potrebna pravna pomoc

  • Začetnik teme pinky@neobee.net
  • Datum pokretanja
P

pinky@neobee.net

Gost
moja firma /malo preduzece/ucestvovala je na javnom tenderu jedog DP i dobila posao.Od samog pocetka realizacije kupac je umanjio narudzbe ispod 50% u odnosu na tender,da bi nakon mesec dana iste sveo na25-30% tenderskih kolicina.Radi se o pekarskim proizvodima,koje sam po ugovoru dostavljao kupcu.S obzirom da sam sa tom kolicinom isao u direktni gubitak,kupca sam blagovremeno obavestio i zatrazio raskid ugovora,na koji on nikada nije odgovorio pismeno.S obzirom da je moja firma pretrpela materijalnu stetu/procedura otkupa dokumentacije,garancija banke,odlasci na otvaranje ponuda i ugovaranje,obimna priprema proizvodnje i dostave,nivo cena dat na osnovu veceg broja trazenih artikala,itd.../da li prema zakonu o obligacijama
imam pravo na naknadu materijalne stete. unapred hvala
 
U principu vi ste sklopili ugovor o potrazivanju odredjene kolicine robe, i u tom ugovoru je precizirano da ti trebe da isporucis toliko i toliko kifli...nebitno.Kupac je takodje duzan da ti isplati cenu po ugovoru bez obzira sto je posle sklapanja ugovora smanjio potrazivanje.On bi to mogao da ucini samo odredjenim modalitetom samog ugovora...Po svemu tome imas pravo da trazis naknadu zbog izgubljene dobiti
 

Back
Top