ruter-adsl-bit torrent

evo ja sam resio da ti pomognem,,, ali to bas i nije tako jednostavno posto su za svaki modem drugacija podesavanja...

Prvo moras da rpistupis tvom ADSL modemu,,, ako si uzem adsl preko telekoma,,, kucej u IE ili Mozillu 192.168.1.1 ukoliko ides na LAN, a ako ti je prikljucak na USB 192.168.1.2

sa leve strane udjes u BASIC pa NAT pa REDIRECT tu namestis tu ides na add i dodas ip adress 192.168.1.136 i za UDP i za TCP,

potvrdi to, pa iz menija sa leve strane idi na Tools, odaberi Save & reboot. Idi u sredini na Save pa Submit, pa Reboot -> Submit



onda moras svojoj mreznoj katrici da zadas sledecu adresu

IP adress: 192.168.1.136
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

Preffered DNS server: 195.178.32.2
Alternate DNS server: 212.200.13.13

- idi na OK, pa ponovo OK

to je sve SRECNO
 
evo ja sam resio da ti pomognem,,, ali to bas i nije tako jednostavno posto su za svaki modem drugacija podesavanja...

Prvo moras da rpistupis tvom ADSL modemu,,, ako si uzem adsl preko telekoma,,, kucej u IE ili Mozillu 192.168.1.1 ukoliko ides na LAN, a ako ti je prikljucak na USB 192.168.1.2

sa leve strane udjes u BASIC pa NAT pa REDIRECT tu namestis tu ides na add i dodas ip adress 192.168.1.136 i za UDP i za TCP,

potvrdi to, pa iz menija sa leve strane idi na Tools, odaberi Save & reboot. Idi u sredini na Save pa Submit, pa Reboot -> Submit



onda moras svojoj mreznoj katrici da zadas sledecu adresu

IP adress: 192.168.1.136
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

Preffered DNS server: 195.178.32.2
Alternate DNS server: 212.200.13.13

- idi na OK, pa ponovo OK

to je sve SRECNO

on treba da otvori portove za torent citas li koji mu je problem:)
 
u bit torentu imas broj porta za osluskivanje zabelezi ga
pozovi podrsku nek ti oni objasne kako da udjes u ruter(ne bukvalno) i gde da upises brojeve koje si zapisao
sa leve strane udjes u BASIC pa NAT pa REDIRECT tu namestis tu ides na add i dodas ip adress 192.168.1.136 i za UDP i za TCP,(copy paste od kolege iznad)
i brojeve portova
ovo ti je zbrda zdola
 
Adsl modem je telekomov(paket 512\64)
Ruter je Ovistlink(model Ip-1000r)
dva racunara su povezana na ruter,medjusobno se vide u mrezi(razmena podataka je bez problema)oba racunara imaju pristup internetu.Od programa koje koristim su Azureus Vuze(download je 50kbs)sa njim nemam probelm,Limware(downloadje 50kbs),medjutim kod programa Bitt torrent,Apex DC++ download je 1kbs do 3kbs(pa za film mi zbaci da je potrebno 720 sati da ga skine?) sto se tice onog saveta nisam nista podesavao(kada sam "otkljucao" ruter tu ima toliko toga da se podesi da nisam hteo nista da rizikujem)
 
Najjednostavnije ti je da jedan od kompjutera staviš u DMZ zonu, tj. da se slobodno vidi spolja, i na njemu da koristiš torrent client.

E sad, čak i kod Telekoma u ponudi postoje razni modemi i ruteri, tako da moraš da kažeš koji imaš tačno pa ti moćemo reći kako da rešiš problem.

Ako imaš modem sa ruterom, (Telekomov Thompson recimo) i pored toga drugi ruter (Ovislink) onda je komplikovanije podešavanje jer moraš na dva mesta da podesiš DMZ.
 

Back
Top