ffdshow

Gost
Da li je tacno da mi za pustanje divx,xvid itd filmova uopste nisu potrebni svi ovi kodeci (angelpotion,divx,xvid...koji zauzimaju nekoliko mb)vec je dovoljan samo ffdshow(636 kb).Nasao sam ovu informaciju na nekom forumu gde se kaze da se kodeci koriste samo za izradu filma ida je samo jedan mali deo kodeka odgovoran za reprodukciju ,a navodno ti delovi svakog kodeka cine ffdshow.
Hvala
 
Najbolji provereni način da to znaš je da ih sve deinstaliraš, instaliraš samo FFDShow i vidiš da li ti rade filmovi.

Meni svi rade sa FFD ali sam za neke egzotične morao dodati i jedan MPEG2 codec, ali sada rade baš svi.
 
Kao prvo : ffdshow nije CODEC!, nego je filter koji u sebi sadrzi algoritme za dekodiranje divx1/2/3/4/5.0/xvid filmova, takodje isto sadrzi i ac3 filtere, i jos neke kojima se poboljsava kvaliteta losijih divx filmova...skini ACEmega codec pack (33mb) ...velik - najbolji :lol:
 
rhymerator:
skini ACEmega codec pack (33mb) ...velik - najbolji
ma, nema potrebe za tako necim: 99% filmova moze da se gleda sa ffdShow-om (eventualno i sa DivX-om ili Xdiv-om)... zaista, zasto skidati 33MB kada je sasvim dovoljno ffdShow-ovih 0.5MB? :D :!:
 

Back
Top