voleti muzicare...? pitanje za devojke

zildjian

Početnik
Poruka
33
Cesto se motam sa ljudima koji su muzicari i to dobri, i kazu mi da devojke mnooogo "padaju" na njih. Mene zanima, iskreno, sta devojke misle o ovome. Da li Vi, zenski svete, volite muzicare bas toliko?

PS
Naravno, zelim postene, iskrene odgovore, bez vredjanja ili bilo kakve ironije i slicnog.
pozdrav svima
:P :P :P
 
bez ironije:
volim muzicare...potpuno sam odlepila za mikeom shinodom...
aj, ne samo zato sto je covek **fin reper**
nego zato sto je visetalentovan:
-pise pesme
-svira klavir
-svira gitaru
-eeee a kako samo crta...

kad ga vidim predem kao maca...


aaaah mike nemoj nikad da se promenis...I OSTAVI SVOJU ZENU!!! :D
 
zildjian:
Cesto se motam sa ljudima koji su muzicari i to dobri, i kazu mi da devojke mnooogo "padaju" na njih. Mene zanima, iskreno, sta devojke misle o ovome. Da li Vi, zenski svete, volite muzicare bas toliko?

PS
Naravno, zelim postene, iskrene odgovore, bez vredjanja ili bilo kakve ironije i slicnog.
pozdrav svima
:P :P :P


iskreno...ja mnogo volim muzicare! ali posebno gitariste...jao,takvi me obaraju s nogu.kad mi momak zasvira na gitari ja se raaaaastopim :)
al,naravno,ne mora znaciti da ih sve cure vole! :wink:
 
U stvari, u kom smislu "muzicari"? Opcije:
1. muzicki obrazovane osobe, iz srednjih muzickih skola, Akademije, osobe koje se bave klasikom, dzezom, sviraju klavir, violinu, bas-gitaru, ili
2. Klinci koji se izivljavaju na elektricnim gitarama, imaju svoje bendove, misle da su najmudriji, da pre njih nije postojalo nista (nikad nisu culi za Griga, A Betovena zovu Benetonom, kao sto je to radio jedan moj drug iz osnovne), cesto se drogiraju, da povecaju svoju inspiraciju (dobro, ne svi, naravno!) i smatraju da je ono sto rade vrhunska umetnost? (naravno, ima i onih na prelazu, ali su takvi retki - oni koji su obrazovani, a stvaraju modernu muziku)

E, pa, radije biram prvu opciju. Oduvek sam volela kulturne i ugladjene ljude, a neuredan zivot (a cesto i promiskuitet) koji ide uz ove druge me nimalo ne privlaci.
Mada i prve muzicare ne volim mnogo, jer znam koliko su posveceni muzici, ona je - njihova JEDINA ljubav, a kad pokusaju da je se odreknu zbog ljubavi prema tebi (imala sam takav slucaj - decko je po 7 sati dnevno vezbao klavir), osecas takvu krivicu, kao da remetis tok stvari, i imas utisak da ce ti on jednog dana nesto prebaciti... Jednostavno - ti muzicari su robovi svog talenta, robovi svog instrumenta.
Ja volim da mi decko bude u potpunosti posvecen.

Znas, ja sviranje povezujem sa erotikom.
Klasicnu muziku iznad svega povezujem sa erotikom. Smena dinamickih kolebanja, preplitanje instrumenata, kulminacije, a sve to skriveno - sve to podseca na ljubavnu igru (i klasicna muzika deluje na mene jako uzbudjujuce). Zato verovatno i osecam privlacnost prema instrumentalistima, jer retko je danas sresti osobe sa takvim emocionalnim, da ne kazem - sexualnim nabojem. Takve osobe su podvodljive strasti, iako na prvi pogled kontrolisu sve.
Ali, ipak ce im prva i poslednja ljubav ostati muzika, uprkos svemu. (tako je, pretpostavljam, i sa onim drugim muzicarima, jer je njihova muzika i na prvi pogled putena, erotska)
Covek kad uci, deo misli mu moze lutati ka voljenoj osobi. Kada sviras - sva energija se usmerava na muziku. Izgaras stvarajuci muziku. Ona stvara tebe. To je najdublji moguci odnos.
I decko nikada nije samo tvoj... (isto je i sa devojkama, mada redje)
Naravno, ako istinski voli muziku.
 
