problem s miševima

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.612
interesuje me da li je neko imao slične probleme....

simptomi su sledeći - prilikom skrolovanja neke internet stranice na dole ili na gore srednjim tasterom miša, nekako to skrolovanje zamuckuje... počelo je od pre neki dan a do tada je bilo sve ok...kada skrolujem na dole lepo pođe na dole, pa zastane pa čak pođe na gore vrlo malo pa nastavi na dole, isto i obratno ako idem sa dna ka vrhu stranice ide naviše pa zastane pa udari kontru malo na dole pa nastavi gore...

kako je miš običan optički ps/2, probao sam ga na drugom računaru ali je i tamo zezao...

zato sam kupio logitech optički ps/2 ali je se on još gore ponaša, iako skrol dobro radi, totalno gubim kontrolu nad kursorom s vremena na vreme, pobegne skroz na drugi kraj ekrana, pogotovu kad dodjem nad x nekog prozora, ili tako nešto... ili počne kursor da koči kad se približavam nekom dugmetu npr x ili nekoj ikonici, kao da je neki nevidljivi zid ispred koji kursor ne može da savlada, a nekad bez problema ode gde treba.... i tako malo malo pa kursor samoinicijativno pobegne na drugi deo ekrana suprotno naredbi...

probao sam i druge drajvere da postavim, logitechove i nema promene. a na drugom računaru taj miš radi odlično.

zatim, sam probao jedan treći miš, isto ps/2 optički ali on se pak vuče po ekranu i očajno neprceizno radi i kad se opcije poprave a na drugom kompu radi odlično....
isto, kad odem na drugi os mog računara miš pokazuje iste simptome, oba os su xp

da li je neki virus ili je ps/2 port loš ili nešto treće?
 

Back
Top