Egzaltacija Plutona

Pa ima naravno, samo nesto sam primetila. Na pocetku govoris o tome kako Pluton u svakom znaku ostaje nepromenjen, kako je toliko jak da nijedan znak nema uticaj na njega, a posle toga pricas o otporu , i o tome kako je potrebno da bude u znaku koji mu pruza najmanji otpor da bi dao svoj najveci potencijal, da bi se najjace izrazio, i da bi u tom znaku bio egzaltiran. Sad mene buni kontradiktornost ovde :)
Kad kazes da mu nijedan znak ne moze nista, da uvek ostaje neizmenjen, to znaci da ma kakav otpor pruzao bilo koji znak on ostaje neizmenjen, a onda pises o tome kako ipak postoji otpor koji moze da ublazi Plutonovo delovanje ili ne-otpor koji mu pojacava delovanje :)) , onda to pobija tvoju prvobitnu tvrdnju da u svakom znaku ostaje neizmenjen i da bilo koji znak ne moze da deluje na njega uopste.....:)


tako je. Pluton slama svaki otpor. Bio otpor mali ili bio otpor veliki. No svakako će se kao planeta ugodnije osjećati ako mora savladati manji otpor.

Dakle to ti je kao struja. Kroz bakar ide jako dobro, kroz vodu najbolje, ali ako pustiđ 2000 Volta proći će i kroz drvo. Samo struja "voli" vodu iako može savladati i drvo ;)

Moj tekst je sada i službeno objavljen pa nadam se da nebi moderatoru smetalo ako vam stavim link da pročitate sređeni tekst na jednom poznatom web sajtu koji ne treba reklamirati.
 
Plutonu je najbolje ne opirati se ,odnosno njegovom delovanju.Jer on slama svaki otpor kako vindex kaze,i zato je uzaludno i pruzati mu ga.
Mene trenutno slama,kako mi je na Neptunu ,vladaru pete,i te kako sam ga osetila.
Emocija nikad vise,nikad jace,nikad bolinije,emotivni padovi i poleti ,psihicke krize...
 
Dobro , kad primecujes , nisu mi pricali nego sam ja mislio , samo sam rekao da su mi tako rekli drugi , jer moje misljenje i nije bas neko i cesto mi se smejete ... nije ni bitno ...


Jos jednom , nisam trazio nista da mi pisete kao sto rekoh gore , hvala svejedno na primecivanju ...
8) :-o :o

Ja ti samo pricam iz svog iskustva.Vecina ljudi koji se bave astrologijom ce traziti dobre stvari i to ce ti reci, lose ce da izostave.Pluton nije dobar, on moze da te unisti i razori, moze s druge strane i da te zastiti.On ima cudesnu moc ali je planeta extrema, moze da donese neke cudesne pozitivne i nemoguce ishode ali i neke nemoguce razorne lose ishode.
Vindex pise da ga nista ne moze promeniti ali je ocigledno da ga nesto menja, koliko sam ja primetila moguce je da su to kontakti sa beneficnim planetama, to sam primetila kod kod nekih konjukcija, da ispoljava jako pozitivne osobine, mada verovatno ce neko reci da nisam u pravu i da je to nemoguce, ja tako mislim.
Zato gledaj tranzite, i pusti sta ti drugi pricaju.
 
Pa nema nijedne planete koja ima samo dobre ili loše osobine. Međutim, samo viši tipovi mogu potaknuti i pozitivne osobine Plutona a tome će kako si i ti sama rekla jako pomoći pozitivni aspekti.
 
to samo govori da je moj tekst pogodio u srž.

Kad pominjes Plutona u Blizancima i Ribama, onda nije lose pomenuti celu generaciju rodjenu sa ovim polozajem Plutona, koji su harali i razarali u to vreme, II svetski rat, malo pre i malo posle toga, jer Pluton je spor i generacijski, da ne pominjemo samo Marksa i Hitlera nego sve, Nemaci Rajh koji nije bio sastavljen od jednog coveka - Hitlera, vec MNOGO ljudi istomisljenika a i protivnika koji su takodje imali adekvatnu odnosno ekvivalentnu razornu snagu , ukljucujuci Komunisticki pokret koji je takodje razarao, unistavao i cinio zlocine u cilju svojih ideala i po tome nije nimalo zaostao za Hitlerovim zlocinima, cak su ga u tome i prevazisli sto je najgore. Onda jacanje Sovjetskog Saveza i Amerike koje su se radjale u 2 najvece svetske vojne sile u u cilju "dobrih" ideala nosile u sebi to "srce" zla, unistiti da bi se stvorilo nesto novo "bolje".
U skolama smo iz istorije ucili o Hitleru i 3. Rajhu kao zloj sili, ostalima kao dobroj sili, sto u stvarnosti nije bilo tacno [istoriju pisu pobednici] i jedna i druga strana su cinili zlocine, a Komunisticki zlocini koji su se nastavili decenijama posle II svetskog rata u buducnost su sveukupno prevazisli HItlerove, to se zna.
Onda da ne zaboravimo Japan i kamikaze :)
 
Pluton nije dobar, on moze da te unisti i razori, moze s druge strane i da te zastiti.On ima cudesnu moc ali je planeta extrema, moze da donese neke cudesne pozitivne i nemoguce ishode ali i neke nemoguce razorne lose ishode.

