lightscribe par pitanja...

zeljusa

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
pozzz
kupio sam laptop, i ima onu cuvenu funkciju lightscribe, e sada, imam par pitanja (precljeso sam forum, nema nista na ova pitanja):
preko nero sam sinoc pokusao da "narezem" na dvd sa data strane naziv diska, znaci, dvd disk je vec bio narezan, i kada sam htjeo da narezem, program je provjerio disk i kaze da sam naopacke stavio disk, i da disk nije prazan.
znaci da ja prvo moram da narezem tekst,sliku (ili sta ocu) i tek onda mogu da narezujem podatke na disk? kako onda da znam kolko mi je mjesta ostalo na disku? jer kolko znam na to sto narezes naslov ili nesto, gubis mjesto za narezivanje, tj. smanjuje se slobodnog prostora (odnosi se na DATA stranu)...

jel iko moze da pomogne, kako se tacno narezuje?

hvala

pozzz
 
Ne,ne. Trebaju ti posebni diskovi za tu avanturu. Mada postoji nacin da rezes i DATA i slova na istoj strani. Ali koliko ja znam to podrzavaju samo diskovi koji su napravljeni od strane Mitsubishi-a ( Philips npr). I treba prvo da narezes podatke, pa da onda crtas slova ako oces da imas nesto na disku. Ako oces da se dicis mozes i odma na crtanje :D
 
a label flash, jel on moze na DATA strani? :D :D

planiram da uzmem nec ad7173A, sta mislite o njemu? prije sam imao nec, imam jos na starom kompu, i odlican je, bas malo diskova narezao sa greskom, mozda 5 komada od 200 diskova...

molim vas da sto prije odgovorite za rezac, jer cekam vas odgovor pa da idem kupovat :)
 

Back
Top