikama[/QUOTE]

Da se samo oglasim, rekla sam na upucene poruke na pp da mislim da ce imati decu tako da se ne zadrzavam na ovom horoskopu, da se ne ponavljam
 
Jeste, loša mu je peta. Em Saturn u Ovnu, em Mars kao dispozitor u vagi, pa još r, a i u opoziciji sa Merkurom, kao prirodnim signifikatorom za decu.
Moram da nabavim njene podatke.
Idu oni već duže vreme na veštačku oplodnju, ali nešto im ne ide od ruke.
Koliko sam shvatila njegovu sestru i ona ima nekih problema. Navodno stimulatori ovulacije uspevaju da iscede samo po jednu- dve jajne ćelije, što je veoma čudno.
Probaću da nabavim njene podatke.

PS, licno mislim da dobija dete izmedju 40-43 godine, on sada vec je u 40-41 godini, znaci taman na vreme

Slazem se sa @Webda ovde ima realnih pokazatelja o slaboj oplodnoj moci muskarca i s obzirom da je merkur vladar 8 iz blizanaca (kazu da su vazdusni znaci manje plodni) i da je u 6 polju i u kvadratu sa Venerom bas u 8 i opoziciji Marsu u 11, sto bi sve ukazalo da treba u zivotu vise da se posveti i lekarima i intervencijama (vestacka oplodnja je intervencija i kako je mars u 11 to je i 5 polje njegove supruge, znaci njena oplodnja da me ne bi shvatili pogresno, da naglasim).I povrh toga saturn u 5 njemu, kaze ili deca kad je jako mlad ili u kasnijim ,zrelijim godinama i dugo vremena bez dece na primer, tako da se oseti tezina koju nosi Saturn (trpljenje). Prosto mu, zbog Hirona dodje da se okane svega u nekom trenutku...No, ja mislim da tu moze da bude resenja, Kako saturn prelazi u Devici na Uran i Pluton, menjace mu se korenito nesto u zivotu, u kuci i u porodici, pa kako ce Jupi da ide u Vodoliju(sirenje u porodici i prinove), tako ce da napravi trigon marsu i sekstil Saturnu pa zaista treba da se uzmu podaci njegove zene, mada mislim da ce trud i rad i zalaganje u polju da se isplate..sada a Jupi u Jarcu koji bi gradio krst kvadrat sa natalnim T kvadratom gde je vrh Jupiter natalni, iskreno sumnjam da bi plod opstao i da rade oplodnjuMoras imati zenine podatke ili preneti da je bolje vreme za godinu dana...
 
@ Liidia

kao sto rekoh, mozes da imas decu s tim sto posle prve trudnoce moras da povedes vise racuna o sebi, sa ovom pozicijom 7 polja, moras pazljivo da biras svoje partnere i nikako ne bih preporucila da imas prekid trudnoca jer je situacija takva, da bi kasnije imala posledica vecih po hormone a samim tim i po mogucnost ostajanja u drugom stanju. Znaci, maksimalno moras da zastitis sebe, nekom metodom, kako znas, da ne bi imala komplikacija ako u odredjeno vreme partner nece ono sto bi ti htela. .Prosle godine rekose neki, iz razloga sekstila Jupitera sa Suncem , negde ove jeseni je bilo rizicno ali moglo je da prodje samo sa nekim pomeranjem ciklusa, a ove godine, kako idu aspekti, kvadrat Saturna iz 6 sa Uranom vladarem 11 u 8 znacio bi tendenciju i ka spontanom ali i onemogucenu trudnocu, pa i kad bi se dogodila u nekom bliskom periodu, imala bi problema i neku nemogucnost da to zadrzis. Mislim da je rizicno i da je rano, prema tome, da se cuvas sama!Trigon saturna iz kraja Device tokom tvoje 28-29 godine na planete u Jarcu u 10 polju vuce na mogucnost zajednice i bracnih promena kao i mogucnost trudnoce koja bi mogla biti izneta..Ovaj Kvadrat Saturna sa Uranom moze i da oznacava promenu partnera, posebno onog u domenu seksualne veze, pa bih te zamolila da kazes, sta je bar u znaku i podznaku sadasnji partner, jer se meni cini da moze tokom tvoje 27-me godine, u koju ulazis na kraju meseca, da dodje i do promene postojeceg partnera..
 