astro_pile upravo tako.Pluton jeste planeta extrema,sto verujem najbolje osecaju ono koji ga imaju u prvom polju ...sto daje odredjenu boju njihovom karakteru...
Ustvari dve :crnu ili belu sredine nema...lomi i dize...razara ali daje cudesnu snagu feniksa.
Obozavam mog Plutona u prvom,mada nekada nije lako,sta bih ja bez njega?
 
astro pile ne znam hoće li te ili neće to iznenaditi no ja Hitler ne promatram crno-bijelo. Puno više mrzim komunistički režime i njegove jatake

istaknuo sam pri dnu svoga teksta: Pluton je generacijska planeta, međutim kada imamo markantni horoskop, taj Pluton ako je angularno postavljen mora doći do izražaja. U takvoj situaciji dolazi do izražaja i njegova egzaltacija.
 
astro pile ne znam hoće li te ili neće to iznenaditi no ja Hitler ne promatram crno-bijelo. Puno više mrzim komunistički režime i njegove jatake

istaknuo sam pri dnu svoga teksta: Pluton je generacijska planeta, međutim kada imamo markantni horoskop, taj Pluton ako je angularno postavljen mora doći do izražaja. U takvoj situaciji dolazi do izražaja i njegova egzaltacija.

Ma ok je vindex, nisam ja rekla nista protiv svega sto si napisao, ja sam samo onako malo dodala da bude sarenije, da se zna i ne zaboravi ;)
 
Molim vas, obraćam se svima htio bih vas nešto ZAMOLITI.

Ja zaista više ne znam što ću sa pp porukama, u zadnjih tjedan dana mi ih je stiglo preko 50.

Bitno je da shvatite da je moj cilj na ovome forumu potaknuti vas a mislim da imate potencijala za bavljenje astrologijom i njezino samostalno proučavanje.

Ja nisam ovdje da dajem besplatne savjete jer nemam vremena i ne bi bilo fer prema drugima.

Ja horoskope radim za novac.

Zato vas molim ako je ikako moguće da se suzdržite od pp poruka takvoga tipa.

Inbox mi je doslovno zatrpan i svaki dan moram brisati.
 
Ja mislim da je u Blizancima , zato sto su Blizanci lepi ... i tako ... Osobe koje su skorpije u podznaku , osma kuca im se pada u blizance , nekako me asocira onda :S ... a i lepi su blizanci ... :lol: ...


8) :-o :o
 
E moram nesto da kazem u vezi ovog plutona ,i sto se regeneracije tice sve je tacno, inace jedini on mi je jako dobro aspektovan i to u skorpiji egzaktni trigon asc i u sekstilu ca mesecom:worth: ali zato mi se mama onesvestila dok me je radjala a jos sam naopako izasao:hahaha: jednostavno nemogu da ga ne volim:lol:
 
Reći ću par stvari kako bi shvatili bit Plutona.

Pluton je dalek, malen je, a iza njega ima objekata slične veličine. Čak su i neki asteroidi iz Kuiperovog pojasa veći od samog Plutona. Tako da njegovo djelovanje mora biti ograničeno.

Ultiman i ja smo često pričali o tome i iznio mi je tezu da se Pluton ponaša kao fixna zvijezda i to mišljenje i dan danas dijelim.

Naime, mi kao ljudi, kao živa bića živimo u okviru prostora i vremena - Saturn / Jupiter. I sve što se događa na ljudskoj razini je time ograničeno.

Sve što je preko Saturna - označava stvari koje su primarno ali ne i generalno izvan prostora i vremena.

E sad nekad se zna desiti da im Saturn da dopuštenje, pa se napravi vremenski otvor pa ove planete rade, a nekad one same probiju vremenski kontinuum - to je moj zaključak.

Dakle za Uran mislim i Neptun da je prihvatljivo gledati do nekih 6-7 stupnjeva, ali za Pluton mislim da su 3 stupnja ono što se broji. I to prije svega treba gledati sa osobnim planetama.

Jupiter je već društvena planeta, a aspekt Saturn / Pluton će radije ukazati na tragedije generacija ili porodično prokletstvo.

Međutiiiiim, kad se Ur,Ne, ili Pl nađu na samom AC-u, MC-u, IC-u ili DC-u neovisno o vremenskim okvirima oni su primarno ugrađeni u ličnost.

I zato takve osobe jednostavno imaju život kakav moraju imati i idu prema tamo gdje je Bog odredio.
 
jao kully ti je sastav, bahs mi se svideo. Meni licno nije bilo jasno gde je egzaltiran, jer su svugde drugaciji npr, negde mi pishe Lav, negde Strelac, negde Skorpija lol, mada mi za ribe zaista dobro zvuci, kao neki uvid u sfere zivota koje drugi ne vide.
 
Sto znaci da generacije 83, 84 imaju veliki problem obzirom da se u vecini horoskopa ovih ljudi saturn nalazi u konjukciji sa plutonom? Meni je ta konjukcija u 7. kuci i ziva ne smem nikog da pitam sta mi sledi u braku i da li mi brak uopste stoji u natalu. Iskerno je se mog plutona i saturna jako plasim obzirom da su u vagi, na samom DC, u kvadratu sa suncem. Ma jooooj!!!!
 
Poslednja izmena:

Back
Top