Kako da nadjem signal sa racunara na TV-u

  • Začetnik teme pocetnik85
  • Datum pokretanja
P

pocetnik85

Gost
Molio bih da mi pomognete kako da nadjem signal sa racunara na TV-u .Sta sam uradio sve uradio da bih olaksao Vam za pomoc:
imam graficku karticu Ge force 64Mb sa tv out,povezao sam sa tv-om tako sto sam stavio SCART koji ima preklopnik za IN i OUT(stavljeno na IN) i povezao sa kablom izmedju kartice i racunara.Ja mislim da je to Ok,ali na tv ne mogu pronadjem signal koji ide sa racunara(TV je inace novije generacije).Toje sto se tice mog racunara .Kod druga sam imao drugu situaciju kod njega sam isto povezao ali na tv dobijam crno belu sliku ,ako zelim da postavim boju onda se gube ikonice satv ana racunaru je OK,daljim pretrazivanjem po proprtisu nemoze dase udje u karticu nego sto ona dozvoljava.(upitanju je ista kartica).
Unapred HVALA.
 
Da citiram samog sebe:

Instaliraj drajvere koje si dobio uz karticu, a ne detonator drajvere. Podesi nView na clone i primary display da bude monitor. Posle u Video mirror controls kazes da je Full screen device Secondary display i Aspect ratio recimo TV 4:3. I potvrdis opciju Allow driver to select full screen mode(time si podesio overlay).
Onda se vratis na Properties oznacis monitor pa Device settings pa oznacis TV i format neki PAL pogledaj koje sve vrste PALa podrzava tvoj TV, ako ne pise nista u uputstvu onda na primer B/PAL.
Onda u opciji Video output format - da bi video ispravno sliku (boje i ostalo) postavi Composite video out ako koristis svhs na scart kabl, a s-video out ako koristis video in na TVu(detonator drajveri kod mene lude na ovom mestu ne dozvoljavaju mi da to rucno menjam nego je uvek autodetect-koji ne radi kako treba, a prave i druge probleme...).
Na kraju samo uzmes dobar plejer koji lako radi sa overlayom najbolji je nplayer.
I to je to.

Oznacio sam bitne delove.

Ne znam zasto si uzimao Scart sa preklopnikom kad si mogao da uzmes scart koji je i in i out istovremeno.
 

Back
Top