@ Mery77

Licno mislim da si u ranim godinama imala aspekte za ostajanje u drugom stanju, posebno izmedju 18-22 godine, nije trebalo da ima problema ali izmedju 23-26 pa nadalje su postojali aspekti za spontani ili namerni prekid trudnoce.kako je Pluton vladar 5 polja i daje regenerativnu moc, ako su osnovne opcije ocuvane, bez obzira kakve promene ili intervencije ili lecenja mozes da imas, postoji mogucnost uz adekvatno lecenje ili neki vid druge terapije, da se dodje do zeljenog cilja. Ali ti spadas u osobe koje ne mogu sa svakim i ne mogu uvek da imaju povoljne aspekte za trudnocu zbog aspekata koje u sebi preko planeta, nosi to 5 polje. Plasis se i sama ali mislim da bi uz odgovarajuceg partnera i mogla da se realno nadas deci, sve do svoje 37-38(koja nije povoljna za iznosenje), kao i eventualno nesto kasnije ako pre ne urodi plodom. Kako se nisi javila i kako ne znam tacan podatak za problem koji postoji, ostavicu ovo pitanje otvoreno do daljnjeg dok se ne javis...
 
@ angely I trudnoca ok
II trudnoca spontani pre 3 meseca

Ovako kako gledam, moguce je da je prva trudnoca bila izmedju 20-23 godine, rekla bih, orjentaciono ali ma kako bila ona u redu, je li porodjaj protekao normalno ili je bilo carskog reza mozda kojim slucajem?Izmedju 24-27 godine su pomalo nestabilni hormoni i situacija u organizmu, posebno prelaz Jupitera na jesen 2007 koji je mogao dati spontani kad je bio preko Neptuna u prvom polju i kvadrat marsu natalnom u 9 polju, kao i tranzitni mars koji se tada mogao nalaziti u Blizancima , 7 polju odnosno polju 2 deteta. Sa ovim aspektom Marsa i Venere u konjukciji i oba vladaju 5 poljem, mora se ocekivati neki problem do tvoje 26-27 godine..Mislim da trebas da imas drugo dete ali takodje mislim da ti je organizam iscrpljen na neki nacin i da bi bilo dobro da se odmoris, bar jos godinu do dve, jer ce saturn Biti u Devici na vladarima polja dece i ako bi ostala trudna u nekih par meseci sledecih odnosno do kraja godine, morala bi da odrzavas tu trudnocu, ili lekovima ili cak serklazem kao merom predostroznosti..Ako pokusavas, a nece tako lako da se "zakaci", opusti se i malo odmori, sacekaj i ne zuri (sem ako tebi nesto nije licno hitno) ali drugo dete mozes da dobijes samo je po meni bolje malo kasnije..Period izmedju 27-29 je jako pozitivniji..licno mislim da mozes imati i vise od dva deteta, pa polako...
 
evo jos jednom moje natalne karte... I trudnoca- abortus... Hocu li imati dece i kada bi to moglo biti?

Rekosmo Jeco da ti ova godina stoji raspolozeno za tako nesto, samo ako dobro izaberes partnera, Jupiter kroz 7 polj nosi potrebu za sirenjem porodice, plodnost partneru i trigon tvom mesecu u 11 i jedino kako je inkonjukcija prema saturnu vladaru polju partnera a sekstil Uranu u 5 polju, mogla bi da prvo rascistis sa partnerom da li on to zeli jer kvadrat Urana u 5 i Saturna vladara 7 ukazuje na partnera sa ogranicenim mogucnostima, problemima, koji bi mogao biti iznenadjen time sto se desava..Nemas malo godina a " bracna i majcinska " 32 godina ti se blizi tako da mislim da samo trebas na vreme da se spremis..ako ne ove godine, bice uskoro svakako ,posebno i kad Jupiter bude bio u Ribama...
 
@ Ljub

Rekoh dva i mislim dva, bice tu vise trudnoca ili pokusaja ali sve godine nisu povoljne, bolje je u kasnijim godinama, ovako, losije su ti 29-30, 36, a izmedju moze, samo ces morati da vodis racuna o hormonima ili ako mora da bude prekid trudnoce, da to bas ne bude prvi...svakako dva imas i cak mozda i porodjaj carskim rezom sa nekim...
 
:) vec se radujem....posle tog prvog abortusa nisam primila injekciju i od tada sam nekako glupo uverena da i ne mogu imati dece, a nemam hrabrosti da proverim da li u krvi imam ta antitela ili ne...
Vip,tebi verujem vise nego sebi :) hvala jos jednom
 
:) vec se radujem....posle tog prvog abortusa nisam primila injekciju i od tada sam nekako glupo uverena da i ne mogu imati dece, a nemam hrabrosti da proverim da li u krvi imam ta antitela ili ne...
Vip,tebi verujem vise nego sebi :) hvala jos jednom

ok ali to ne znaci da ne trebas o tome porazgovarati sa doktorima, moras duso, zarad sebe da se proveris, a ako je do abortusa doslo sa ovim covekom koga sam videla da postoji, lako je moguce da ces opet biti trudna sa njim.....
 

Back
Top