Zone Alarm podesavanje portova

gorki2

Zainteresovan član
Poruka
305
Formatirao hard disk i instalirao ZA ali sad on ne dozvoljava nekim programima da rade. Konkretno instalirao sam XAMPP koji radi ali ZA neda upit za login iz MySQL baze port 3306

Kako da iz ZA to dozvolim. Ranije je sve radilo ali nemam pojma kako je bilo podeseno.
 
code hvala na odgovoru ali opet ne radi. Cak sam dodao i ostale portove koje xampp koristi:
apache (http) 80 (WebDAV) 81 (https)443
MySQL 3306

..i opet nece. Sigurno je do ZA jer kad ga iskljucim tad je sve u redu ali nesto mi se ne obara ZA.
 
Napisi kako tacno se to manifestuje kad je ZA ukljucen, mislim to "ZA neda upit za login iz MySQL baze port 3306" Iskace neka poruka ili sta?
Ja koristim ZA i SQL server i sve to funkcionise bez greske, kako na XP racunaru tako i na mom serveru Windows 2003
Moguce da si neko setovanje pogresio?
Da vidimo najpre tacno kako izgleda poruka da ne da upit na 3306
 
Da, nisam bas detaljno opisao celu situaciju. Dakle instalirao sam xampp koji mi daje Apache server i MySQL. Sve je proslo dobro. Potom sam instalirao Joomlu i to je proslo u redu. Kad se pokusam ulogovati u joomla administratorski panel javlja se pomenuti problem. Poruku mi daje jedino joomla i to da nisam ulogovan. Ta poruka se inace javlja jedino posle nekog perioda neaktivnosti u admin panelu joomle i tad se admin mora ponovo ulogovati. Meni se to javlja odmah prilikom pokusaja logovanja.

To da ZA neda upit za login iz baze sam sam definisao jer predpostavljam da se to desava zbog nemogucnosti citanja nekog podatka iz baze. U to nisam bas siguran jer o bazama ne znam nista. Proverio sam portove koji se koriste i naveo ih gore i to je sve. Sad zasto neradi ako nisu portovi u pitanju stvarno nema pojma.
 
Ok, znaci time si definitivno ustanovio da je do ZA.
Jesi li siguran da si u "Firewall" sekciji ZA, na SVAKOM mestu gde se to pojavljuje, omogucio port 3306?
(Trusted, Internet) proveri jos jednom detaljno, koristeci tabove na vrhu segmenta koji se odnosi na "Firewall" sekciju.

Ako ni to ne pomogne, proveri negde u sistemu, da nemas neki antivirusni program kojim si zatvorio neke portove ili aktivnosti, ili slicno

Medjutim, ako sve radi kad iskljucis ZA, onda ipak treba obratiti paznju na ZA.
Ja koristim ZA vec godinama i nemam tih problema sa sve ukljucenim ZA, kako na svim XP masinama koje imam u stanu, tako i na serveru kojim kontrolisem sajtove i ftp sistem. Pri tome na vise XP masina imam podignut SQL sa bazama i PHP a na Windows 2003 serveru se podrazumeva da sam instalisoa SQL i PHP i sve radi pod ZA normalno.

Mozda je stvar u verziji ZA koji imas?
Pitam zbog toga sto na primer Windows 2003 server nije hteo da radi sa nekim verzijama ZA (uzasno usporava masinu dok maltene sve ne stane) a verzija 4.5.538.001 odlicno radi na svakom OS kod mene
 
Ako je XAMPP podignut i MySQL "svetli", onda je omogućen port, a ovo možeš proveriti i kucanjem netstat -a u komandnoj liniji. ako stoji :3306 u "Local address", port radi.
A da ne blokira tebi ZA neke kolačiće? Isključi antiadware ili kako-se-već-zove i još ponegde gde to radi, pa probaj
 
Vidi, probaj da podignes telnet server na toj masini... pa probaj da se telnetujes na nju na tom portu, ali sa neke druge masine naravno... onda to isto uradi i na drugoj masini, cisto da vidis kako te pravila na firewallu "hvataju".
pogledaj logove na ZA posto pokusas da napravis konekciju na tom portu, cisto da vidis da negde nisi omanuo praveci pravila...
Takodje, imaju na umu da je komunikacija dvosmerna (pitanje-odgovor)... tako da ti pravila moraju biti tako konfigurisana da sve sto odlazi na tom portu mora i da se vrati nazad (pod uslovom da se isti porto koristi).
Ali pre svega citaj logove na firewalu...
 
Napisi kako tacno se to manifestuje kad je ZA ukljucen, mislim to "ZA neda upit za login iz MySQL baze port 3306" Iskace neka poruka ili sta?
Ja koristim ZA i SQL server i sve to funkcionise bez greske, kako na XP racunaru tako i na mom serveru Windows 2003
Moguce da si neko setovanje pogresio?
Da vidimo najpre tacno kako izgleda poruka da ne da upit na 3306

de si code... ;)
Oces menjati 2003-ku, od februara sledece godine stize i 2008 )(32bit i 64bit)?

Pre vise od mesec dana dobio sam od Microsofta 2008 Enterprise na testiranje, i sad sam ga podigao pre par minuta... jos nisam iscackao bas sve sto me zanima... ali obecava. ;)
 
MA nema sanse. Ne menjam tim koji dobija - viruse mislim... :(
Zapatilo mi se neko srranje i resetuje se povremeno. Mislim da je Winlogon zahvatila prehlada ali nisam siguran. Narandzasti ce biti sretan kad cuje da nameravam da sve reinstalisem i naravno FORMATIZUJEM disk (happy now Orange?)

Znas kako, ja sam ti mnogo sumnjicav prema novim varijantama servera. Pa ja sam poslednji mod kolega presao na XP sa 98-mice! Sve mi je radilo, nemam primedbi i sto menjati?
Tako i za 2003 server

Videcemo, kad me muka pritera, ondaK cu morati, pre nema sanse :)

Sta si zanimljivo video na 2008 verzij? kakav je zapravo pun naziv? Windows Server 2008 ili sta?
Koje su novosti, IIS i dalje 6.0 ili 7.0 ? AJ' napisi malo kad protabiris im kad budes imao prva iskustva.

Nemam pojma posto je.
 
Cene do 3000$ za Enterprise uz 25 korisnickih licenci... Ima i onih manje skupih sa po 5 korisnickih licenci.
IIS... ne znam, nisam gledao... digao sam neki test domain, zeleci da vidim promene u AD-u, ali dotle sam stigao i dalje nisam stigao da gledam... ali cu za vikend ako ne ranije, obavezno.
Novosti koje se vide na prvi pogled, poredi izmenjenog GUI-a (nalik visti, komparacija u nivou 2003 i XP) je prilicno unaprdjeni firewall... za razliku od 2003 koji nije sluzio nicemu...
Veci broj GPO setovanja, blizu 3000... i tako...
A ostalo cu ti javiti od nedelje, samo da ga iscackam.

Samo reinstalacije, to je majka administracije... resava sve probleme, ponajvise one nepoznate. :D
 

Back
Top