hej,samo da se razumemo,nije da ja nesto vredjam ili NEpostujem ostale muzicare...daleko od toga... inace,sve ih podrzavam.
a,i momak i ne mora biti muzicar da bi mi se svidio,al pozeljno je da zna "raspalit'" po gitari :P ...

p.s. snezna_kraljica je donekle u pravu.ali ne mora znaciti da ce te decko zapostaviti zbog tog svog,"hobija"(mozda se nisam izrazila kako treba al hajd...),jer onda bi to trebalo da znaci i da ce te decko kosarkas ili neki drugi sportista ist otako zapostaviti. pozdrav :wink:
 
maja_:
hej,samo da se razumemo,nije da ja nesto vredjam ili NEpostujem ostale muzicare...daleko od toga... inace,sve ih podrzavam.
a,i momak i ne mora biti muzicar da bi mi se svidio,al pozeljno je da zna "raspalit'" po gitari :P ...

p.s. snezna_kraljica je donekle u pravu.ali ne mora znaciti da ce te decko zapostaviti zbog tog svog,"hobija"(mozda se nisam izrazila kako treba al hajd...),jer onda bi to trebalo da znaci i da ce te decko kosarkas ili neki drugi sportista ist otako zapostaviti. pozdrav :wink:
Lepo je kad decko (a i devojka) zna da svira neki instrument. Vecina mojih drugova amaterski svira na gitari, i to je slatko. To dokazuje da oni ipak imaju "dusu".
Naravno, i sportisti su slicni, mogu da zapostave devojku (nisam imala ni sa njima iskustva, pricam ono sto mi je logicno), ali muzicari IZGARAJU u svojoj muzici, uspostavljaju sa njom poseban kontakt, kao nematerijnom... Izrazavaju se kroz nju... Postaju jedno sa njom (ja kad slusam muziku - ZELIM da sam ona, da se pretvorim u zvuk). Ja mislim da je to ipak drugacije...
 
Lepo je kad decko (a i devojka) zna da svira neki instrument. Vecina mojih drugova amaterski svira na gitari, i to je slatko. To dokazuje da oni ipak imaju "dusu".

da,to sam ja htjela da kazem."amaterski". :lol:
dobro je sve dok im muzika ne postane,bas sve,odnosno,prva,najvaznija stvar u zivotu,pa onda zapostave djevojku. :wink:
inace,iako nije vezano za temu,hocu da kazem da imam zelju da sviram gitaru.onako,"amaterski" (he,he).npr,negdje u drustvu,kad se svira i pjeva,rado bih uzela gitaru i zasvirala malo...(naravno,uslov je da znam da sviram!) :) kontas? :P pa eto,mozda jednog dana i naucim...fino je to..
 
Lepo razmisljate, moram da priznam. Drago mi je da jos uvek ima onih koje postuju muzicare koji znaju zasto sviraju svoje instrumente, a ne samo zbog devojaka. Mada, znate, prava stvar je kada muzicara koji svira po ceo dan preobratite da se vama posveti i nicemu drugom :wink: :wink: :P :P .
Naravno da niko ne voli glupave klince koji sviraju los heavy metal po ceo dan. Najgore je kada se klinke i loze na takve, ali ipak su to male devojke koje ne znaju jos uvek da prepoznaju kvalitet. Opet, sa druge strane, postoji mnogo jazz muzicara (pa gotovo svi u pocetku jazz-a) koji nisu obrazovani - muzicki. Dobro, da ne skrecemo sa teme - drago mi je da sam cuo neke od vas sta misle o mom vec postavljenom pitanju. Hvala na posvecenom vremenu i vidimo se uoci nekog drugog problema, pitanja... 8) 8) :P :D
 
zildjian:
Cesto se motam sa ljudima koji su muzicari i to dobri, i kazu mi da devojke mnooogo "padaju" na njih. Mene zanima, iskreno, sta devojke misle o ovome. Da li Vi, zenski svete, volite muzicare bas toliko?

