kako "sloziti" slike na zid

bosanka

Početnik
Poruka
4
Pa, mozda ce zvucati glupo, ali ja zaista imam problem! Imam pristojan broj umetnickih slika, radjenih u razlicitim tehnikama i razlicitih velicina. Zelim da ih okacim na zid, zidove.... i tu nastaje problem: ako ih grupisem na jednom zidu (ogroman je a soba nije opterecena stvarima) nekako mi odskacu kao da sam ih "nabacala"...A da ih rastrkam po svim zidovima, e to bas izgleda smesno,kao deciji crtez.
Sta da radim? mozda bi bilo bolje kad bih im bar ramove uskladila?
 
Da, puno zavisi od samih ramova....ali mislim da je ipak najvaznije to koje su slike u pitanju....jer ne moze sve da ide na isti zid...zavisi sta imate.
Takodje vazno je koji su formati ....
Licno nikada nisam razmisljala o tome, mislim da covek prosto oseti gde sta ide...ali razumem da se ljudi srecu sa ovim problemom...i cesto vidim slike na zidu...svaka "vodi svoju politiku", pa to zaista zna smesno da izgleda.
 
ne volim uniformisanost i pravila...složem ih kako vi se svidja i tako da meni to nešto znači. A ono, slažu se po gornjim ili donjim ivicama, po tehnikama slikanja ili po obliku ramova.....brrrr ježim se...nije moja kuća muzej nego moje intimno gnezdo.
 

Back
Top