Plucna embolija

jovelic

Početnik
Poruka
5
Zamolila bih ako iko moze da mi napise par stvari o plucnoj emboliji ili kako je dijagnozirano post pulmo embolio. Moja tetka boluje od ove bolesti... Nazalost lekari i nisu od velike pomoci, ima poteskoca sa disanjem, oticanjem nogu i jutarnjim oticanjem lica.

Hvala Vam puno unapred :)

Mozete me kontaktirati i preko e mail adrese anajovelic@yahoo.com

Jos jednom HVALA.
 
Suprug mi je imao plucnu emboliju prije dvije i po godine.ima 40 godina. Ustanovljeno je da je tromb dosao iz noge. Lijecio ne na VMA. Uradio kontrole nakon godinu dana. Ne pije vise sintrom. On genetski ima blago prosirene vene na nogama a primjetna je otezana cirkulacija. Desni list je tamnije boje, noge su sklone oticanju, a juce sam primjetila da se sa unutrasnje strane butine, prema koljenu, pojavila tamnafleka kao modrica. Vec u ponedeljak cemo zakazati dopler ali me interesuje jos ponesto o prevenciji lose cirkulacije u nogama. I jos nesto: da li takva osoba smije konzumirati alkohol?
 
zdravo svima!

htela sam da se raspitam da li neko moze da mi pomogne da saznam nesto vise o plucnoj emboliji..naime,moja baka je skoro dobila emboliju,izazvanu trombom koji je se stvorio kao posledica operacije,u predelu karlice.Njeno stanje je sada stabilno i terapija heparinom se vec uveliko primenjuje.Na zalost od tih silnih doktora,koji se stalno menjaju niko nece da nam da opsirna objasnjenja,osim da je bila u pitanju masivna plucna embolija,da je njeno stanje sada stabilno i da ce oporavak biti dug,ali nista vise od toga...zanimalo bi me da li je neko mozda imao iskustva sa plucnom embolijom,ili jednostavno zna nesto vise,pa ce moci da odovori na neka moja pitanja.Naime,da li je najgore proslo,da li se opet tromb moze pokrenuti iako ona miruje i prima heparin?kako se uopste razvija bolest?i koliko je lecenje uspesno?

bila bih vam neizmerno zahvalna ako biste nasli malo vremena i odgovorili na moja pitanja!

hvala unapred!
 

Back
Top