PS
Naravno, zelim postene, iskrene odgovore, bez vredjanja ili bilo kakve ironije i slicnog.
pozdrav svima
:P :P :P
Ne bi bilo lose da je decko muzicar......ali bolje ako je sportista!!!!!!!!!!!Mnogo bolje!!!
 
Snezna_kraljica:
milicaanchy:
Ne bi bilo lose da je decko muzicar......ali bolje ako je sportista!!!!!!!!!!!Mnogo bolje!!!
Sportista…… Ne ljuti se, devojko, ali to mi zvuci – praznoglavo sa tvoje strane.
Nisu ni svi sportisti slatki, dobri. Cemu toliko insistiranje na fizickom izgledu?
I prestanite vec jednom da generalizujete, pobogu!
Ma uopste ne mislim na to da su svi sportisti takvi!!Ima onih bas uobrazenih,a i ne insistiram na fizickom izgledu.Sta me briga ima li decko plocice na stomaku.Samo kazem da volim kad se neko bavi sportom.
 
milicaanchy:
Ma uopste ne mislim na to da su svi sportisti takvi!!Ima onih bas uobrazenih,a i ne insistiram na fizickom izgledu.Sta me briga ima li decko plocice na stomaku.Samo kazem da volim kad se neko bavi sportom.
Izvini, pogresno smo se razumele.
Da, ali reci - muzicar" i "sportista" impliciraju profesionalno bavljenje sportom. A kad se kaze - volim muzicare ili - volim sportiste - to podrazumeva - volim ih samo zbog toga.
A ako ti se neka osoba svidja naravno da zelis da ona ima sto vise hobija i zanimacija - pa i sviranje gitare ili na povremeni odlazak na basket, a naravno da je to prvenstveno odraz fizickog, a i mentalnog zdravlja te osobe. Osobe koje se bave sportom su zivahnije, i lakse podnose stres. (ovoj recenici i nije bas mesto ovde, al' 'ajde... :))
Pozdrav! :wink:
 
Axam.Znachi ja po ovoj Snezhnoj Kraljici spadam u kategoriju onih koji se izivljavaju na svom instrumentu,koji misle da nishta pre njih nije postojalo a uz sve to se i drogiram kako bih imao inspiraciju.Zanimljiva teorija.Shto volim te vashe generalizacije...
Zar to shto sam samouk mora obavezno da znachi da nemam veze sa sviranjem?Znaci neko ako se ne shkoluje,on obavezno nema pojma.Zanimljivo.A iz toga proizilazi da sam napaljeni kreten koji se drogira.
Divna teorija.
 
Bleak WinterFullMoon:
Axam.Znachi ja po ovoj Snezhnoj Kraljici spadam u kategoriju onih koji se izivljavaju na svom instrumentu,koji misle da nishta pre njih nije postojalo a uz sve to se i drogiram kako bih imao inspiraciju.Zanimljiva teorija.Shto volim te vashe generalizacije...
Zar to shto sam samouk mora obavezno da znachi da nemam veze sa sviranjem?Znaci neko ako se ne shkoluje,on obavezno nema pojma.Zanimljivo.A iz toga proizilazi da sam napaljeni kreten koji se drogira.
Divna teorija.
NISAM TO REKLA!!!!!!!!!!!!!!!!
Rekla sam ono na sta se obicno misli kada se kaze "muzicar", i devojke se cesto na takve pale. Jedno je biti muzicar ZATO STO VOLIS MUZIKU, a druga je stvar ako zelis da time ulovis sto vise riba. Naravno, postujem ja sve koji istinski vole muziku.
Naravno da nisu svi takvi, poznajem ja i 2-3 decka koji imaju svoje bendove ali se ne drogiraju.
Ja inace nemam obicaj da generalizujem.
Izvini, izvini, oprosti ako sam te uvredila, nije mi bila namera, nisi me razumeo. Peace? :roll:

P.S. Oni koji se skoluju za bas-gitariste - u "Stankovicu" naprimer - e, o njima cesto vlada misljenje da se svi drogiraju (sto, naravno, nije tacno, mada takvi cine znacajan procenat!). Imala sam jednog druga iz te muzicke, on je zaista ogrezao u narkomaniju, jadnicak...
 
slazem se sa Bleakom. daleko od toga da su svi amateri ili muzicari koji se ne bave klasikom promiskuitetni narkomani. kao sto ne znaci da je svako ko se bavi klasikom ugladjen, fin, veran, uredan...primera ima mnogo.
iz iskustva pricam da, bilo koja muzika da je u pitanju, tesko je biti sa nekim ko vezba 8 sati. ja vezbam osam sati i znam kakva sam posle toga...nije mi do izlazaka. kad je covek toliko posvecen nekim sferama duha koje imaju malo veze sa realnoscu, taj momenat kad se treba vratiti nazad u zivot (upaliti TV, izaci sa deckom, pogledati sta se desava u novinama) je tezak. i nema veze da li se sviraju Pistolsi ili Mocart, ne pravim razliku ako je covek zaista u tome do kraja. to treba razumeti kod muzicara...
 
anakin:
slazem se sa Bleakom. daleko od toga da su svi amateri ili muzicari koji se ne bave klasikom promiskuitetni narkomani. kao sto ne znaci da je svako ko se bavi klasikom ugladjen, fin, veran, uredan...primera ima mnogo.
iz iskustva pricam da, bilo koja muzika da je u pitanju, tesko je biti sa nekim ko vezba 8 sati. ja vezbam osam sati i znam kakva sam posle toga...nije mi do izlazaka. kad je covek toliko posvecen nekim sferama duha koje imaju malo veze sa realnoscu, taj momenat kad se treba vratiti nazad u zivot (upaliti TV, izaci sa deckom, pogledati sta se desava u novinama) je tezak. i nema veze da li se sviraju Pistolsi ili Mocart, ne pravim razliku ako je covek zaista u tome do kraja. to treba razumeti kod muzicara...
Naravno da nisam htela da kazem da su svi oni narkomani!
Kao sto rekoh, - samo treba da si ozbiljan u tome sta radis.
I tesko je vratiti se u stvaran zivot, kao i sto ti tesko pada kad nekog odvajas od njegove muzike....
A ti sviras neki instrument?
 
P.S. Oni koji se skoluju za bas-gitariste - u "Stankovicu" naprimer - e, o njima cesto vlada misljenje da se svi drogiraju (sto, naravno, nije tacno, mada takvi cine znacajan procenat!). Imala sam jednog druga iz te muzicke, on je zaista ogrezao u narkomaniju, jadnicak...[/quote]


e izvini, ali preterujes. gde vlada takvo misljenje o basistima iz Stankovica? mozda medju njihovim babama?
i kakav znacajan procenat? probaj da uporedis sa ostalim gimnazijama!
evo ja tvrdim da u toj skoli ima mnogo manje droge nego u ostalim skolama.
 
anakin:
e izvini, ali preterujes. gde vlada takvo misljenje o basistima iz Stankovica? mozda medju njihovim babama?
i kakav znacajan procenat? probaj da uporedis sa ostalim gimnazijama!
evo ja tvrdim da u toj skoli ima mnogo manje droge nego u ostalim skolama.
E, to misle svi iz skole "Mokranjac", delili smo sa njima zgradu. A i neki drugovi iz Stankovica su mi pricali da tamo ima bas drasticnih slucajeva. KAO STO REKOH - NISU SVI, i prestanite da tumacite tako.
 

Back
Top